Neler yeni

E-Nabız Katar'a Satıldı İddiası!

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Hocam başlığı düzenlemenizi tavsiye ederim. Satıldı değil de Satıldı İddiası yazmanız daha doğru olur.

Satılacağını düşünmüyorum çünkü Katar yazılımcı alıp çok daha iyisini yapar ve çok daha kaliteli sunucular kullanır ama olabilir de.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
"Sağlık Bakan yardımcısı Sabahattin Aydın’ın eşi tarafından kurulan ve e-Nabız sistemini ilk tasarlayan şirket olan Bilbest isimli firma, Tiga isimli şirket ile Sağlık Bakanlığı aleyhinde dava açtı. Dava, Tiga adlı firmanın e-nabız uygulamasını
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
’a “kendi mülkiyetindeymiş” gibi satması nedeniyle açıldı" söylenen bu

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Katar daha iyisini yapacak olsa bile Katar'a satılmamalı çünkü E-Nabız dediğimiz sistemde hekimlerimizin bilgileri var yani sağlık sistemimizin direği anlayacağınız basit bir uygulama değil, ulusal değerlerimizden biri.

Bu olay Katar alıp daha iyi hale çevirir diyerek savunulmamalı ki o zamanlar başka bir milli değerimiz Türk Telekom'un da Katarlılara satılmasını aynı böyle savunanlar vardı ve istedikleri oldu; TT, Katarlılara satıldı ve sonrasında ankesörlü telefonlara konuşamaz hale geldik altyapımız daha kötü bir hal aldı. Demem o ki; bizim ulus olarak sahip çıkamadığımız ulusal değerlerimize yabancılar sahip çıkmaz.

Sonuç olarak, bir ülke olarak milli değerlerimize sahip çıkmalı ve onu korumalıyız ama biz tam tersini yapıp ulusal değerlerimizi teker teker yabancılara satıyoruz. Bu ülkeden bir Mustafa Kemal Atatürk geçti. Kendisinin kurduğu şirketler ortada. İş Bankası, Anadolu Sigorta, THY, Şişecam, ondan kalan bazı şirketler ve bu şirketler şu anda ülkemizde güzel hizmetler veriyor. Her şeyi teker teker satmakla ülke yönetilmez, devlet olunmaz.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Katar daha iyisini yapacak olsa bile Katar'a satılmamalı çünkü E-Nabız dediğimiz sistemde hekimlerimizin bilgileri var yani sağlık sistemimizin direği anlayacağınız basit bir uygulama değil, ulusal değerlerimizden biri.

Bu olay Katar alıp daha iyi hale çevirir diyerek savunulmamalı ki o zamanlar başka bir milli değerimiz Türk Telekom'un da Katarlılara satılmasını aynı böyle savunanlar vardı ve istedikleri oldu; TT, Katarlılara satıldı ve sonrasında ankesörlü telefonlara konuşamaz hale geldik altyapımız daha kötü bir hal aldı. Demem o ki; bizim ulus olarak sahip çıkamadığımız ulusal değerlerimize yabancılar sahip çıkmaz.

Sonuç olarak, bir ülke olarak milli değerlerimize sahip çıkmalı ve onu korumalıyız ama biz tam tersini yapıp ulusal değerlerimizi teker teker yabancılara satıyoruz. Bu ülkeden bir Mustafa Kemal Atatürk geçti. Kendisinin kurduğu şirketler ortada. İş Bankası, Anadolu Sigorta, THY, Şişecam, ondan kalan bazı şirketler ve bu şirketler şu anda ülkemizde güzel hizmetler veriyor. Her şeyi teker teker satmakla ülke yönetilmez, devlet olunmaz.
hocam öyle deme para alıyorsunuz diyecekler :ROFLMAO:
halen bunları savunanlar var

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0

Yanlız ben öyle bir şey demedim. Dedim ki almak yerine daha iyisini yapar Katar.

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Yanlız ben öyle bir şey demedim. Dedim ki almak yerine daha iyisini yapar Katar.
Ne farkeder? Değil Katar, hiçbir ülke çıkarı olmadığı işe girmez. Katar'ın E-Nabız gibi "direkt olarak bakanlığa bağlı herhangi bir uygulama" yapması demek, Türkiye'nin ulusal değerlerine karışması demek. Katar böyle bir haka sahip değil olmamalı da zaten.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Ne farkeder? Değil Katar, hiçbir ülke çıkarı olmadığı işe girmez. Katar'ın E-Nabız gibi bir uygulama yapması demek Türkiye'nin ulusal değerlerine karışması demek Katar böyle bir haka sahip değil olmamalı da zaten.
Mantığı ve site kalitesi olarak demiştim ben. Ayrıca çok fark eder. E Nabız bizim ulusağ değerimiz mi?

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Mantığı ve site kalitesi olarak demiştim ben. Ayrıca çok fark eder. E Nabız bizim ulusağ değerimiz mi?
Hiçbir şey farketmez zira hiç Türk yazılımcı kalmamış gibi yabancıların sağlık sistemimiz hakkında hassas bilgiler içeren uygulamaya müdahale etmesi kabul edilemez. Kaldı ki uygulama ve site kalitesini yükseltmeyi ve geliştirmeyi ülkesini seven, vatanseverlik niyetine bedava yapacak çok iyi Türk yazılımcılar var.

Evet, bizim ulusal değerimiz çünkü direkt olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanlığına bağlı ve hekimlerimizin, hastalarımızın bilgisi kayıtlı orada. Malum partiyi tutuyor olabilirsin ama onu savunacağım diye rezil olmak absürt bir hareket oluyor. Daha önceki yorumlarını okudum ve çıkardığım şey şu; sana gerçekleri ayna misali tutsak sen kendi doğrularına yani yanlışlara inanmaya devam edeceksin çünkü algıların, reseptörlerin kapalı. (Telomerlerinin olduğundan bile şüphelendim) Bu yaşta kapanması yazık olmuş, umarım ilerde açılır. Daha da yazma gereği duymuyorum.

Son düzenleme:

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Evet, bizim ulusal değerimiz çünkü direkt olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanlığına bağlı ve hekimlerimizin, hastalarımızın bilgisi kayıtlı orada. Malum partiyi tutuyor olabilirsin ama onu savunacağım diye rezil olmak absürt bir hareket oluyor. Daha önceki yorumlarını okudum ve çıkardığım şey şu; sana gerçekleri ayna misali tutsak sen kendi doğrularına yani yanlışlara inanmaya devam edeceksin çünkü algıların, reseptörlerin kapalı. (Telomerlerinin olduğundan bile şüphelendim) Bu yaşta kapanması yazık olmuş, umarım ilerde açılır. Daha da yazma gereği duymuyorum.

Son düzenleme:

muqo

Aktif Üye
Uzman
Konular
60
ModArt Kredi
0
Katar arka bahçemiz

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Hiçbir şey farketmez zira hiç Türk yazılımcı kalmamış gibi yabancıların sağlık sistemimiz hakkında hassas bilgiler içeren uygulamaya müdahale etmesi kabul edilemez. Kaldı ki uygulama ve site kalitesini yükseltmeyi ve geliştirmeyi ülkesini seven, vatanseverlik niyetine bedava yapacak çok iyi Türk yazılımcılar var.

Bir şeyin ulusal değerimiz olması için o ülkenin dini, tarihi, sahip olmakla övündüğü şeyler falan olması lazım. Ayrıca siz benim dediğimi yanlış anladını galiba, rica etsem bir daha okur musunuz?

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
E-nabızın bilgi veya içeriklerini değil yazılımı satacaklar doğru bilgi budur sanki kompile satıyormuş gibi algı oluşturulmaya çalışılıyor

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
"Sağlık Bakan yardımcısı Sabahattin Aydın’ın eşi tarafından kurulan ve e-Nabız sistemini ilk tasarlayan şirket olan Bilbest isimli firma, Tiga isimli şirket ile Sağlık Bakanlığı aleyhinde dava açtı. Dava, Tiga adlı firmanın e-nabız uygulamasını
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
’a “kendi mülkiyetindeymiş” gibi satması nedeniyle açıldı" söylenen bu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.