Neler yeni

Yardım M.2 Ssd'im Oyun Oynadığım Sıra Kayboluyor...

SwaQ

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bütçe
0 TL
Arkadaşlar Ben Yaklaşık 1 Senedir Bu Sorunu Alıyorum Gezmediğim Site,Forum Kalmadı Nerdeyse. Bugün Bir Forum Gördüm Eskilerden Biraz Onu Anlatmadan Önce Sorunum Hakkınd Bilgi Vereyim Benim 1 Adet Sata SSD'im Ve 1 Adet nvme m2.SSD'im var Anakartım A320m s2h. Sorun Kısaca Şöyle Oyun Oynadığım Sırada Bu 5-10 Dakika 10-20 Dakika Değişiyor Oyun Pat Diye Kapanıyor Tekrar Girmek İstediğimde Girer Girmez Atıyor Biraz Araştırmalar Sonucu SSD'min Kaybolduğunu Gördüm Ve SSD içindeki dosyalara girerken Bu Aygıt Bulunamadı Diyip Uyarı Veriyordu Ve Dosyaları Dahi Kullanamıyordum Bilgisayar Yönetimine Gidip Diskleri Tara Dediğimde Tamamen Kayboluyor Yeniden Başlattığımda Tekrar Geliyordu Fakat Oyuna girince aynı hata devam ediyordu. Şimdi En başta dediğim forumda şunlar söyleniyodu ; Benimle aynı hatayı alan bir arkadaş Oyuna girince yada veri taşırken ssd sinin kaybolduğunu yazmıştı çözümmü bilmiyorum ama biride şöyle yazmıştı ; ben windows u kurarken önerilen raid moddu fakat ben ahci kurdum dedi sonradan bios tan raid i seçtim fakar farklı bi hata almıştım demişti .(sorunu olan arkadaşın sata modu ahci) Windowsu raid olarak kursam düzelirmi demiştim. şimdi benim sorunum tabiki donanımsal olabilir fakat ssd nin sağlığında hiçbir probleme rastlamadım bütün testleri geçti ben sorunu bilgisayarın içinde olduğunu düşünüyorum.(Bilgisayarın parçalarını tamamen söküp taktığımda sorun 1-2 hafta çözülüyor tekrar aynı problem devam ediyordu.) çok enteresan bi sorun çözümünü görmedim hiçbir forumda yazanı gördüm sorunu ama çözümü bulunamamış gibi henüz lütfen yardımı olun Windows u raid modda kursam sorun çözülür gibi geliyor bana.

The.Havvind

Aktif Üye
Uzman
Konular
6
ModArt Kredi
0
Windows kurduğuna göre sorunlu olan SSD nvme olan galiba doğru mu ?
Bir de CMD üzerinden disk onarma işlemi yaptınız mı ?

SwaQ

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Windows kurduğuna göre sorunlu olan SSD nvme olan galiba doğru mu ?
Bir de CMD üzerinden disk onarma işlemi yaptınız mı ?
windows sata ssd me kurulu m2 ssd ayrı cmd üzerinden baktım ancak sorun çıkmadı

The.Havvind

Aktif Üye
Uzman
Konular
6
ModArt Kredi
0
windows u nvme ssd ye kurup sata olan diski de başka bir sata kalbosu yada başka bir slot a takıp dene bazen disk görme görmeme sorununu çözebiliyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.