Neler yeni

Yardım M9 Sistem FPS ve Sicaklik Sorunu

swastica

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Dostlar valo ve witcher 3 te ultra grafikler bu sonuçları alıyorum withcerda normalde ortalama 110 civarı İnternette videolarda daha yüksek neden böyle fps sorunu var benim pcmde valoda videolardakinda daha düşük fpsim 1080pde kullanıyorum. Fps ve Sıcaklık Değerleri Nasil?
20230203_233953.jpg

20230206_014726.jpg

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Sıcaklık değerleriniz iyi seviyede denilebilir. Tüm sürücüleri güncellediğinizden emin misiniz? %0.1 FPS'in 30'un altına düşmemesi gerekiyor bu sistemde. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

swastica

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Sıcaklık değerleriniz iyi seviyede denilebilir. Tüm sürücüleri güncellediğinizden emin misiniz? %0.1 FPS'in 30'un altına düşmemesi gerekiyor bu sistemde. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
hocam tüm sürücüler güncel otomatik güncelledi msi intelli fln ayrı olarak geforcexperiacandan gameready indirdim başka ne yapmam gerekiyor fps çok dusuk

rtx açınca direkt 60 düşüyor zaten

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
hocam tüm sürücüler güncel otomatik güncelledi msi intelli fln ayrı olarak geforcexperiacandan gameready indirdim başka ne yapmam gerekiyor fps çok dusuk

rtx açınca direkt 60 düşüyor zaten

Arka planda çalışan uygulamalar var mı?

swastica

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Intel'in 12. ve sonrası nesil işlemcileri için Windows 11 kullanılmasını öneriyoruz. Temiz kurulum olacak şekilde W11 kurunuz ve tekrar test ediniz. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.
hocam temiz kurulum yapincaw10 oem keyim gider mi ve forumda bir kaç arkadaş w11 de sikinti yaşadığını söyledi m9 sistem ile sorunun yazilim kaynaklı olduğuna emin miyiz donanımsal bisi olabilir yada intel driverlerini fln tekrar mı kurayım?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
hocam temiz kurulum yapincaw10 oem keyim gider mi ve forumda bir kaç arkadaş w11 de sikinti yaşadığını söyledi m9 sistem ile sorunun yazilim kaynaklı olduğuna emin miyiz donanımsal bisi olabilir yada intel driverlerini fln tekrar mı kurayım?

Donanımsal sorun olup olmadığını Windows 11'e geçtikten sonra doğrulayabiliriz.
Orijinal bir Windows 10 lisans anahtarınız varsa ve bu Windows 10'un aynı sürümü içinse, Windows 11'i etkinleştirmek için bunu kullanabilirsiniz.

swastica

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Donanımsal sorun olup olmadığını Windows 11'e geçtikten sonra doğrulayabiliriz.
Orijinal bir Windows 10 lisans anahtarınız varsa ve bu Windows 10'un aynı sürümü içinse, Windows 11'i etkinleştirmek için bunu kullanabilirsiniz.
hocam w11 temiz kurulum yapıp geleceğim ozmn atarım yine fps değerlerini format atmadan bir kaç farkli oyunda daha deneyeceğim size atarım yine degerleri . Psuyu mail atmıştım cw sorunu yüzünden itopya ya göndereceğim psu yüzünden olma imkanı var mıdır?

swastica

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
hocam merhaba gta5te oynadım bide 40dk her sey en sondayı grafikler anlamında 8x 16x
20230206_152046.jpg
20230206_152138.jpg

ve de hocam wither 3 %1 fps 70di oynadım birz bugün 28 menudeyken bağlı kalmış galiba o yüzden ss çekmedim ama w3 de 70 %1 sizce sistemin fps değerleri nasıl bir sıkıntı var mı?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
hocam merhaba gta5te oynadım bide 40dk her sey en sondayı grafikler anlamında 8x 16x Ekli dosyayı görüntüle 3478 Ekli dosyayı görüntüle 3479

ve de hocam wither 3 %1 fps 70di oynadım birz bugün 28 menudeyken bağlı kalmış galiba o yüzden ss çekmedim ama w3 de 70 %1 sizce sistemin fps değerleri nasıl bir sıkıntı var mı?

Oyunlara göre ezbere konuşmak benim için mümkün değil. Aynı sistem özelliklerine sahip "FPS Test" başlıklı videolardan faydalanmak gerekiyor.
Windows 11 kurulumunu yaptınız mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.