Neler yeni

E-Nabız Katar'a Satıldı İddiası!

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Tüm Türkiye'nin veya ailenizin bilgilerinin Araplara satılması çok mu hoşunuza gidiyor arkadaşlar. Bir sistem neden durduk yere satılır? Daha iyisi mi yapıldı sanki? Kendimizi kandırmayalım ama son 18 günde yapılabilecek en büyük kazıklardan birisidir bu. Eğer satılıyorsa tabii.
Bilgilerimizi satmıyor, platformu satıyor. Bilgileri neden satsın yahu?

Halk TV bildiğiniz üzere muhalif bir yayındır. Fakat o bile şöyle diyor bu haberinde. "Söz konusu dava, e-Nabız verilerinin satılmasını değil, e-Nabız uygulama altyapısının satılmasını içermektedir. Dolayısı ile en azından şu aşamada vatandaşlara ait verilerin Katar'ın eline geçmesi gibi bir durum söz konusu değildir."

Haber:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Levon bey merhaba, Donald Trump hakkında aşağılayıcı bir poster, pankart, Tweet atsanız bile herhangi bir şekilde ceza almazsınız veya büyük ihtimalle almazsınız. Çünkü ifade özgülüğü var. Ama siz adelet gibi hassas bir konuda Türk Hukukunu dünyada genel geçer gösterip bunu global anlamda doğruymuş gibi gösteriyorsunuz. Bizim cumhurbaşkanımızın elini öpmediğin takdirde bile arkada dövülebilme ihtimalin varken sizin burada cahil kelimesini küfürmüş gibi açıklayıp, sözde adaletli Türk anayasaları ile anlatmanız ne kadar normal? Arkadaş cahil demişse aşağılayıcı değil durumunu belirtmek için kullanmış. Şahsen bana bir konuda cahilsin denilse düşünürüm ve araştırırım. Acaba yanlışım nerede diye. Ama onun yerine atağa kalkıp hararete geçme benim bir şeyimi değiştiremez.
Yeni üye olmuşsun öncelikle aramıza hoşgeldin Dostum :)

Şimdi diğer ülkeler ile Türkiye arasında adalet sistemi elbette farklı. Bizler oturduğumuz yerde diğer ülkelerin başkanlarına ana avrad bile sövüyoruz hiç cezai uygulaması da olmuyor.
Ama burası Türkiye. İki arkadaş kendi aralarında analı bacılı birbirlerine küfür ederken dışardan birisi ettiği zaman adam vuruyorlar.
Yani buda ülkenin gerçeklerinden biri.

Beni karşı çıktığım olay kişilerin tanımadığı birilerine karşı olan söylemleri. Burada klavyeden Cahil yazmayı tamam anladık. O zaman o kişilere şunu önerelim. Eğer kendilerine güveniyorlarsa ve tartışma ortamında bulunmayı çok iyi biliyorlarsa tartışacakları kişi ile yüz yüze görüşüp aynı tavırları sergilesinler. Ne demek istediğimi anladın diye varsayıyorum.

Sonrasında ben bu kelime yüzünden 2 yıl boyunca haftada 3 gün parmak izi verdim ve Yurt dışı yasağım 2022 Aralık ayında kalktı. CMB'ye hakaretten.
Daha başka detay vermeme gerek var mı. Bu konuda hala denetimli serbestliğim devam ettiği için çok konuşmak istemiyorum.
Benim rengim ve tarafım tescilli olarak yıllardır belli.

Tek amacım benim platformumda insanların birbirini kırmaması.
Kişi Cahil kelimesine kırıldıysa demekki o kişi o kelimeyi hakaret algılıyordur. Ki bu yıllardır böyle. Adam alınıyorsa daha da üstüne gitmek artık etik dışı oluyor. Haksız mıyım?

everyone

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Yahu tamam da herkes yapıyor diye her şeye yapabileceğin anlamına gelmez ki. Mesela Türkiye'de çoğu kişi yolsuzluk yapıyor diye bu senin de yolsuzluk yapabileceğin anlamına gelmez. Veya zengin sadaka veriyor diye senin de sadaka vereceğin anlamına gelmez çünkü her şeyin bir yeri vardır. Zenginin parası var ve verir bu mesela yeridir, fakat sen fakirsin (Sana demiyorum, örnek veriyorum lütfen yanlış anlama.) ve sadaka veriyorsun, işte bu yeri değildir.
Sana (!) başlığı altında küfür mü ettim? - Hayır. Hakaret mi ettim? -Hayır. Sadece ekşi ile karistirdim deyip ironi yaptım. Oldukça basit bir şeydi aslında. Bu yaptığım ironiden dolayı kırıldıysanız özür dilerim dediğim gibi bir art niyet beslemeden yaptım. Bu tür olaylara empati ile yaklaşıyorum bana yapılsa kötü hisseder miyim? Benim için sorun teşkil etmiyor.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Tüm Türkiye'nin veya ailenizin bilgilerinin Araplara satılması çok mu hoşunuza gidiyor arkadaşlar. Bir sistem neden durduk yere satılır? Daha iyisi mi yapıldı sanki? Kendimizi kandırmayalım ama son 18 günde yapılabilecek en büyük kazıklardan birisidir bu. Eğer satılıyorsa tabii.

Ben spam birisi de değilim TP'de 6600 mesajım var buraya da ek kaynak olsun diye kayıt oldum. Kimsenin taraftarı da değilim. Zira bu konu en üstlerde ben de tıkladım siftahı burada yaptım.
Amerikanın teknolojisini Çin üretiliyor Amerika şirketleri yatırım yapıp ürettirdiği ürünleri kendi halkına satıyor bunuda biliyorsun

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Sana (!) başlığı altında küfür mü ettim? - Hayır. Hakaret mi ettim? -Hayır. Sadece ekşi ile karıştırdim deyip ironi yaptım. Oldukça basit bir şeydi aslında. Bu yaptığım ironiden dolayı kırıldıysanız özür dilerim dediğim gibi bir art niyet beslemeden yaptım. Bu tür olaylara empati ile yaklaşıyorum bana yapılsa kötü hisseder miyim? Benim için sorun teşkil etmiyor.
Estafrullah sıkıntı yok, önemli olan alttan alıp özür dilemek gibi büyük bir erdemi sergilemektir. Bu arada ben (!) işaretini görmemiştim bu yüzden asıl ben sizden özür dilerim. Bence daha da tartışmayıp barışmalıyız. Çünkü kavga etmek bir yere varmaz ama barışmak belki arkadaşlık, belki hayırlı bir şey getirir.

everyone

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Dw mi bu millete hakaretler edenin sözünemi inanıyorsun yoksa yatırımcı kuruluşların bilgisinemi dw kimki ırkçı kuruluş
Dw'ye güvenmedin meclise güvenirsin umarım. Azalış rakamları verilmiş.
Cumhuriyet'te verebilirim.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Sonrasında ben bu kelime yüzünden 2 yıl boyunca haftada 3 gün parmak izi verdim ve Yurt dışı yasağım 2022 Aralık ayında kalktı. CMB'ye hakaretten.
Daha başka detay vermeme gerek var mı. Bu konuda hala denetimli serbestliğim devam ettiği için çok konuşmak istemiyorum.
Benim rengim ve tarafım tescilli olarak yıllardır belli.
geçmiş olsun abi
iyi tutuklamadılar
inşallah bu günler de geçecek

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Saygı duyarım abi. Sosyal medya aracılığı ile pek çok şey normalleşebiliyor, haliyle çok fazla vakit ayıramıyorsan takip etmek zorlaşıyor. Özellikle Technopat'a bakarsan (!) bu simgeli binlerce mesaj görebilirsin.
Yav zaten bu simgeleri kim çıkardı aklım almıyor. Alfabe yetmedi birde bu çıktı başımıza. Neyse bunu da öğrenmiş oldum sayende ne diyim :)

barista

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Dw mi bu millete hakaretler edenin sözünemi inanıyorsun yoksa yatırımcı kuruluşların bilgisinemi dw kimki ırkçı kuruluş
DW'nin ırkçı olduğunu öznel olarak söyledin değil mi? DW'de bir tane yazar olmadığını da biliyorsun. Boomerang için de geçerlidir bu. Türkiye hakkında doğru haber yaptığı da oldu yanıltıcı da.

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
yabancı yatırımcı girişi 9 ayın zirvesindeyken
Ülkeden Kaçıyor demeniz bilgisiz cahil oluşunuzun temelini oluşturuyormu bu bilgiyi Neye dayanarak örnek gösterdin kimden aldın hangi siteler yazdı sende okudun Rory
Kaynağım ülkenin kendisi yani Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası:

Daha fazlası var:
Link Removed
Reuters bile aynen böyle demiş:
Malum bilinen T24'ten bir köşe yazısı:
Ve yine malum bilinen Avrasya:

DW'ye laf edeceğini biliyordum. Bu yüzden seni kendi silahınla vurmak istedim ve T24 ve Avrasya'yı da ekledim aralarına.

Son düzenleme:

everyone

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
yabancı yatırımcı girişi 9 ayın zirvesindeyken
Ülkeden Kaçıyor demeniz bilgisiz cahil oluşunuzun temelini oluşturuyormu bu bilgiyi Neye dayanarak örnek gösterdin kimden aldın hangi siteler yazdı sende okudun Rory
Bu da bilimsel statüde yazılmış bir makale. Elini vicdanına koyarak bu maddelerin hakkını vererek kaç tanesini yapabiliriz? İçerisinde sıralamada mevcut.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
geçmiş olsun abi
iyi tutuklamadılar
inşallah bu günler de geçecek
Tutuklandım hemde kelepçelendim avcıların göbeğinde. Kardeşim yanımda idi o eve haber verdi ve benim Karım yani kibarca Eşim o gün 2. çocuğumuzu düşürdü. Hemde Çağlayan Adliyesinde. Bundan ötesi var mı? :mad::mad: Ve beni şikayet eden izleyici takipçi kitlemden biriydi.
Ben tüm sosyal medyamı facebook hesabımı temizlemek zorunda kaldım. O günden beri 2019 dan beri izlenme sayılarım bu sebeple düştü. Yani bana çok aşırı zararı oldu anlayacağınız.

Benim tarafım ve rengim belli olmasına rağmen bu kitlenin burada savunduklarına ve yazdıklarına saygı duyuyorsam sizde öyle olun abi.
Anlatmaya çalıştığım şey bu.

O yüzden yeter artık bakın hepiniz gerildiniz bende hatırlamak istemediğim bir olayı şu an tekrar yaşadım.
Yazılan her şeyi bi unutun lanet gelsin diyin bi sıfırlayın.
Konuyu değiştirin bi deneyin ya şunu.

hadi ben yatıyorum tabi bu hatırladığım şeyin bende oluşturduğu öfke ile çok zor ama uzanıcam koltuğa. Hepinize iyi geceler.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Dw'ye güvenmedin meclise güvenirsin umarım. Azalış rakamları verilmiş.
Cumhuriyet'te verebilirim.
Ekonomik anlamda pandemiyle savaşla başlayan bu yatırımcı krizi sadece bizi etkilemiyor ABD bankalar batıyor ab enerji krizi yaşıyor sen sadece bizi örnek veriyorsun sanki başka ülkede yatırımcılar
Kaçmıyor sadece bu ulkede yok yatırımcı krizi her ülkede var

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Tutuklandım hemde kelepçelendim avcıların göbeğinde. Kardeşim yanımda idi o eve haber verdi ve benim Karım yani kibarca Eşim o gün 2. çocuğumuzu düşürdü. Hemde Çağlayan Adliyesinde. Bundan ötesi var mı? :mad::mad:

Benim tarafım ve rengim belli olmasına rağmen bu kitlenin burada savunduklarına ve yazdıklarına saygı duyuyorsam sizde öyle olun abi.
Anlatmaya çalıştığım şey bu.
Abi, yani ne diyeceğimi bilmiyorum ama. Yani helal olsun, ben böyle bir saygı görmedim. Bu arada çok geçmiş olsun abi, yani benim kardeşim de zamanında düşmüş ve onu hala merak edip üzülüyorum. Hele çocuğun olduğu için çok büyük acıdır. Burada tartışıp bu acını sana hatırlatmaya sebep olduğumuz için çok özür diliyorum abi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.