Neler yeni

Öneri Ryzen 5 5600X Soğutucu Tavsiyesi

• Konbuyu başlatan Veteran
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 39
  • Görüntüleme 4K

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
iCue'nun yeni sürümünü indiriyorsunuz.
- AppData\Roaming\Corsair\CUE4\cooling dizininde bulunan configurations dosyasını notepad ile açıyorsunuz
- Balanced diye seach edip, fixedpercents yazan kısmı 50'ye indiriyorsunuz
- Dosyayı save ediyorsunuz
- iCue'yu geri açıp, pompa'nın çalışma modunu balanced'a çekiyorsunuz
- Taskmanager'dan iCue'yu sonlandırıp tekrar başlatıyorsunuz.
Bu adımları uygulayınca pompa sesi azalıyor. Yalnız elinizde ki mevcut Corsair sıvı soğutma pompasında ses yoksa bunu yapmanıza gerek yok.
Teşekkür ederim. En son cümlenize istinaden anladığım kadarıyla bazılarında ses oluyor bazılarında olmuyor mu? aynı modeller için konuşuyorum bu bir soruna ya da eksikliğe mi işaret sizce? ya da üretim şansı gibi bir şey mi? İşlemcilerdeki silikon kalitesi konusuna atfen.

Son düzenleme:

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Teşekkür ederim. En son cümlenize istinaden anladığım kadarıyla bazılarında ses oluyor bazılarında olmuyor mu? "aynı modeller için konuşuyorum" bu bir soruna ya da eksikliğe mi işaret sizce? ya da üretim şansı gibi bir şey mi? İşlemcilerdeki silikon kalitesi konusuna atfen.
Açıkçası neden kaynaklandığını bilmiyorum. Soğutmada bir problem görmediğim için ben yöntemi uygulayarak kullanmaya devam ettim.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Teşekkür ederim. En son cümlenize istinaden anladığım kadarıyla bazılarında ses oluyor bazılarında olmuyor mu? "aynı modeller için konuşuyorum" bu bir soruna ya da eksikliğe mi işaret sizce? ya da üretim şansı gibi bir şey mi? İşlemcilerdeki silikon kalitesi konusuna atfen.
Benim kullandığım H100i Elite Capellix modelinde en yüksek pompa hızında kullanıyorum ve hiç pompa sesi duyulmuyor. Sadece hafif bir fan sesi duyuyorum. Yüksek ısılara çıkınca orta düzeyde bir fan sesi duyuyorum ama pompa sesi kesinlikle duymuyorum. H150i Elite Capellix de kardeşimde var ve pompa sesi onda da yok. Pompa sesine rastlayan bence servise gitmeli garantisi varken tavsiye ederim. Çünkü ilerleyen zamanlarda farklı problemler de yaşatabilir.
İşlemci silikon kalitesi işlemcinin daha iyi soğutulmasını sağlayabilir ve daha iyi OC imkanı sağlar. OC yapmayacaksanız silikon kalitesi sizin için çok da önemli hale gelmez. Ancak soğutma performansını ne yazık ki etkileyebilen bir şeydir. Silikon test programları her zaman doğru sonuçlar veremez. Bu silikon kalitesi tamamen şans meselesidir. BIOS ile manuel OC yaparken kalitesi daha iyi anlaşılır.

Videoya göre pompanın en şiddetli verdiği ses 20 DB. Yani oldukça düşük. Pompa sesi duyabileceğiniz seviyede değil. Fan sesi daha çoktur. Fan sesiyle pompa sesi karıştırılmadığına emin olmak lazım.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
DH15 alırsam şayet güncellenmiş versiyonunu alırım diye düşünüyorum. Chromax olan. Yalnız bu ürün yüksek profil ram kullanmaya müsait mi? Engelleme olasılığı var diye biliyorum. Kasa olarak bir terslik olmaması durumunda 5000X kullanılacak.
D-15S güncellemden çok 120mm fanı eksik bir "yenilik"
4000 serisi Corsair kasalarda evet yapıyor fakat 5000 serisinde yok diye biliyorum Pcpartpicker da yüksek profilli ramler ile nh-d15 kullananlar var.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
D-15S güncellemden çok 120mm fanı eksik bir "yenilik"
4000 serisi Corsair kasalarda evet yapıyor fakat 5000 serisinde yok diye biliyorum Pcpartpicker da yüksek profilli ramler ile nh-d15 kullananlar var.
Yalnız ben D-15S modelinden bahsetmedim. D-15 Chromax.black modelinden bahsediyorum. Noctua'nıın resmi sitesinde de ürün içerisinden 2 adet fan olduğu yazıyor.

aa.PNG

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
DH15 alırsam şayet güncellenmiş versiyonunu alırım diye düşünüyorum. Chromax olan. Yalnız bu ürün yüksek profil ram kullanmaya müsait mi? Engelleme olasılığı var diye biliyorum. Kasa olarak bir terslik olmaması durumunda 5000X kullanılacak.
NH-D15 in güncellenmiş versiyonu NH-D15S dir
Sende güncellenmiş olan versiyonu alıcağını belirttin ki bu cümlende şu "DH15 alırsam şayet güncellenmiş versiyonunu alırım diye düşünüyorum." Chromax olan diye belirtmişsin S in Chromaxı var yani dediklerim doğru ve tek fan ile geliyor şuan bahsettiğin model ise eski modeli olan NH-D15 Chromax ve evet çift fan ile geliyor.

Yalnız ben D-15S modelinden bahsetmedim. D-15 Chromax.black modelinden bahsediyorum. Noctua'nıın resmi sitesinde de ürün içerisinden 2 adet fan olduğu yazıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 2051
NH-D15S Chromax dan bahsettin ve ben onu yorumladım

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
NH-D15 in güncellenmiş versiyonu NH-D15S dir
Sende güncellenmiş olan versiyonu alıcağını belirttin ki bu cümlende şu "DH15 alırsam şayet güncellenmiş versiyonunu alırım diye düşünüyorum." Chromax olan diye belirtmişsin S in Chromaxı var yani dediklerim doğru ve tek fan ile geliyor şuan bahsettiğin model ise eski modeli olan NH-D15 Chromax ve evet çift fan ile geliyor.
Evet benim orada model adını tam vermemem ile alakalı sizin adınıza bir yanlış anlaşılma yaşanmış olabilir. Benim güncellenmiş versiyondan kastım NH-D15 chromax.black modeliydi. Ben bu modelin güncellenmiş olduğunu düşündüm. Aynı model adı altında bir de "S" versiyonu varmış. Konuyu siz biliyorsunuz bunun güncel olduğunu söylüyorsunuz. Bu model diğerinin güncellenmiş hali olarak getirilmiş, ancak ifade ettiğinize göre performans olarak ve içerik olarak biraz daha geride kalmış. Bu modelin bu şekilde çıkarılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Evet benim orada model adını tam vermemem ile alakalı sizin adınıza bir yanlış anlaşılma yaşanmış olabilir. Benim güncellenmiş versiyondan kastım NH-D15 chromax.black modeliydi. Ben bu modelin güncellenmiş olduğunu düşündüm. Aynı model adı altında bir de "S" versiyonu varmış. Konuyu siz biliyorsunuz bunun güncel olduğunu söylüyorsunuz. Bu model diğerinin güncellenmiş hali olarak getirilmiş, ancak ifade ettiğinize göre performans olarak ve içerik olarak biraz daha geride kalmış. Bu modelin bu şekilde çıkarılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Ne düşündüğümün önemli olmadığını düşünüyorum.
Noctua tarafının ise artan maliyetler yüzünden 2. fanı çıkartmak zorunda kaldığı belli.

batuhan0619

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
bende 5600x var soğutucum da Link Removed bu görsel olarak boştaki sıcaklığını ekleyim ama bende sıvı soğutucu düşünüyorum sebebi de ekran kartı işlemcisine çok yakın oluyor termal panelleri sıvı soğutucu düşünüyorsanda arctic lquid freezer 2 hakkında çok iyi yorumlar var

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29.4 KB · Görüntüleme: 73

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.