Neler yeni

Yardım Bunları neyle soğutacağız ?

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Selamlar,
Freelance Colorist olarak çalışıyorum, dolayısıyla sürekli sistemimi güncel tutuyorum. Şimdi de R9 7950X veya 13900K incelemelerine bakıyorum ki yanlış bir tercih yapmayayım.

Aklımda şöyle bir soru var; Şu anda Be Quite markasının Dark rock pro 4 hava soğutmasını kullanıyorum, kullandığım en iyi hava soğutma hatta çoğu sıvı soğutmadan daha iyi performans verdiğini ve sessiz çalıştığını söyleyebilirim. ( Hoş sadece NZXT X73 kendim kullanma şansı buldum )

Şimdi bakıyorum ki Levon inceleme yapmış 95 C gibi evin doğalgaz faturasını düşürecek sıcaklıklardan bahsediyor. Ben bunu nasıl soğutacağım ? dark rock pro 4 bu iş için yeterli olur mu acaba ?

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
420 lik soğutucular veya özel soğutucular başka bi kaçarı yok şuanda
Soğutma ile uğraşmaktan gerçekten sıkıldım, kasaya iki tane 3080TI taktım tam bir şenlik havası var evde.

Suyu bile kasanın üstüne güğüm ile koyup ısıtıcam artık :D

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Selamlar,
Freelance Colorist olarak çalışıyorum, dolayısıyla sürekli sistemimi güncel tutuyorum. Şimdi de R9 7950X veya 13900K incelemelerine bakıyorum ki yanlış bir tercih yapmayayım.

Aklımda şöyle bir soru var; Şu anda Be Quite markasının Dark rock pro 4 hava soğutmasını kullanıyorum, kullandığım en iyi hava soğutma hatta çoğu sıvı soğutmadan daha iyi performans verdiğini ve sessiz çalıştığını söyleyebilirim. ( Hoş sadece NZXT X73 kendim kullanma şansı buldum )

Şimdi bakıyorum ki Levon inceleme yapmış 95 C gibi evin doğalgaz faturasını düşürecek sıcaklıklardan bahsediyor. Ben bunu nasıl soğutacağım ? dark rock pro 4 bu iş için yeterli olur mu acaba ?
Custom iş yapar hocam. Başka kaçarı yok gibi

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Custom iş yapar hocam. Başka kaçarı yok gibi
Custom ile de intel 95 görüyor 12900K da ben denedim.
Ama onun sebebi işlemci serinleştikçe daha yüksek frekansta çalışması. Yine voltajı sıcaklığı tavan limite çekiyor intel fakat çok çekirdekte custom ile 200Mhz frekans arttırıyor.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Custom ile de intel 95 görüyor 12900K da ben denedim.
Ama onun sebebi işlemci serinleştikçe daha yüksek frekansta çalışması. Yine voltajı sıcaklığı tavan limite çekiyor intel fakat çok çekirdekte custom ile 200Mhz frekans arttırıyor.
Anladım başkanım 🫡

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Selamlar,

Safe operating tempeature olarak geçtiğinden mantıken bu sıcaklıklarda çalıştırmanın bir zararı yok ama gittikçe Custom soğutma daha çekici olmaya başladı yerinde olsam kenara para koydukça custom soğutma parçalarını radyatörü pompasıydı sırasıyla almaya başlardım.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Selamlar,

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Şuanlık akustik anlamdaki en iyi çare ^^

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Safe operating tempeature olarak geçtiğinden mantıken bu sıcaklıklarda çalıştırmanın bir zararı yok ama gittikçe Custom soğutma daha çekici olmaya başladı yerinde olsam kenara para koydukça custom soğutma parçalarını radyatörü pompasıydı sırasıyla almaya başlardım.
Kendisi custom yapabilene helal olsun. Çok zahmetli iş

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Tam bir balondu.
Ve fiyatları kapalı sıvı soğutmalara göre pahalıydı, ondandır
Nesi balon hangi AIO ile Sub zero elde edebiliyorsun mesela inovatif bir çözüm ve işe yarıyor balon kısmını anlamadım.

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Dostum yapacağın mevzu şu iyi markanın 6 bakır borulu soğutucusunu alıp üzerindeki fanları çıkarıp resimdeki 12 cm 38 mm kalınlığında olan 3200 rpm yüksek hava basıncına sahip olan fandan 2 adet almak.
link
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 666.png
    666.png
    118 KB · Görüntüleme: 58
  • 555.png
    555.png
    166.3 KB · Görüntüleme: 60
  • 444.png
    444.png
    131.8 KB · Görüntüleme: 67
  • 222.png
    222.png
    202 KB · Görüntüleme: 60

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Nesi balon hangi AIO ile Sub zero elde edebiliyorsun mesela inovatif bir çözüm ve işe yarıyor balon kısmını anlamadım.
Zamanın aıo larına göre 3-4 kat pahalıydı.
Custom yapmak daha mantıklıydı.
Şuan piyasada görünmemesinin ve firmaların üretmemesinin en büyük nedenlerinden

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.