Neler yeni

İnceleme CORSAIR K100 RGB Optik-Mekanik(OPX) Klavye - Midnight Gold Incelemesi

ZubiZaretta

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Herkese iyi günler. Bugün sizlere yeni almış olduğum corsair markasına ait k100 midnight gold klavyesini inceleyeceğim.

Kutu Tasarımı:

Genel anlamda bakıldığında aklımızdaki bütün sorulara cevap verecek bilgiler kutu üzerinde yer verilmiştir. Görüldüğü üzere corsairin kendi ürettiği optik switchlere sahiptir. (Fotoğrafta görünen Coolermaster SK622 nin incelemesi de yapılacaktır. )

IMG_7061.JPG
IMG_7063.JPG

Kutu İçeriği:

Kutunun içinden klavyenin kendisi, Bilek desteği ve ek pbt yön tuşları çıkmaktadır.

IMG_7082.JPG
IMG_7092.JPG

Klavyenin özellikleri:

• Altın renginde sınırlı sürümdür.
  • Dünyanın en hızlı switchlerine sahiptir.
  • Corsairin kendi ürettiği switchleri olan optik-mekanik(OPX) switchlere sahiptir.
  • Oldukça yüksek 8000hz/0.125ms değerlerine sahiptir.
  • Tuş dizilimi US layout.
  • Ek USB bulundurmaktadır.
  • Orijinal tuşları pbt tuş takımıdır. Fotoğraftakiler Hyperx Pudding Pbt Tuş takımıdır.
  • Sonsuz döngüye sahip pürüzsüz ses tekerleği ve medya tuşları bulundurmaktadır.
  • Klavyenin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise yatay düzlemde dönen tekerleğidir. Ortasındaki tuş ile profiller arası geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Bu tekerleğe ICUE yazılımı üzerinden istenilen profil seçilerek kullanılabilir.
  • İçerisinde gelen bilek desteği gayet yumuşak yazı yazarken yormayacak yapıdadır. Mıktanıslı plastik uzantıları ile klavyeye kolayca sabitlenir.
  • ICUE yazılımı üzerinden istenilen renk modları ayarlanabilmektedir.
  • Corsair nexus ekran alınarak üzerine takılabilir.

IMG_7095.JPG
IMG_7096.JPG
Schermafbeelding 2022-11-27 232237.png

Switch sesi:

Sonuç:
Malzeme kalitesi olarak gerçekten tatmin edici bir ürün. Switchler bu zamana kadar kullandığım klavyelerdeki hissiyattan çok farklı. Kullanımı bence aşırı zevkli. Alıştıkça insanın bırakası gelmiyor. Corsair ekipman seti kuruyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir üründür. Türkiye satış fiyatına bakıldığında 6000 TL olduğunu görebilirsiniz. Bu fiyata alınır mı derseniz bence alınmaz. Ama bir daha söylemek gerekirse klavye ciddi anlamda her açıdan kaliteli kokuyor. Bugünlük benden bu kadar arkadaşlar. Hatam olduysa kusura bakmayın. İlerleyen zamanlarda Uzun kullanım bilgilendirmesinde görüşmek üzere.

IMG_7101.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_7084.JPG
    IMG_7084.JPG
    168.7 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_7097.JPG
    IMG_7097.JPG
    204.8 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_7063.JPG
    IMG_7063.JPG
    198.4 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_7084.JPG
    IMG_7084.JPG
    168.7 KB · Görüntüleme: 67

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Herkese iyi günler. Bugün sizlere yeni almış olduğum corsair markasına ait k100 midnight gold klavyesini inceleyeceğim.

Kutu Tasarımı:

Genel anlamda bakıldığında aklımızdaki bütün sorulara cevap verecek bilgiler kutu üzerinde yer verilmiştir. Görüldüğü üzere corsairin kendi ürettiği optik switchlere sahiptir. (Fotoğrafta görünen Coolermaster SK622 nin incelemesi de yapılacaktır. )

Ekli dosyayı görüntüle 1472 Ekli dosyayı görüntüle 1480

Kutu İçeriği:

Kutunun içinden klavyenin kendisi, Bilek desteği ve ek pbt yön tuşları çıkmaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 1483 Ekli dosyayı görüntüle 1474

Klavyenin özellikleri:

• Corsairin kendi ürettiği switchleri olan optik-mekanik(OPX) switchlere sahiptir.
  • Orijinal tuşları pbt tuş takımıdır. Fotoğraftakiler Hyperx Pudding Pbt Tuş takımıdır.
  • Sonsuz döngüye sahip pürüzsüz ses tekerleği ve medya tuşları bulundurmaktadır.
  • Klavyenin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise yatay düzlemde dönen tekerleğidir. Ortasındaki tuş ile profiller arası geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Bu tekerleğe ICUE yazılımı üzerinden istenilen profil seçilerek kullanılabilir.
  • İçerisinde gelen bilek desteği gayet yumuşak yazı yazarken yormayacak yapıdadır. Mıktanıslı plastik uzantıları ile klavyeye kolayca sabitlenir.

Ekli dosyayı görüntüle 1475 Ekli dosyayı görüntüle 1476 Ekli dosyayı görüntüle 1478

Switch sesi:

Sonuç:

Malzeme kalitesi olarak gerçekten tatmin edici bir ürün. Switchler bu zamana kadar kullandığım klavyelerdeki hissiyattan çok farklı. Kullanımı bence aşırı zevkli. Alıştıkça insanın bırakası gelmiyor. Corsair ekipman seti kuruyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir üründür. Türkiye satış fiyatına bakıldığında 6000 TL olduğunu görebilirsiniz. Bu fiyata alınır mı derseniz bence alınmaz. Ama bir daha söylemek gerekirse klavye ciddi anlamda her açıdan kaliteli kokuyor. Bugünlük benden bu kadar arkadaşlar. Hatam olduysa kusura bakmayın. İlerleyen zamanlarda Uzun kullanım bilgilendirmesinde görüşmek üzere.

Ekli dosyayı görüntüle 1481

Selamlar hangi ülkede yaşıyorsunuz? merak ettim sadece.

Rambo87

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Ürün güzel.
lakin bu klavye baya eskildi. Nerdeyse hemen hemen 2 sene olucak.
Bunun yeni version sunuldu. K100 air wireless. O baya iyi :)
Corsair ürünler güzel, kendim k95 kullanmistim. Bi ara asus claymore 2 vardi.
Simdilik razer marka özendim.
Yani razer huntsman v2 analog switch ( red) baya baya memnunum.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0

Kutu Tasarımı:

Ekli dosyayı görüntüle 1472 Ekli dosyayı görüntüle 1480

Kutu İçeriği:

Ekli dosyayı görüntüle 1483 Ekli dosyayı görüntüle 1474

Klavyenin özellikleri:

Ekli dosyayı görüntüle 1475 Ekli dosyayı görüntüle 1476 Ekli dosyayı görüntüle 1478

Switch sesi:

Sonuç:

Ekli dosyayı görüntüle 1481

Hayırlı olsun bende ilk çıktığı gün almıştım cherry mx speed olanı var.
Bu gold olan yeni çıktı ve cidden çok karizma duruyor 😁

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Ürün güzel.
K100 ile k100 Air wireless modellerinin kullanım amacı farklı yalnız.
İkisini kıyaslamak çok doğru değil.
Air wireless modeli ultra düşük profil ve oyun için hiç rahat bir kullanım sağlamaz.
Şahsen ben oyun için onu kıllanmazdım kullanamazdım 😁 Ama adamlar yine mekanik ve 8000gz raporlama desteğini o incelikte sunmuş helal olsun.

Ayrıca bendeki K100 evet 2 yıla yakın oldu fakat o kadar iyi bir klavye ki yenilenmesine gerek yok çağın ötesinde bir alet bu sebeple corsair saha 1-2 ay önce bu yeni gold olanını tanıttı.
Yani arkadaşın aldığı ürün yeni.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Ellerine sağlık hocam. Ben bunun yerine rog flare 2 animate seçebilirdim ama bu baya premium.
Zaten pudding keycap her klavyeye yakışıyor 🔥

ZubiZaretta

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Ürün güzel.
Yani razer huntsman v2 analog switch ( red) baya baya
Ellerine sağlık hocam. Ben bunun yerine rog flare 2 animate seçebilirdim ama bu baya premium.
Zaten pudding keycap her klavyeye yakışıyor 🔥
Teşekkür ederim hocam, fiyatının çok uyguna gelmesi sebebiyle aldım. Yoksa blackwidow v3 kullanıyordum. Artık o iptal oldu yerine k100 geçti 😅.

ZubiZaretta

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Ürün güzel.
Levon hocam cevaplamış ama ben de cevap vereyim, k100 evet 2 yıllık klavye ama bu sürüm çıkalı 1 yıl olmamıştır.
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun bende ilk çıktığı gün almıştım cherry mx speed olanı var.
Bu gold olan yeni çıktı ve cidden çok karizma duruyor 😁
Teşekkür ederim abi, bu klavye cidden bambaşkaymış :) Razer green switchten sonra ilaç gibi geldi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.