Neler yeni

E-Nabız Katar'a Satıldı İddiası!

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Şizofren00 Şizofren00'in dediği doğru, VPN kullananların üyeliği onaylanmıyor, onay sayfasına düşüyor ve kontroller sağlayıp onaylıyoruz, ek olarak Rory Rory VPN kullanmadan üye olmuş konum Turkiye gözüküyor.
O kişiyle bir benzerlik olduğu belli
yanlış anlaşılmasın biz sadece bu tür tavırların sergilenmesini tasvip etmiyoruz
Eleştiri yaparken kullanılan sözlerin
Kırıcı Üsküpla yazılmaması gerekiyor.
Her görüşü saygımız var ama bizlerin görüşünede saygılı cevaplar olmasını bekleriz

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
.türk lirasını 2013-14
değerine geri getirecek

.700tl dolu kiralık evlerin
dolu olduğu

.300k aldığmız evin 3mm
olmamasına sağlayacak

.mültecileri güvenli bir şekilde geri gönderen

.Tarımı ve hayvancılığı destekleyen

.Fabrikalar açan

Bir liderin gelmesi lazım
Mucize olsa da Atam gelse
Bu dediklerim herkesin istediği artık avukatlıklarını
yapmayı bırakın bize bunları sağlayacak lideri seçelim

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Bir daha birisinin yorumuma böyle cümleler kullanırsan seni kötü kırarım söylemedi deme karşılığını fazlasıyla alırsın ister yanlış anla ister doğru hala ısrarla aynı kelimeyi cümle
Kullanıyorsun

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Uygunsuz Dil
Ortada saygısızlık yok. Cahile cahil demek saygısızlık değildir. Karşıt görüşü de cahil olarak lanse ettiğim de yok. Yazdığınız şeyler bilginizin olmadığını gösteriyorsa suç benim değildir. Yazmayacaksınız, nokta. Boşa çene çalıp algı yaratmayın çünkü haklı olanın acelesi yoktur.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
O kişiyle bir benzerlik olduğu belli
yanlış anlaşılmasın biz sadece bu tür tavırların sergilenmesini tasvip etmiyoruz
Eleştiri yaparken kullanılan sözlerin
Kırıcı Üsküpla yazılmaması gerekiyor.
Her görüşü saygımız var ama bizlerin görüşünede saygılı cevaplar olmasını bekleriz
Joker'e katılıyorum arkadaşlar.
Görüşünüz ne olursa olsun üslubunuzu bilin.
Kimse kimseye cahilsin falan diyip hakarette edemez bakın bu son uyarım olacak artık çok uzadı bu tavırlar beyler.
Düzgüne tartışmayı bilin artık yeter gerçekten.

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Ben neyse onu söylüyorum. Gerçekler acıysa ben ne yapayım yani?
Tartışma kültürü gösteren benim farkınndaysanız? Bu tartışmadaki Joker ve Cinaryasar daha mikrokültür ve makrokültür ayrımı yapamıyor. Dolayısıyla, onlardan tartışma kültürü beklemek hata olur: Tartışma kültürü demek kanıt sunup savunduğun fikri öne çıkarmaktır ama onlar hiçbir kanıt sunmadan hiçbir şekilde gerçeğe dayalı olmayan bilgileri atıp tutuyor ve bunu yapmaları onları bilgisiz yapar. Maalesef ki gerçek bu.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Ben neyse onu söylüyorum. Gerçekler acıysa ben ne yapayım yani?

Tartışma kültürü gösteren benim farkınndaysanız? Bu tartışmadaki Joker ve Cinaryasar daha mikrokültür ve makrokültür ayrımı yapamıyor.
Yahu herkes aynı olacak diye br kaide var mı? Yok.
Ama kalkıp cahil diyemezsin. Senin d karşına Celal Şengörü koysam oda sana Cahil derdi hoşuna gider miydi?
Veya sen bir başkasına Cahil dersen aynı karşılığı alacağınında bilincinde olmalısın.
Tartışma kültürü bunun neresinde şimdi?

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Yahu herkes aynı olacak diye br kaide var mı? Yok.
Ama kalkıp cahil diyemezsin. Senin d karşına Celal Şengörü koysam oda sana Cahil derdi hoşuna gider miydi?
Veya sen bir başkasına Cahil dersen aynı karşılığı alacağınında bilincinde olmalısın.
Tartışma kültürü bunun neresinde şimdi?
Levon abi, cahil kötü bir şey değil ki?
1682537688528.png

Bilgisi olmayana cahil denir. Bilgisiz yerine cahil yazdım diye mi tüm bunlar? :D Ne fark var arada? Aynı şeyler. :D Paylaştığım ekran resminden görebilirsin Levon abi. :D
Madem bilgileri vardı öyle konuşmasalardı. Yazdıkları şeylerin kanıtını istesem gösteremezler çünkü gerçeklikle gram alakası olmayan şeyler yazdılar. Bu mu tartışma kültürü? Kanıtsız konuşup doğruluğu olmayan bilgileri atıp tutup kendi görüşünü savunmak için her tuşa basmak mı tartışma kültürü sence? Böyle tartışma kültürü gösterirseler bilgili birisi onlara bilgisiz dediğinde çene çalmasınlar bi' zahmet.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Ukala tavırlarına devam ediyorsun makro kültürün bu kadar gelişmiş ama devrelerin hasar görmüş yeni bir yazılım attır bence
Error verip duruyorsun

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Levon abi, cahil kötü bir şey değil ki?
Ekli dosyayı görüntüle 4620
Bilgisi olmayana cahil denir. Bilgisiz yerine cahil yazdım diye mi tüm bunlar? :D
Madem bilgileri vardı öyle konuşmasalardı. Yazdıkları şeylerin kanıtını istesem gösteremezler çünkü gerçeklikle gram alakası olmayan şeyler yazdılar. Bu mu tartışma kültürü? Kanıtsız konuşup doğruluğu olmayan bilgileri atıp tutup kendi görüşünü savunmak için her tuşa basmak mı tartışma kültürü sence?
Bir kişinin her hangi bir konuda bilgisini neye göre ölçüyorsun :)
Yapmış olduğun bu bilgi ölçümü hangi standarda uygun?
Kaldı ki birinin bilgili veya bilgisiz olup olmadığına kim neye göre karar veriyor?

Yazdığım bu şıkları göz önünde bulundurduğumuzda yine Bilgisiz (Cahil) deme hakkın olmuyor :)
Ayrıca CAHİL halk dilinde kaba terim olarak kabul edilir. Hatta ve hatta Türkçemizde keimelerin telafuz veya yazım sırasına göre anlam kazandığını da söyleyeyim.
Yani bana laf cambazlığı yapmayın zekama hakaret etmiş olursunuz darılırım :)

Bu sebeple artık hepiniz bu tartışmayı sonlandırın. Yoksa bir sonraki adımım konuyu kilitlemek olacak.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
.türk lirasını 2013-14
değerine geri getirecek

.700tl dolu kiralık evlerin
dolu olduğu

.300k aldığmız evin 3mm
olmamasına sağlayacak

.mültecileri güvenli bir şekilde geri gönderen

.Tarımı ve hayvancılığı destekleyen

.Fabrikalar açan

Bir liderin gelmesi lazım
Mucize olsa da Atam gelse
Bu dediklerim herkesin istediği artık avukatlıklarını
yapmayı bırakın bize bunları sağlayacak lideri seçelim

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bir kişinin her hangi bir konuda bilgisini neye göre ölçüyorsun :)
Yapmış olduğun bu bilgi ölçümü hangi standarda uygun?
Kaldı ki birinin bilgili veya bilgisiz olup olmadığına kim neye göre karar veriyor?
Yazdıkları şeylerden. Tek bir örneğini vereyim. Bkz: Sunucular hakkında Eski-Yeni yazılım örneği verildi yukarıdaki yazışmalarda. Sunucularda hala 20-30 yıllık yazılım dilleri kullanılmaktayken böyle bir örnek vermeniz sizi bilgisiz yapar çünkü sunucular için en popüler 5 dil arasında:
  1. 33 yıllık yazılım dili olan Python var.
  2. 27 yıllık PHP
  3. Tekrar 27 yıllık Java
  4. 22 yıllık C#
  5. 14 yıllık Node.js
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
.
E, yeni yazılım nerede? Kaldı ki yeni yazılım diye bir şey olsa bile yazılımlarda açık olur her türlü. Yeni yazılım diye saçma bir örnek verirsen bu seni bilgisiz yapar.
Yazdığım bu şıkları göz önünde bulundurduğumuzda yine Bilgisiz (Cahil) deme hakkın olmuyor :)
Ayrıca CAHİL halk dilinde kaba terim olarak kabul edilir. Hatta ve hatta Türkçemizde keimelerin telafuz veya yazım sırasına göre anlam kazandığını da söyleyeyim.
Yani bana laf cambazlığı yapmayın zekama hakaret etmiş olursunuz darılırım :)
Levon abi bak sana laf cambazlığı yapmıyorum asla da öyle bir amacım olmadı. Sadece şunu söyle: Akıllı insana akıllısın demek normal olduğu halde cahile cahilsin demek neden anormal olsun?

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Beni ilgilendirmiyor, neyin nerden olduğu milli değeri ekliyorlar mı ekliyorlar ama sen Sağlık milli bir değer değil dedin. Konuyu değiştirme. Otomobile bile ulusal değer etiketi takılabiliyorlarsa koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanlığının bir parçası nasıl oluyor da bizim ulusal değerlerimizden biri olmuyor? Asıl buna cevap ver sen.

Daha önce de dediğim gibi bilgin yok telomerlerin yok ve bu haldeyken bir şekilde haklı çıkmak için her tuşa basıyorsun, konuyu değişitirip algı yaratma peşindesin. Direkt bilmiyorum deyip aradan çekilsene sana buradan ekmek çıkmaz. Bunlarla uğraşma git de satılan fabrikaların hesabını yap.
chpli-kaya-sozcu1.jpg

Eski yazılım, yeni yazılım diye bir şey yok. Günümüzde hala popüler olarak 1990'larda icat edilen yazılım dilleri kullanılıyor.
Ben ile devlet bir miyiz? Devlet dediğin örgüt zaten kişilerin güvenliğiyle ve gizliğiyle sorumlu olan bir organ bütünü.
Ayrıca devletin Google ile ne gibi bir bağlantısı olabilir?
Kendin demişsin açık olacaktır diye açık var mı? Var. O zaman yabancıların eline teslim edilmesi kesinlikle kabul edilemez.
Çok saçma konuşuyorsun bilmiyorum farkında mısın? Devlet de bilgileri klasik sunucularda saklıyor. Sunucunun üstünde DEVLET MALI yazsa bile bir şey değişmiyor. Değişmez. O sunucular da gayet hacklenebilir.

Sen de boş atıp tutma. Yazılım hakkında bilgin yok çünkü olaya çok yüzeysel bakıyorsun. Bunu gerek eski-yeni yazılım gerek Google örneklerinden gördük. Verdiğin örnekler cahil olduğunun ıspatı yani kendinizi ele verdiniz. Cahile anlatma demişler. O yüzden daha da cevap yazmayacağım.

Kültür illa ülkelere özel şeyler değildir mesela Topkapı Sarayı bir kültürel yapıdır ancak benim konuştuğum şey mikrokültür değil makrokültür yani bu durumda şöyle bakabillirsin; Topkapı Sarayı hangi kültüre giriyor? Tarih kültürüne giriyor. E, senin mantığna bakarsak diğer ülkelerde tarih olmaması gerekiyor. "Tarih" kelimesinin sadece bize ait olması gerekiyor. Bir de sana sağlık açısından örneğini vereyim: Liberya'da ebola virüsü çok yaygın. Neden çünkü ülkenin sağlık kültürü kötü, sağlık açısından hiçbir gelişme kaydedememişler.
Bu örnek sağlığın milli bir değer olduğunun göstergesidir. Neden mi? Liberya'da doğsaydın büyük ihtimalle ebola olurdun Türkiye'de bile böyle olduğunu düşünürsek.
Konuştuğumuz sağlık yazılımı da hekimlerimizin ve hastalarımızın bilgisini içerdiği için sağlığın mikrokültür bağlantısı sayılır.
E-Government teriminden de bi' habersin belli ki.
14.png

Sonuç olarak, sen de bu mesajınla iyice cahil olduğunu gösterdin benim artık bir şey kanıtlamama gerek yok. Daha makrokültür ve mikrokültür arasındaki farkı dahi bilmiyorsun sonra da bana kültür ve değeri anlatmaya kalkıyorsun.

İkiniz de Yok Sayılanlar listeme hoşgeldiniz. Böyle cahillere, trollere lüzum yok.
Yahu e-nabız bizim kültürümüz diyorsun, Liberya'da da sağlık kültürü yok bu yüzden Ebola gibi hastalıklar çok diyorsun. Yani mantıken E-Nabız'ı satınca biz hastalıklara falan mı kapılacağız?

Tabi ilgilendirmez yerlilik oranı çünkü yüksek bir seviye, düşük olsaydı gayet ilgilendirirdi :)

Araba, uzun zaman sonra ilk kez kaliteli bir araba ürettik diye. Ayrıca sen bir sürü fabrika, deneyim, Ar-Ge ve deli gibi para isteyen arabalar ile bir sağlık yazılımını bir tutuyorsan sorun sendedir.

Solda da CHP'nin yaptıkları var galiba, çekirdek çitleyen eşek heykeli falan da yazıyor mu bari?

Rory Rory hocam uğraşmaya değmez gerçekten para da almıyorlar avukatlıklarını yapıyorlar daha devlet ve hükümet ayrımı yapamıyorlar.
Tamam en muhalefet sensin.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Joker'e katılıyorum arkadaşlar.
Kimse kimseye cahilsin falan diyip hakarette edemez bakın bu son uyarım olacak artık çok uzadı bu tavırlar beyler.
Abi cidden haklısın, fark ettiysen artık kaç oldu. Doğru düzgün tartışıyorum fakat sürekli aşağılayıcı laflar, terbiyesiz kelimeler ediyor ve en sonunda sen araya girip bitiriyorsun. En iyisi tartıştığım iki arkadaşı yok saymak ve bir daha konuşmamak.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Akıllı insana akıllısın demek normal olduğu halde cahile cahilsin demek neden anormal olsun?
Terim yanlış. akıllı insana o zaman Üstün zeka diyelim :)
Üstün zekalımısın hayır. ben de değilim.
Ama bilgisiz insana veya bilgisi noksan olan birine direk Cahil demek dip seviyedir.

Yani Cahil yerine bilgisiz dersin. Çünkü Cahil genel bir kavramdır ve hiç bir konu hakkında bilgisi olmayana denir.
O yüzden Türkçe de olumsuz bir keime kullanacağın zaman belirteç eklenir.

Örnek: Teknoloji cahili gibi gibi. Yani bilgisiz olduğu konu ile yargılamış olursun. Ama kalkıp Cahil dersen her onuda bilgisiz düzeyine çekersin kişiyi ve o yüzden aşağılama olur.

Senin mantığınla hesaplarsa en tepede yazdığıma döner olay. Yani sadece bir konuda bilgisiz olduğu için birine cahil diyebiliyorsak akıllı birine de üstün zekalı da diyebilirsin. Öyle bir dünya ne yazık ki yok gözünü seveyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.