Neler yeni

E-Nabız Katar'a Satıldı İddiası!

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
E-nabızın bilgi veya içeriklerini değil yazılımı satacaklar doğru bilgi budur sanki kompile satıyormuş gibi algı oluşturulmaya çalışılıyor
Yahu bunu ben desem yine benimle alay edecekler öyle bir seviyeye gelmişler. Ayrıca neden bu bilgileri satalım zaten?

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Bu uygulamayı kodlayan 1 şirket var
Diyeride yazılımı geliştirmiş yazılımı geliştiren taraf satıyor ama yazılımın kod sahibi ise hak vermeli diye mahkemeye veriyor birbirini yiyorlar bunun devletle bir ilgisi yok şayet verileri veya kişisel bilgileri satması mümkün değildir devlet bu uygulamayı kullanabilir ama yazılımın hak sahipliği yazılımı
Kodlayana aittir

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bir şeyin ulusal değerimiz olması için o ülkenin dini, tarihi, sahip olmakla övündüğü şeyler falan olması lazım.
Bana ulusal değerleri öğretecek en son kişisiniz. Kültür sadece dini, tarihi şeyler olmaz. Sağlık da bir kültürdür. En basitinden şöyle bak senin tuttuğun malum parti bile yurtdışından getirdiği parçaları birleştirip yerli ve milli otomobilimiz diye değer ekliyor... sen daha savunduğun şey hakkında bile bilgi sahibi değilsin.
Ayrıca siz benim dediğimi yanlış anladını galiba, rica etsem bir daha okur musunuz?
Sana öyle gelmiş.
E-nabızın bilgi veya içeriklerini değil yazılımı satacaklar doğru bilgi budur sanki kompile satıyormuş gibi algı oluşturulmaya çalışılıyor
Bu cümleyi kurman yazılım hakkında ne kadar zayıf olduğunu gösterir zaten çünkü yazılım içeriklerine ulaşabilenler verilere de ulaşabilir.
Sen sanıyor musun ki yazılım sadece IDE'den ibaret? Yazılımın kilidiini verdiğinde sunucuya ulaşmak çok da zor değil. Algı yaratmıyorum aksine gerçekleri ayna misali yansıtıyorum ama anlamıyorsunuz zira bilginiz yok. Sizin bilginiz yokken de ben boşa kürek çekmiş oluyorum.

Sonuç olarak, dediğim gibi hiçbir zaman yabancıların müdahalesi olmamalı böylesi hassas bir sisteme hem de bu işi vatanseverlik niyetine bedava yapacak işinde çok iyi olan binlerce Türk yazılımcı varken.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Bana ulusal değerleri öğretecek en son kişisiniz. Kültür sadece dini, tarihi şeyler olmaz. Sağlık da bir kültürdür. En basitinden şöyle bak senin tuttuğun malum parti bile yurtdışından getirdiği parçaları birleştirip yerli ve milli otomobilimiz diye değer ekliyor... sen daha savunduğun şey hakkında bile bilgi sahibi değilsin.

Sana öyle gelmiş.
%52 yerlilik oranına sahip bu araç. Bir bak bakalım BMW parçalarını kaç tane ülkeden ihraç ediyor. Yahu yeri geliyor Mercedes bile motor ihraç ediyor dışarıdan.

Bana öyle gelmedi, lütfen sakin kafayla yazdığımı okur musun?

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Bana ulusal değerleri öğretecek en son kişisiniz. Kültür sadece dini, tarihi şeyler olmaz. Sağlık da bir kültürdür. Senin tuttuğun malum parti bile yurtdışından getirdiği parçaları birleştirip yerli ve milli otomobilimiz diye değer ekliyor... sen daha savunduğun şey hakkında bile bilgi sahibi değilsin.

Sana öyle gelmiş.

Bu cümleyi kurman yazılım hakkında ne kadar zayıf olduğunu gösterir zaten çünkü yazılım içeriklerine ulaşabilenler verilere de ulaşabilir.
Sen sanıyor musun ki yazılım sadece IDE'den ibaret? Yazılımın kilidiini verdiğinde sunucuya ulaşmak çok da zor değil. Algı yaratmıyorum aksine gerçekleri ayna misali yansıtıyorum ama anlamıyorsunuz zira bilginiz yok. Sizin bilginiz yokken de ben boşa kürek çekmiş oluyorum.
Güzel kardeşim yazılımın bir eskisi var birde
Yenisi var ayrıca yazılımın içeriklerini değiştirebiliyorsan her türlü müdahale ile geliştirip güvenli halede getirebilirsin.
Senin bugün kullandığın Google bile tüm bilgilerine sahipken böyle cümle kurman
Ne kadar doğru takdirine bırakıyorum
Yazılımda her zaman gelişim vardır illaki bir açıkta olacaktır onda şüphe yok devletin sakladığı bilgilere öyle erişmek kolaymı sanıyorsun ulaşmaya çalışan hayal kuran çok antihackerler var ama ulaşması mümkün değil.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Rory Rory, ayrıca sağlık kültürdür de sağlık yazılımı kültür değildir. Sağlık uygulaması bir tek bizde mi var? Diğer ülkelerde de var.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
ayrıca sağlık kültürdür de sağlık yazılımı kültür değildir. Sağlık uygulaması bir tek bizde mi var? Diğer ülkelerde de var.
Bunlara birşey anlatamasın bugün giderler
Apple gibi şirket lere tüm bilgilerini verirler sesleri çıkmaz yarın Türkiye bir yazılım başka bir ülkeye
Satılınca karşı çıkarlar zihniyet tek taraflı hep
Bir bahane vardır sadece bizde varmış gibi
Bir düşünce var daha dün sarı sitedeki bilgileri sattılar sonra dedilerki sızma var
Bunun Hesabını sormayanlar konu Türkiye devleti olunca veryansın ediyorlar kaos çıkar sonra çekil kenara kıs kıs gül olanlara bak
Doğru bilgide olsa yalanda olsa birşeyler çıkarmaya çabalarlar onun için kaideye alma gereksiz yazanları

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
%52 yerlilik oranına sahip bu araç. Bir bak bakalım BMW parçalarını kaç tane ülkeden ihraç ediyor. Yahu yeri geliyor Mercedes bile motor ihraç ediyor dışarıdan.
Beni ilgilendirmiyor, neyin nerden olduğu milli değeri ekliyorlar mı ekliyorlar ama sen Sağlık milli bir değer değil dedin. Konuyu değiştirme. Otomobile bile ulusal değer etiketi takılabiliyorlarsa koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanlığının bir parçası nasıl oluyor da bizim ulusal değerlerimizden biri olmuyor? Asıl buna cevap ver sen.
Bana öyle gelmedi, lütfen sakin kafayla yazdığımı okur musun?
Daha önce de dediğim gibi bilgin yok telomerlerin yok ve bu haldeyken bir şekilde haklı çıkmak için her tuşa basıyorsun, konuyu değişitirip algı yaratma peşindesin. Direkt bilmiyorum deyip aradan çekilsene sana buradan ekmek çıkmaz. Bunlarla uğraşma git de satılan fabrikaların hesabını yap.
chpli-kaya-sozcu1.jpg

Güzel kardeşim yazılımın bir eskisi var birde
Yenisi var ayrıca yazılımın içeriklerini değiştirebiliyorsan her türlü müdahale ile geliştirip güvenli halede getirebilirsin.
Senin bugün kullandığın Google bile tüm bilgilerine sahipken böyle cümle kurman
Ne kadar doğru takdirine bırakıyorum
Yazılımda her zaman gelişim vardır illaki bir açıkta olacaktır onda şüphe yok devletin sakladığı bilgilere öyle erişmek kolaymı sanıyorsun ulaşmaya çalışan hayal kuran çok antihackerler var ama ulaşması mümkün değil.
Eski yazılım, yeni yazılım diye bir şey yok. Günümüzde hala popüler olarak 1990'larda icat edilen yazılım dilleri kullanılıyor.
Ben ile devlet bir miyiz? Devlet dediğin örgüt zaten kişilerin güvenliğiyle ve gizliğiyle sorumlu olan bir organ bütünü.
Ayrıca devletin Google ile ne gibi bir bağlantısı olabilir?
Kendin demişsin açık olacaktır diye açık var mı? Var. O zaman yabancıların eline teslim edilmesi kesinlikle kabul edilemez.
Çok saçma konuşuyorsun bilmiyorum farkında mısın? Devlet de bilgileri klasik sunucularda saklıyor. Sunucunun üstünde DEVLET MALI yazsa bile bir şey değişmiyor. Değişmez. O sunucular da gayet hacklenebilir.

Sen de boş atıp tutma. Yazılım hakkında bilgin yok çünkü olaya çok yüzeysel bakıyorsun. Bunu gerek eski-yeni yazılım gerek Google örneklerinden gördük. Verdiğin örnekler cahil olduğunun ıspatı yani kendinizi ele verdiniz. Cahile anlatma demişler. O yüzden daha da cevap yazmayacağım.
Rory Rory, ayrıca sağlık kültürdür de sağlık yazılımı kültür değildir. Sağlık uygulaması bir tek bizde mi var? Diğer ülkelerde de var.
Kültür illa ülkelere özel şeyler değildir mesela Topkapı Sarayı bir kültürel yapıdır ancak benim konuştuğum şey mikrokültür değil makrokültür yani bu durumda şöyle bakabillirsin; Topkapı Sarayı hangi kültüre giriyor? Tarih kültürüne giriyor. E, senin mantığna bakarsak diğer ülkelerde tarih olmaması gerekiyor. "Tarih" kelimesinin sadece bize ait olması gerekiyor. Bir de sana sağlık açısından örneğini vereyim: Liberya'da ebola virüsü çok yaygın. Neden çünkü ülkenin sağlık kültürü kötü, sağlık açısından hiçbir gelişme kaydedememişler.
Bu örnek sağlığın milli bir değer olduğunun göstergesidir. Neden mi? Liberya'da doğsaydın büyük ihtimalle ebola olurdun Türkiye'de bile böyle olduğunu düşünürsek.
Konuştuğumuz sağlık yazılımı da hekimlerimizin ve hastalarımızın bilgisini içerdiği için sağlığın mikrokültür bağlantısı sayılır.
E-Government teriminden de bi' habersin belli ki.
14.png

Sonuç olarak, sen de bu mesajınla iyice cahil olduğunu gösterdin benim artık bir şey kanıtlamama gerek yok. Daha makrokültür ve mikrokültür arasındaki farkı dahi bilmiyorsun sonra da bana kültür ve değeri anlatmaya kalkıyorsun.
Bunlara birşey anlatamasın bugün giderler
Apple gibi şirket lere tüm bilgilerini verirler sesleri çıkmaz yarın Türkiye bir yazılım başka bir ülkeye
Satılınca karşı çıkarlar zihniyet tek taraflı hep
Bir bahane vardır sadece bizde varmış gibi
Bir düşünce var daha dün sarı sitedeki bilgileri sattılar sonra dedilerki sızma var
Bunun Hesabını sormayanlar konu Türkiye devleti olunca veryansın ediyorlar kaos çıkar sonra çekil kenara kıs kıs gül olanlara bak
Doğru bilgide olsa yalanda olsa birşeyler çıkarmaya çabalarlar onun için kaideye alma gereksiz yazanları

İkiniz de Yok Sayılanlar listeme hoşgeldiniz. Böyle cahillere, trollere lüzum yok.

Son düzenleme:

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
boş verin tartışmayın

Son düzenleme:

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Vah canım vah öyle çok üzüldüki sorma
Bizi yoksayılanlar listesine almışmış
Daha tartışmayı bile berceremeyip karşıt görüşü cahil bilgisiz diye itam ediyorsun
VPN kullanıp geliyorsun topalsolucan ben bu kadar cahilim işte 😂

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
.türk lirasını 2013-14
değerine geri getirecek

.700tl dolu kiralık evlerin
dolu olduğu

.300k aldığmız evin 3mm
olmamasına sağlayacak

.mültecileri güvenli bir şekilde geri gönderen

.Tarımı ve hayvancılığı destekleyen

.Fabrikalar açan

Bir liderin gelmesi lazım
Mucize olsa da Atam gelse

Rory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Rory Rory hocam uğraşmaya değmez gerçekten para da almıyorlar avukatlıklarını yapıyorlar daha devlet ve hükümet ayrımı yapamıyorlar.
Cidden öyle ya. Gerçekleri ayna misali yüzlerine tuttuğumuz halde bile bilgisizce savunmaya devam ediyorlar. Bilgileri de o kadar kısıtlı ki maaş verildiği halde işlerini düzgün yapamıyorlar. :D Söylediğimiz şeyleri evire çevire bir şekilde algı yaratıp haklı çıkma peşindeler.

Hele şu son mesajlardan sonra kendilerini ciddiye almayacaktır hiç kimse. Umut Nas Umut Nas hocam gereken cevabı vermiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.