Neler yeni

Video İntel 13. Nesil İşlemciler Çıktı

Ckribrahim

Aktif Üye
Uzman
Konular
90
ModArt Kredi
0
Testleri çıkmaya başladı.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon 13.nesilde sadece P Core ları kullanarak Oyunlarda stabil kaç GHZ OC görebilceğini denemek ister misin şuanlık yabancı medyada yok.

Bunuda stok algortima ile fps / grafik şeklinde paylaşırsan güzel bir video olabilir.
Asus anakart kullandığından dolayı işlemcinin SP değerini paylaşabilir misin ?

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon 13.nesilde sadece P Core ları kullanarak Oyunlarda stabil kaç GHZ OC görebilceğini denemek ister misin şuanlık yabancı medyada yok.

Bunuda stok algortima ile fps / grafik şeklinde paylaşırsan güzel bir video olabilir.
Asus anakart kullandığından dolayı işlemcinin SP değerini paylaşabilir misin ?
Maalesef ona vaktim yok 4080 ler geliyor :) Yılbaşına kadar çok yoğunuz :(

Diavelin

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Anlık 13. Nesil Kullanıcıları
images (1) (1).jpg

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Maalesef ona vaktim yok 4080 ler geliyor :) Yılbaşına kadar çok yoğunuz :(
Levon GPU demişken bir sorum var Msi 4090 Suprim Liquid 240lık AIO da 400Watt ı evcilleştirebiliyorken 360mm AIO neden 300 wattlık işlemciyi 100c den aşşağıda tutamıyor ? Gpu die ının daha geniş vapor chamberlar için uyumlu olması mı tek açıklama ?

bukibuks

Yeni Üye
Uzman
Konular
1
ModArt Kredi
0
Video sonunu ayrıca youtube a atayım diyorum :)
Ya kesinlikle ekle abi. Herkes bir fan boyluk kavgasında, herkes yarış halinde. Elinizdekiyle keyif aldıktan sonrasının bir önemi yok. Bıraksınlar firmalar rekabet etsin. Aha bak 13900kf İtopya' da listelendi ve 7950x fiyatından daha uygun. Rekabet her zaman tüketiciye yarar. Biz değil, firmalar birbirini yesin.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Olabilir tabi. İnteli hiç böyle beklemiyordum valla. Ne yalan söyleyim hiç beğenmedim. Tek avantajı DDR4 desteklemesi başka hiç bir avantajı yok.
İntel tarafı için bunu diyebiliyoruz evet ama AMD ye baktığımızda daha az güçle benzer bir performansı yakalayabiliyorken İntelin bu soruna tek çözümü (uzun zamandır böyle) daha fazla E-Core üretmek oldu eğer İntelin de fabrikasyon sürecinde AMD kadar başarılı 16 çekirdekte bu 5ghz üzeri görebilecek verimli bir çekirdek üretme/vesayre süreci olsaydı E-core lar yerine halen daha AMD gibi az ama daha verimli çekirdekler üreterek devam edebilirdi. 16 P core 16 E core benzeri bir tasarımı gelecek yıllarda olucaktır büyük ihtimalle + IPC uplift + Cache büyütmeler = i9 14900K tabi biraz da günümüzdeki avantaj kısmına gelirsek İntele nazaran AMD nin Eco Mode Curve optimizer gibi yenliklerini görmezden gelemeyiz.

AMD Workstation konusunda artık baya saldı Rekabetin neredeyse yok olduğu bu dönemde yeni threadripper prolar vesayre OEM only olarak satışa çıkması saçmalığı insanları halen daha eski threadripperları almaya zorluyor ama halka açık oluncada Enterprise kısmında Premium fiyatlara kazıkladığı ama aslında Yeni threadripper olması gereken 5995WX ler ve çok daha fazlasını sunmak zorunda kalıyor kısacası elinde çok daha fazlasını başardığını kanıtlarken normal tüketiciye en iyisini sunmak yerine daha kısılmış işlemciler sunuyor.

Ckribrahim

Aktif Üye
Uzman
Konular
90
ModArt Kredi
0
İntel tarafı için bunu diyebiliyoruz evet ama AMD ye baktığımızda daha az güçle benzer bir performansı yakalayabiliyorken İntelin bu soruna tek çözümü (uzun zamandır böyle) daha fazla E-Core üretmek oldu eğer İntelin de fabrikasyon sürecinde AMD kadar başarılı 16 çekirdekte bu 5ghz üzeri görebilecek verimli bir çekirdek üretme/vesayre süreci olsaydı E-core lar yerine halen daha AMD gibi az ama daha verimli çekirdekler üreterek devam edebilirdi. 16 P core 16 E core benzeri bir tasarımı gelecek yıllarda olucaktır büyük ihtimalle + IPC uplift + Cache büyütmeler = i9 14900K tabi biraz da günümüzdeki avantaj kısmına gelirsek İntele nazaran AMD nin Eco Mode Curve optimizer gibi yenliklerini görmezden gelemeyiz.
Dostum ben AMD için yorum yapmadım zaten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.