Neler yeni

E-Nabız Katar'a Satıldı İddiası!

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Hangi kafa diyip benim kararıma mı saçma diyorsun?
Cahil kelimesi kullanım şekline göre hakarettir kardeşim. Başka forumda olsa direk uzaklaştırma cezası alırdınız biliyorsun dimi?

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Paylaştığın konunun anketinde çıkan sonuç:
1682545086092.png

Ayrıca bakınız.
Sanığın müşteki …’a hitaben söylediği “sizin gibi cahilleri buraya koyuyorlar ondan sonra böyle oluyor” şeklinde kaba hitap tarzı niteliğindeki sözlerin, müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmaması nedeniyle hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden, mahkumiyet kararı verilmesi,

Cahil kelimesinin kullanımı kişinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olduğu koşullarda hukuki olarakta suçtur.
Hatta CMB'ye Cahil diyip yargılanan çok kişide tanıyorum.
Türkiye'nin adalet sistemini örnek almak kadar saçma bir şey yok. Türkiye, adalet sistemi düzgün olan bir ülke olsaydı zaten bu durumda olmazdık en basitinden yerli, yabancı yatırımcı kaçıyor. Neden? Çünkü haklarını savunamıyorlar. Cahilin hakaret olmadığını mahkemede de kanıtlarım, burada kanıtladığım gibi.
Şimdi bu doğrultu da o zaman herkes birbirine cahil desin dursun. Böyle bir şey olamaz.
Samimi arkadaşlarınız arasında kullanabilirsin ama tanımadığın birine hakaret üslubunda kişiyi rencide edecek şekilde kullanamazsın.
Alakası yok. Yazdıkları cahil olduklarını gösteriyorsa cahil dersin ben bu yazımda da örnek vererek kanıtladım.
Yazdıkları şeylerden. Tek bir örneğini vereyim. Bkz: Sunucular hakkında Eski-Yeni yazılım örneği verildi yukarıdaki yazışmalarda. Sunucularda hala 20-30 yıllık yazılım dilleri kullanılmaktayken böyle bir örnek vermeniz sizi bilgisiz yapar çünkü sunucular için en popüler 5 dil arasında:
  1. 33 yıllık yazılım dili olan Python var.
  2. 27 yıllık PHP
  3. Tekrar 27 yıllık Java
  4. 22 yıllık C#
  5. 14 yıllık Node.js
.
E, yeni yazılım nerede? Kaldı ki yeni yazılım diye bir şey olsa bile yazılımlarda açık olur her türlü. Yeni yazılım diye saçma bir örnek verirsen bu seni bilgisiz yapar.
Levon abi, senin bu yazımın kısmına cevap verdiğini göremedim. Neden? Çünkü "doğru söze ne hacet" diye bir laf vardır...

Bu yazıyı yazdım çünkü everyone everyone arkadaşımızın çok üstüne gidildi.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Bak mesela bu cümlen dalga içeriyor.
Şimdi kalkıp sana ''Burayı ekşi sanacak kadar Cahilsin'' desem alınırsın değil mi?

Ama kalkıp benim forumumda benim Forumumu başka mecra ile karıştırıp hakaret ediyorsun ve bunun normal olduğunu mu savunuyorsun? Siz ağzınıza geleni söyleyeceksiniz ve Levon abinizin eli armut mu toplayacak.
Abi cidden sabrına hayran kaldım annemden de sabırlı çıktın :D Cidden başka birisi olsa perma yemişti bile o arkadaş. Hatta rencide etmek için IP adresinden falan kişisel bilgilerini elde edip paylaşacak bir çok kişi var.

everyone

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bak mesela bu cümlen dalga içeriyor.
Şimdi kalkıp sana ''Burayı ekşi sanacak kadar Cahilsin'' desem alınırsın değil mi?

Ama kalkıp benim forumumda benim Forumumu başka mecra ile karıştırıp hakaret ediyorsun ve bunun normal olduğunu mu savunuyorsun? Siz ağzınıza geleni söyleyeceksiniz ve Levon abinizin eli armut mu toplayacak.
Sonuna (!) koymuşum ironi olduğu anlaşılıyor. İroni dediğimiz şey zaten alay etmek. Günlük yaşantımızda ironi yapıyoruz ve millet bunun ironi olduğunu bildiği için gülüp geçiyor. Sosyal mecralarda da (!) ifadesi ironi olduğunu gösteriyor. Bu yazdığım mesajda ise bir art niyetim yoktu, veya hakaret içermiyordu.
Cahil kelimesi kullanım şekline göre hakarettir kardeşim. Başka forumda olsa direk uzaklaştırma cezası alırdınız biliyorsun dimi?

Ayrıca bakınız.
Sanığın müşteki …’a hitaben söylediği “sizin gibi cahilleri buraya koyuyorlar ondan sonra böyle oluyor” şeklinde kaba hitap tarzı niteliğindeki sözlerin, müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmaması nedeniyle hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden, mahkumiyet kararı verilmesi,

Cahil kelimesinin kullanımı kişinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olduğu koşullarda hukuki olarakta suçtur.

Şimdi bu doğrultu da o zaman herkes birbirine cahil desin dursun. Böyle bir şey olamaz.
Samimi arkadaşlarınız arasında kullanabilirsin ama tanımadığın birine hakaret üslubunda kişiyi rencide edecek şekilde kullanamazsın.
Anlaşılmıştır umarım.
Hocam bakın bir kişi yanlış bir şeyi savunuyor ise buna saygı duyamazsınız. Şöyle örnek vereyim Maraş depremi olduğunda insanlar yok Amerika yaptı yok HAARP frekans ile tetiklendi vs. diye saçmaladılar. Celal Hoca çıkıp hepsine cevabını verdi zaten, cümlelerinde de cahil, cehalet kelimesini kullandı. Siz gidip bu insanların görüşüne saygı duyamazsınız. Diyeceksiniz deprem konusu ile bu konu aynı şey değil. Değil zaten ben sadece cahil kelimesinin bu kadar büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Her bilgisiz kişilerin uydurduğu safsatalara saygı duyarsak vah halimize. Zaten ben arkadaşlara cahil kelimesini vs. kullanmadım sadece bu kelimeni kötü bir şey olmadığını savunuyorum.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
abi, senin bu yazımın kısmına cevap verdiğini göremedim. Neden? Çünkü doğru söze ne hacet diye bir laf vardır...
Madem öyle okey o zaman.

Çok CAHİL'sin be kardeşim. O yazdığın mesaj içeriğinde ben yokum. Ve bana yazılmayan bir mesaj içeriğine neden cevap vereyim veya neden yorum yapayım? Kişiyi bağlamayan mesajlara siz Cahiller gibi cevap vercecek biri değilim ben ;)

doğru söze ne hacet değil mi 🤫

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Abi cidden sabrına hayran kaldım annemden de sabırlı çıktın :D Cidden başka birisi olsa perma yemişti bile o arkadaş. Hatta rencide etmek için IP adresinden falan kişisel bilgilerini elde edip paylaşacak bir çok kişi var.
Valla insanları kırmak istemiyorum çünkü çoğu kişi yaşça burada benden küçük.

bilgi paylaşımı veya zırt pırt ban atmakta bana yakışmaz kendime yakıştıramam bilirsiniz.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Paylaştığın konunun anketinde çıkan sonuç:
Ekli dosyayı görüntüle 4622

Türkiye'nin adalet sistemini örnek almak kadar saçma bir şey yok. Türkiye, adalet sistemi düzgün olan bir ülke olsaydı zaten bu durumda olmazdık en basitinden yerli, yabancı yatırımcı kaçıyor. Neden? Çünkü haklarını savunamıyorlar. Cahilin hakaret olmadığını mahkemede de kanıtlarım, burada kanıtladığım gibi.

Alakası yok. Yazdıkları cahil olduklarını gösteriyorsa cahil dersin ben bu yazımda da örnek vererek kanıtladım.

Levon abi, senin bu yazımın kısmına cevap verdiğini göremedim. Neden? Çünkü "doğru söze ne hacet" diye bir laf vardır...

Bu yazıyı yazdım çünkü everyone everyone arkadaşımızın çok üstüne gidildi.
Üstüne mi gidildi? Bu anket pek bir şey belirtmez çünkü 77 kişiyle yapılan bir anket sadece. Ayrıca cahil kelimesi yerine göre tabi ki de hakarettir. Siz ise cahili gerçekten bilgisiz olarak söylemiyorsunuz, hakaret olsun diye söylüyorsunuz.

barista

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0

Ayrıca bakınız.

Anlaşılmıştır umarım.
Levon bey merhaba, Donald Trump hakkında aşağılayıcı bir poster, pankart, Tweet atsanız bile herhangi bir şekilde ceza almazsınız veya büyük ihtimalle almazsınız. Çünkü ifade özgülüğü var. Ama siz adelet gibi hassas bir konuda Türk Hukukunu dünyada genel geçer gösterip bunu global anlamda doğruymuş gibi gösteriyorsunuz. Bizim cumhurbaşkanımızın elini öpmediğin takdirde bile arkada dövülebilme ihtimalin varken sizin burada cahil kelimesini küfürmüş gibi açıklayıp, sözde adaletli Türk anayasaları ile anlatmanız ne kadar normal? Arkadaş cahil demişse aşağılayıcı değil durumunu belirtmek için kullanmış. Şahsen bana bir konuda cahilsin denilse düşünürüm ve araştırırım. Acaba yanlışım nerede diye. Ama onun yerine atağa kalkıp hararete geçme benim bir şeyimi değiştiremez.

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Madem öyle okey o zaman.

Çok CAHİL'sin be kardeşim. O yazdığın mesaj içeriğinde ben yokum. Ve bana yazılmayan bir mesaj içeriğine neden cevap vereyim veya neden yorum yapayım? Kişiyi bağlamayan mesajlara siz Cahiller gibi cevap vercecek biri değilim ben ;)

doğru söze ne hacet değil mi 🤫
Senin mesajını alıntılayıp yazdım abi. Bu nedenle, o mesaj içeriğinde sen de varsın abi. :D

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
yabancı yatırımcı girişi 9 ayın zirvesindeyken
Ülkeden Kaçıyor demeniz bilgisiz cahil oluşunuzun temelini oluşturuyormu bu bilgiyi Neye dayanarak örnek gösterdin kimden aldın hangi siteler yazdı sende okudun Rory

everyone

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Ben bu işaretleri bilmem kardeşim. benim yaşım 35 bu tür terimlere uzağım. Kaldı ki her şeyin de ironisi olmaz be kardeşlerim gözünüzü seveyim. Her şeyi alaya alıyor gibi görünüyor sonra durum.
Saygı duyarım abi. Sosyal medya aracılığı ile pek çok şey normalleşebiliyor, haliyle çok fazla vakit ayıramıyorsan takip etmek zorlaşıyor. Özellikle Technopat'a bakarsan (!) bu simgeli binlerce mesaj görebilirsin.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Valla insanları kırmak istemiyorum çünkü çoğu kişi yaşça burada benden küçük.

bilgi paylaşımı veya zırt pırt ban atmakta bana yakışmaz kendime yakıştıramam bilirsiniz.
Sadece büyüklere değil, küçüklere de saygı duymak daha da büyük terbiyedir bence. Sonuçta senden küçük diye aşağılayıp hor görmüyorsun abi.

Elbette zırt pırt ban atmak sana yakışmaz abi ama haddini aşan, bir çok uyarı yapmana rağmen hala dinlemeyen birisi ise karşındaki ve sen ona her seferinde müsamaha gösterirsen bunu kullanır abi. Vallahi de billahi de sırf onları banla diye aklına girmeye çalışmıyorum, ben de müsamaha gösterdikçe bunu kullanan çok oluyor, bu yüzden söylemek istedim.

Ülkeden Kaçıyor demeniz bilgisiz cahil oluşunuzun temelini oluşturuyor mu bu bilgiyi Neye dayanarak örnek gösterdin kimden aldın hangi siteler yazdı sende okudun Rory
Bak mesela buradaki cahil kelimesi bilgisiz olduğunu söylemek için. Ama oradaki cahil lafı bir çok kere hakaret anlamında kullanıldı. Bunun farkını anlamak gerekiyor işte.

everyone

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Ülkeden Kaçıyor demeniz bilgisiz cahil oluşunuzun temelini oluşturuyormu bu bilgiyi Neye dayanarak örnek gösterdin kimden aldın hangi siteler yazdı sende okudun Rory
DW'ye güvenmiyorsanız makalelerde mevcut ekleyebilirim.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Saygı duyarım abi. Sosyal medya aracılığı ile pek çok şey normalleşebiliyor, haliyle çok fazla vakit ayıramıyorsan takip etmek zorlaşıyor. Özellikle Technopat'a bakarsan (!) bu simgeli binlerce mesaj görebilirsin.
Yahu tamam da herkes yapıyor diye her şeye yapabileceğin anlamına gelmez ki. Mesela Türkiye'de çoğu kişi yolsuzluk yapıyor diye bu senin de yolsuzluk yapabileceğin anlamına gelmez. Veya zengin sadaka veriyor diye senin de sadaka vereceğin anlamına gelmez çünkü her şeyin bir yeri vardır. Zenginin parası var ve verir bu mesela yeridir, fakat sen fakirsin (Sana demiyorum, örnek veriyorum lütfen yanlış anlama.) ve sadaka veriyorsun, işte bu yeri değildir.

barista

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Tüm Türkiye'nin veya ailenizin bilgilerinin Araplara satılması çok mu hoşunuza gidiyor arkadaşlar. Bir sistem neden durduk yere satılır? Daha iyisi mi yapıldı sanki? Kendimizi kandırmayalım ama son 18 günde yapılabilecek en büyük kazıklardan birisidir bu. Eğer satılıyorsa tabii.

Ben spam birisi de değilim TP'de 6600 mesajım var buraya da ek kaynak olsun diye kayıt oldum. Kimsenin taraftarı da değilim. Zira bu konu en üstlerde ben de tıkladım siftahı burada yaptım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.