Neler yeni

Öneri Yeni Z790 Anakartlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Intel'in 13. Nesil işlemcileri ile yeni çipsetli anakartlar da geldi.
Mesela ben geçtiğimiz günlerde Asus ROG Z790 Maximus HERO modeli için bir kutu açılım videosu yayınladım.

Sizlerin fikirlerini alalım bu başlık altında 😊

Son düzenleme:

Alex

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Param olsada ben alsam xD

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Intel'in 13. Nesil işlemcileri ile yeni çipsetli anakartlar da geldi.
Mesela ben geçtiğimiz günlerde Asus ROG Z790 Maximus HERO modeli için bir kutu açılım videosu yayınladım.

Z790 In artan üretim maliyetleri yüzünden neredeyse yok denilebilcek yeniliği daha çok fiyat artışına bir sebeb bulmak için İntel tarafından yapılan bir hamle olduğunu düşünüyorum.
2. teorim ise AMD anakartlarıyla benzer harflendirme rakam falan kullandıklarından çok bilgisi olmayan kullanıcıyı bizde 1 nesil ilerisindeki var fikrine yöneltmeyi kolaylaştırması için yapılan bir hamle olduğunu düşünüyorum.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Z790 Apex Beyaz versiyonu çok hoş olmuş Msi da MPG Force serisinde isim ve tasarım değişikliğine gitmiş Asus da birşeyler yapalım derken X790 Extreme de ledi kırmızı yapmış sanırsam :D

Kullanıcının işine gidenler:
Link Removed Fiyat düşüşü gördü ve artık EATX sevenlere çok daha ucuza geliyor
Link Removed a göre daha ucuz ve daha iyi bir anakart oldu z790 dan sonraki fiyat değişikliliği sağolsun.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0

Fazla bi yenilik göremedim. Rog un standart tasarım anlayışı. Çok temiz

MOS

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Asus Z790 Anakart fiyatları ne zaman belirlenir.

Z690 alınır mı Z790 beklenir mi

13900KF kutusuyla oturmuş bekliyorum..

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Asus Z790 Anakart fiyatları ne zaman belirlenir.

Z690 alınır mı Z790 beklenir mi

13900KF kutusuyla oturmuş bekliyorum..
Bildiğim kadarı ile aynı seviye de olacak fiyatları. Genelde hep öyle olur ama önceki modellere indirim de yapmaları gerekir.

Khalkedon

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Merhaba. 13900K işlemcim bugün itibarıyla elime ulaştı ancak sizlerden bir fikir almak istiyorum. Elimde hali hazırda Vatan bilgisayardan alınma "MSI PRO Z690-A WIFI Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6400MHz (OC)" model anakart var.

Şimdi ben bu ankart yerine Z790 almalı mıyım? Elimdeki Z690 anakart ile ne gibi bir eksiklik, olumsuzluk yaşarım?

Şimdiden teşekkürler :)

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Z790 anakartlara RAM değiştirmeyecekseniz geçmenize gerek yok

Khalkedon

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Z790 anakartlara RAM değiştirmeyecekseniz geçmenize gerek yok
Ram'ler de hazır zaten, sadece işlemciyi bekliyordum oda bugün geldi. Elimdeki ram'ler DDR5, anakart da DDR5. Aslında bu yüzden Z790'a geçmeye değer mi diye merak ediyorum.

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Ram'ler de hazır zaten, sadece işlemciyi bekliyordum oda bugün geldi. Elimdeki ram'ler DDR5, anakart da DDR5. Aslında bu yüzden Z790'a geçmeye değer mi diye merak ediyorum.
eğer 6000MHZ filan ise RAM'leriniz gerek yok diyebilirim boşa masraf olur

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
6666mhz üzeri ramleri kullanmadığın sürece z690 yeterli.

Khalkedon

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
eğer 6000MHZ filan ise RAM'leriniz gerek yok diyebilirim boşa masraf olur
Öncelikle cevabınız için teşekkürler :)
Kullandığım ram tam olarak şudur; GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 SİYAH DDR5 6000MHz CL30 1.35V RGB Dual Kit Ram
Toplam 64GB ram kullanacağım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.