Neler yeni

yeni anakart aldım ama bir türlü oyunlarda gpu devreye girmiyor

darkyakuza

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
stem özelliklerim
önceki ankart:amd asus B550f
yenisi :amd asus dark hero
işlemci:ryzen 9 5900x
ekran kartı:asus rog 3080
corsir:1000w güç kaynagı

hangi oyunda girdiysem ekran kartı devreye girmiyor ne yaptıysam olmadı oyun modunu açık grakfik ayarını aktıf hale getirdim oyunları ekledım birdaha format atım tekrar tekrar driverleri yükledim aklına ne gelirse yaptım ama birtürlü oyunu girdigımde grafik kartı %4 5 6 7 oluyor işlemciye yüklenıyor %80 90 oluyor sonra oyundan atıyor gpu gibi birşeyler dıyor ekran kartının dxdiag baktım her şey düzgün diyor furmark test yaptım 16 dk boyunca ddu ekran kartı kartı sürücünü komple sildim yükledim ne yapılması gereken var sa yaptım sonuç aynı benim yapabileceğim başka bir şey varmı yardım

Ekli dosyalar

• 0.png
    0.png
    909.5 KB · Görüntüleme: 44
  • 1.png
    1.png
    56.9 KB · Görüntüleme: 39
  • 2.png
    2.png
    63.2 KB · Görüntüleme: 44
  • 3.png
    3.png
    543.5 KB · Görüntüleme: 37
  • 4.png
    4.png
    238.9 KB · Görüntüleme: 40
  • 6.png
    6.png
    27.7 KB · Görüntüleme: 42
  • 7.png
    7.png
    59 KB · Görüntüleme: 36
  • 15 dk test.png
    15 dk test.png
    944.6 KB · Görüntüleme: 40
  • 16 dk test.png
    16 dk test.png
    940.4 KB · Görüntüleme: 40
  • furmark.png
    furmark.png
    636.8 KB · Görüntüleme: 38

Cohoni

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bildiğim kadarı ile ryzen 9 5900x'in dahili grafik birimi yok, yani ekran kartı çalışmıyor olsa görüntü alamıyor olmalısın. Tek bir monitöre mi sahipsin yoksa birden fazla mı ? Bir de nvidia denetim masasında 3D ayarlarında "tercih edilen grafik işlemci" kısmında hangi seçenek görünüyor ?

darkyakuza

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bildiğim kadarı ile ryzen 9 5900x'in dahili grafik birimi yok, yani ekran kartı çalışmıyor olsa görüntü alamıyor olmalısın. Tek bir monitöre mi sahipsin yoksa birden fazla mı ? Bir de nvidia denetim masasında 3D ayarlarında "tercih edilen grafik işlemci" kısmında hangi seçenek görünüyor ?
sanrım sorunu buldum ramler 3600 hızında defult çekince oyundan atma sorunu olmuyor sorun ramleri 3600 çıkarınca oluyor herşey için teşekkur ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.