Neler yeni

Soru PCI 5.0 M.2 destekli anakart alınır mı?

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Ileriye yönelik olsun sebebiyle pci 5 0 m2 destekleyen anakart tercih etmek mantıklı olur mu ?
Sistem topluyorum ve uzun süre gitmesi açısından düşündüm ancak şuan ki çıkan ürünler de pci 5 m2 desteği bulunan cok az kart var en uygun olani sanırım rog strix z690 e gaming olan. Gerek yok der iseniz tuf 690 plus wifi d5 olani almak istiyorum ama bios flasback yok sorun çıkartır diye de çekiniyorum açıkçası.
Siz ne düşünüyorsunuz ?

Rambo87

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hocam asus rog strix z690-E güzel anakart. Tavsiye ederim.
Tuf iyi ama uzun vadede kulanmak istiyorsan , kesinlikle rog strix derim.
Kendim asus hero z690 kullanmiyorum ve gayet memnunum.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Ileriye yönelik olsun sebebiyle pci 5 0 m2 destekleyen anakart tercih etmek mantıklı olur mu ?
Sistem topluyorum ve uzun süre gitmesi açısından düşündüm ancak şuan ki çıkan ürünler de pci 5 m2 desteği bulunan cok az kart var en uygun olani sanırım rog strix z690 e gaming olan. Gerek yok der iseniz tuf 690 plus wifi d5 olani almak istiyorum ama bios flasback yok sorun çıkartır diye de çekiniyorum açıkçası.
Siz ne düşünüyorsunuz ?
pci5.0 destekli kart almak uzun vade için mantıklı

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Hocam asus rog strix z690-E güzel anakart. Tavsiye ederim.
Tuf iyi ama uzun vadede kulanmak istiyorsan , kesinlikle rog strix derim.
Kendim asus hero z690 kullanmiyorum ve gayet memnunum.
Hocam z690 e mi z790 e mi dersiniz peki yani f/p oranına değer mi almaya yoksa 690 alip geçeyim mi ? Aralarinda mhz farki var biraz

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Hocam z690 e mi z790 e mi dersiniz peki yani f/p oranına değer mi almaya yoksa 690 alip geçeyim mi ? Aralarinda mhz farki var biraz
6000mhz ram kullanacaksanız z790 gerek yok 690'a bios güncellemesi yaparsınız 13 nesil işlemci kullanacaksanız

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
6000mhz ram kullanacaksanız z790 gerek yok 690'a bios güncellemesi yaparsınız 13 nesil işlemci kullanacaksanız
Cl 30 en yüksek 6000 mhz var sanırım şuan o yüzden 6000 mhz kullanacağım evet.
Bios güncellemesi bios tuşu olduğu için 12. Nesil islemci takmama gerek kalmiyor değil mi o tuş tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum ama

Rambo87

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hocam z690 yeterli.
Z790 gerek yok.
Lakin fiyat hemen hemen ayniysa z790 almaya bak.
Cpu 13900k eklesen bile z690 birsey olmaz.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Cl 30 en yüksek 6000 mhz var sanırım şuan o yüzden 6000 mhz kullanacağım evet.
Bios güncellemesi bios tuşu olduğu için 12. Nesil islemci takmama gerek kalmiyor değil mi o tuş tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum ama
Rog z690'larda bios flashback tuşu var. Kullanımı basit. Youtube'dan bakabilirsin.

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Hocam z690 yeterli.
Z790 gerek yok.
Lakin fiyat hemen hemen ayniysa z790 almaya bak.
Cpu 13900k eklesen bile z690 birsey olmaz.
Hocam i5 13600k düşünüyorum.

Fiyat farki var baya 690 yeterli olacaktır o zaman teşekkürler.

Rog z690'larda bios flashback tuşu var. Kullanımı basit. Youtube'dan bakabilirsin.
Sorum şu bu tuş sayesinde 12. Nesil işlemci takmadan güncelleme yapılabilir hale geliyor değil mi ?

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0

Sorum şu bu tuş sayesinde 12. Nesil işlemci takmadan güncelleme yapılabilir hale geliyor değil mi ?
Evet aynen öyle. Çok kolay bir işi var.

hmzzya78

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Pcie 5 bence büyük odaklı çalışılmıyorsa, oyun için vs gereksiz. İleriye dönük olmasını istemişsiniz ancak anladığım kadarıyla üst seviye sistem topluyorsunuz. En az 6 sene idare edecektir sonrasında her türlü yeni soketler çıkacağı için şu an alınacak anakartta pcie5 in bence önemi yok.

Rambo87

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0

Hocam 13600k rahat z690 yeterli. Paran sakla ve onun yerine baska birsey alirisin. Z790 deymez 👍

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Pcie 5 bence büyük odaklı çalışılmıyorsa, oyun için vs gereksiz. İleriye dönük olmasını istemişsiniz ancak anladığım kadarıyla üst seviye sistem topluyorsunuz. En az 6 sene idare edecektir sonrasında her türlü yeni soketler çıkacağı için şu an alınacak anakartta pcie5 in bence önemi yok.
Hocam şuan iyi topladim topladim sonra toplayamam ileri de başka durumlar gözüküyor o yüzden şimdi iyi olsun uzun süre gitsin değişim yapamam büyük ihtimalle.
Hocam 13600k rahat z690 yeterli. Paran sakla ve onun yerine baska birsey alirisin. Z790 deymez 👍
Ben de öyle düşündüm hocam teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.