Neler yeni

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar direkt konuya gireyim, sene başı inşallah yeni sistem dizeceğim full baştan ancak ekran kartı konusunda tek bir kararsızlığım var. En güncel olsun diye Nvidia RTX4080 düşünüyorum ancak 16 pin güç girişi beni düşündürüyor çünkü almayı düşündüğüm PSU yeni PSU olmadığı için 16 pin güç girişi mevcut değil. Kutudan çıkan dönüştürücüde soketi yanıyor gibi mevzular var bu yüzden 3080Ti düşünmeye başladım. Siz olsaydınız hangisini alırdınız?
Not: Öyle sürekli saatlerce oyun oynayan birisi değilim. En son oyunları da oynamıyorum şu anda, ilerde oynarsam da sabahlama gibi saatlerce oynamam. :D

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Arada devasa bir fark olacak. Kesinlikle RTX 4080 derdim. Ama ben senin yerinde olsam ne olur ne olmaz yeni AMD ekran kartlarını beklerdim. Görünüşe göre RT işini dahi çözmüşler.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Arada devasa bir fark olacak. Kesinlikle RTX 4080 derdim. Ama ben senin yerinde olsam ne olur ne olmaz yeni AMD ekran kartlarını beklerdim. Görünüşe göre RT işini dahi çözmüşler.
Tam konuya onu ekleyecektim buraya yazayım, eğer ikisini de boş verip yeni piyasaya girecek olan 7xxx serisinden mi alayım? Çünkü baktığımda onların güç girişi normal 8 pin.
AMD-Nvidia takıntım yok.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Tam konuya onu ekleyecektim buraya yazayım, eğer ikisini de boş verip yeni piyasaya girecek olan 7xxx serisinden mi alayım? Çünkü baktığımda onların güç girişi normal 8 pin.
AMD-Nvidia takıntım yok.

Şahsi fikrim o yönde olacak. Zira NVIDIA şirketinin son zamanlarda yaptığı kandırmacalardan dolayı ben NVIDIA şirketinden epeyi soğudum 🙂 NVIDIA kesinlikle kullanıcıyı yarı yolda bırakıyor.

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Takıntı yoksa amd daha mantıklı olabilir fiyat olarak ama bu ikisi arasından dlss 3.0 hattına bile 4080 almak daha mantıklı olur bütçe yetiyorsa

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar direkt konuya gireyim, sene başı inşallah yeni sistem dizeceğim full baştan ancak ekran kartı konusunda tek bir kararsızlığım var. En güncel olsun diye Nvidia RTX4080 düşünüyorum ancak 16 pin güç girişi beni düşündürüyor çünkü almayı düşündüğüm PSU yeni PSU olmadığı için 16 pin güç girişi mevcut değil. Kutudan çıkan dönüştürücüde soketi yanıyor gibi mevzular var bu yüzden 3080Ti düşünmeye başladım. Siz olsaydınız hangisini alırdınız?
Not: Öyle sürekli saatlerce oyun oynayan birisi değilim. En son oyunları da oynamıyorum şu anda, ilerde oynarsam da sabahlama gibi saatlerce oynamam. :D
Güç adaptörü yanmıyor ama düzgün takarsan:
Soket yanıyor mevzuları %100 takılmamış olan güç girişlerinde kaynaklanıyor Nvidia daha iyi bir adaptör için çalışmalara başladığını söylemişti kısacası (fail proof) bir adaptör yapmaya çalışıyor ama sen sonuna kadar ittirirsen adaptörü sıkıntı çıkmıyıcaktır.
Kaynak: Nvidia ve GamersNexus un araştırmaları
-----
3080ti vs 4080
Eğer fiyat farkını ödiyiceksen 4080 gerek encoder gerek performans güncelleme desteği derken uzun ömürlü bir kart olucaktır vram ide daha fazla.

Carl-S

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
RTX 4080 bence. Yeni çıkan 4000 serisi 3000 serisinin 2 katı güçte ve performansta olduğunu söylüyor kaynak videoları izlerseniz farkını anlarsınız durumunuz varsa neden gecilmesin. 😁

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Soket yanıyor mevzuları %100 takılmamış olan güç girişlerinde kaynaklanıyor Nvidia daha iyi bir adaptör için çalışmalara başladığını söylemişti kısacası (fail proof) bir adaptör yapmaya çalışıyor ama sen sonuna kadar ittirirsen adaptörü sıkıntı çıkmıyıcaktır.
-----
Bu dediğiniz olay içimi rahatlattı, zaten öyle dediğim gibi saatlerce oyun oynayan birisi değilim hatta en son 50 gün önce oyuna girmiştim 50 gündür hiç oyun oynamıyorum :D. O zaman sorun olmaz herhalde. 4080 ve AMD arasında tercih yapacağım ama dediğinizden dolayı 4080'e kafam yattı gibi. Teşekkür ederim.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
RTX 4080 bence. Yeni çıkan 4000 serisi 3000 serisinin 2 katı güçte ve performansta olduğunu söylüyor kaynak videoları izlerseniz farkını anlarsınız durumunuz varsa neden gecilmesin. 😁
Öneriniz için teşekkür ederim.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Tabikide 4080 al geç ama zam yiyecek haber veriyim de Türkiye de yurt dışında fiyatı düşmeye başladı

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
-----
3080ti vs 4080
Eğer fiyat farkını ödiyiceksen 4080 gerek encoder gerek performans güncelleme desteği derken uzun ömürlü bir kart olucaktır vram ide daha fazla.

Kaynak var mı? Hiç böyle olduğunu sanmıyorum. Çok iyi bilgisayar toplayanların elinde bile yandı çünkü o kartların girişi.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Kaynak var mı? Hiç böyle olduğunu sanmıyorum. Çok iyi bilgisayar toplayanların elinde bile yandı çünkü o kartların girişi.
Bağımsız lab raporları ve aradığınız her bilginin kaynakları:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Kısa cevap:

Kısa cevap:
1670599621873.png

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0

Kısa cevap:

Ekli dosyayı görüntüle 2034

Tek kaynak var. Şahsen ben hala şüpheleniyorum. NVIDIA’nın girişi değiştirmeside şüpheme şüphe katıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.