Neler yeni

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Hepinize merhaba arkadaşlar 13. Nesil Intel işlemcileri inceledik ambargo da kalktı aldığım tüm skorların ekran görüntüsünü sizlerle paylaşacağım.
Videomu da izlemeyi unutmayın tabi 🥰

13. Nesil Intel Cinebench R23 Testleri:

1390kk cinebench r23.jpg
cinebench r23 13700k.jpg
cinebench r23 13600k.jpg

Ryzen 7000 Serisi Cinebench Skorları:

ryzen 7950x cinebench r23.jpg
ryzen 7900x cinebench r23.jpg
ryzen 7600x cinebench r23.jpg

Genel Cinebench Kıyaslama Tablosu:

intel 13900k vs ryzen 7950x Cinebench Single.png
intel 13900k vs ryzen 7950x Cinebench multi.png

Prime95 ile gerçekleştirdiğim Stress testinde İşlemcilerin boşta yükte aldığı sıcaklık ve Güç tüketim değerlerini görebilirsiniz.

prime95 13600k - Kopya.png
prime95 13700k modart pc.png
prime95 13900k modart pc.png

Devamını sonra eklerim aşırı yorgunum arkadaşlar :)

Son düzenleme:

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
7800X3D ler gelince İntelin cebinden çıkacak olan 6GHZ İ9 13900KS şakası...

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Cinebenchi,renderları,oyunları tekrar tekrar başlatıp bunları tabloda grafik haline getiren Levonun zamanı...

𝐁𝐨𝐳𝐝𝐨𝐠̆𝐚𝐧

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Hepinize merhaba arkadaşlar 13. Nesil Intel işlemcileri inceledik ambargo da kalktı aldığım tüm skorların ekran görüntüsünü sizlerle paylaşacağım.
Videomu da izlemeyi unutmayın tabi 🥰

13. Nesil Intel Cinebench R23 Testleri:

Ekli dosyayı görüntüle 303 Ekli dosyayı görüntüle 308 Ekli dosyayı görüntüle 309

Ryzen 7000 Serisi Cinebench Skorları:

Ekli dosyayı görüntüle 310 Ekli dosyayı görüntüle 311 Ekli dosyayı görüntüle 312

Genel Cinebench Kıyaslama Tablosu:

Ekli dosyayı görüntüle 313 Ekli dosyayı görüntüle 314

Devamını sonra eklerim aşırı yorgunum arkadaşlar :)
Bana nedense yeni çıkan 13.nesil işlemciler Amd Fx i andırdı tdp değeri yüksek geldi bazı testlerde işlemci sıcaklıkları fırlıyor oyunlarda gayet normal gibi gözüksede.

Son düzenleme:

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
En detaylı incelemelerden olmuş elinize sağlık 🤌
İntel kullanıcılarına klimalı oda şart 😄

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Kullanıcılar intel ve amd arasındaki savaşı pek umursamıyor tek düşündükleri son teknolojik ürünleri daha uyguna alabilmeyi umut ediyorlar savaşın kazananı tabiki kullanıcılar olacaktır yeni ürünler yeni teknolojiler sürekli gelişecek ve bizlerde bu savaştan fayda sağlayacağımızı biliyoruz....

Escoi

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Çok iyi inceleme olmuş. Elinize sağlık.

bukibuks

Yeni Üye
Uzman
Konular
1
ModArt Kredi
0
Video mükemmel, içerik mükemmel, sonuçlar mükemmel... Ya Intel? Yani bu sene AMD ve Intel bizi resmen üzdü. Performans konusunda ciddi işler yapmış olsalar da verimlilik adına hiçbir şey yapamadılar. Ben de 7900x barındıran bir sistem topladım. Ancak güç tüketimi bazında korkularımdan 13. nesil gelsin en kötü satarım diyordum. Al birini vur ötekine. Net şekilde bu senenin kazananı NVIDIA oldu. Performans artışına oranla artmayan güç tüketimi göz önüne alınınca yenilik nasıl olur gösterdi bizlere. Umarım kısa sürede AMD V-Cache barındıran işlemcileri çıkarıp 7000 serisini insanların gözünde çöp etmez. Sırf egoları uğruna eldeki yeni alınan ürünleri gözden düşürmez. Söyleyeceklerim bu kadar. Elinizdeki sistemleri koruyun ve rekabet uğruna fazladan para harcamayın.

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Global kanallarda olan incelemeleri izliyordum fakat bir Türk kanalında en detaylı incelemeyi bulmak gururlandırdı. Ryzen 7700x ile Intel 13700K'yı karşılaştırdığımızda oyun performanslarında Intel ufak farklarla (2-3fps) önde olmasına rağmen AMD'nin sunmuş olduğu 2025'e kadar soket desteği benim için daha önemli. Bu yüzden RYZEN'le yola devam! Ayrıca X3D işlemciler geldiğinde Intel'e toz yutturacağını düşünüyorum.

claswan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Global kanallarda olan incelemeleri izliyordum fakat bir Türk kanalında en detaylı incelemeyi bulmak gururlandırdı. Ryzen 7700x ile Intel 13700K'yı karşılaştırdığımızda oyun performanslarında Intel ufak farklarla (2-3fps) önde olmasına rağmen AMD'nin sunmuş olduğu 2025'e kadar soket desteği benim için daha önemli. Bu yüzden RYZEN'le yola devam! Ayrıca X3D işlemciler geldiğinde Intel'e toz yutturacağını düşünüyorum.
Hocam videoyu tamamen izlediğinde Levon'un Amd 3d işlemci çıkarırsa intel 13900KS çıkartır. Bu böyle devam eder gider dediği yeri izlemeni tavsiye ederim. Ayrıca bizim ülkede hiç bir firma çıkış fiyatını umursamıyor. Bak 5800x3d çıkış fiyatı ve şuanki fiyatını dolar olarak bak bir de ülkedeki satış fiyatına bak. Performans olarak rakibi ile aynı fiyata satıyorlar. Normalde olması gereken fiyat 7.5k iken 9.5kya satıyor şuan.. Toz koz yutmaz kimse rahat ol. 13600K bence en alınası işlemci şuan. Az biraz bütçe varsa 13700k tabi.

Erdil

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Video çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık bence intel bu sefer başardı

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Hocam videoyu tamamen izlediğinde Levon'un Amd 3d işlemci çıkarırsa intel 13900KS çıkartır. Bu böyle devam eder gider dediği yeri izlemeni tavsiye ederim. Ayrıca bizim ülkede hiç bir firma çıkış fiyatını umursamıyor. Bak 5800x3d çıkış fiyatı ve şuanki fiyatını dolar olarak bak bir de ülkedeki satış fiyatına bak. Performans olarak rakibi ile aynı fiyata satıyorlar. Normalde olması gereken fiyat 7.5k iken 9.5kya satıyor şuan.. Toz koz yutmaz kimse rahat ol. 13600K bence en alınası işlemci şuan. Az biraz bütçe varsa 13700k tabi.
Burada önemli olan 2025'e kadar soket değiştirmeme sözü bence, yoksa oyun performanssı olarak aynılar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.