Neler yeni

Anakart üzerinden tüm RGB'leri MSI Center ile kontrol etmek istiyorum Yardım!

fathers

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
İyi günler arkadaşlar.
MSI Pro B550M-P gen3 anakart sahibiyim. PC toplama hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim ancak bu işin zevkini yaşayabilmek adına kendim satın alıp kendim evde topladım. Kasa fanlarımdan gelen 1 adet 3 pinli RGB çıkışı olduğunu düşündüğüm fişi ankartımda takacak yer bulamadım bu zamana kadar kasa üzerindeki RGB mod tuşuyla işimi gördüm. Kasa fanları dışında MSI RTX 3070 Ti ve RAM'larin üzerindeki RGB'leri MSI Center üzerinden kontrol ediyorum. Şimdi sistemime RGB sıvı soğutma satın alacağım ancak incelediğim kadarıyla ondanda 3 pinli dişi RGB kontrol fişi çıkıyormuş. Bu yüzden hem kasa fanlarını hem de yeni takacağım sıvı soğutmayı direk anakart üzerinden MSI Center vasıtasıyla kontrol etmek istiyorum. Kasa üzerindeki JRGB1 4pinli çıkışa bir kabloyla 3pinli erkek kablolara dönüştüren bir dönüştürücü mü almam gerekiyor? Bir de aldığım anakart hakkında sonrasında olumsuz yorumlar aldım gen3 olması neyi değiştiriyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1024.png
    1024.png
    204 KB · Görüntüleme: 50
  • 56c62077-f076-4cb2-ae5a-2f7e6a13e8a3.jpg
    56c62077-f076-4cb2-ae5a-2f7e6a13e8a3.jpg
    74.7 KB · Görüntüleme: 49
  • 41EX6PNNi+L._AC_SX679_.jpg
    41EX6PNNi+L._AC_SX679_.jpg
    16.2 KB · Görüntüleme: 51

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Anakartın jrgb değil JRAİNBOW çıkışı olması lazım bunu bağlamayamazsın. Konnektör yardımcı olurmu bilmiyorum ama anakartının desteklemediği bir şeyi takmanı önermem. İstersen görsel atabilirim. Gece gece kontrolcülerimi anakartın kutusunu ve kasayı komple kontrol ettim. Msi istese senin istediğin gibi bir konnektör koyardı. Neticede corsair için harici kablo bile koymuş.

fathers

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Anakartın jrgb değil JRAİNBOW çıkışı olması lazım bunu bağlamayamazsın. Konnektör yardımcı olurmu bilmiyorum ama anakartının desteklemediği bir şeyi takmanı önermem. İstersen görsel atabilirim. Gece gece kontrolcülerimi anakartın kutusunu ve kasayı komple kontrol ettim. Msi istese senin istediğin gibi bir konnektör koyardı. Neticede corsair için harici kablo bile koymuş.
jrgb çıkışı var anakartta kullanım klavuzundada gösteriyor ancak burdan 12v çıkıyor bunu 5v düşürüp 3-5 adet 3 pine çevirecek bir cihaz lazım değil mi bana ? örnek olarak 3. resimde attığım gibi birşey olurmu anakart üzerinden kontrol edebilmem için?

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    13.2 KB · Görüntüleme: 52
  • 2.png
    2.png
    24.2 KB · Görüntüleme: 51
  • 3.jpg
    3.jpg
    40.6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.