Neler yeni

Yardım b450m-dragon BIOS sıfırlama sorunu

• Konbuyu başlatan Burak
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 593

Burak

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar ben bundan üç ay önce yeni bir sistem aldım ve gayet sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Fakat dün sabah bilgisayarı açtığımda BIOS kendini sıfırlamıştı Secure boot kapanmıştı, Ram hızı kendini 2399 gibi bir hıza düşürmüş yani X.M.P sanırım kapanmıştı ve anlamadığım bir şekilde kendini tamamen sıfırlamıştı ve soracak olacaksınız söyleyeyim kasa hiçbir darbe almadı normal bir şekilde bilgisayarımı kapattım ve yattım sabah bunlar olmuştu ve evet sorun hala devam ediyor bilgisayarı kapattığım zaman BIOS kendini sıfırlıyor Secure boot hepsini tekrar açmam gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim veya daha önce yaşayan var mı ? işletim sistemim Windows 11 22H2. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Tabayea

Aktif Üye
Uzman
Konular
17
ModArt Kredi
0
BIOS güncel değilse son sürüme güncelle sorun devam ederse BIOS pili kolay kolay biten bir şey değil ama yenisi ile değiştir.

Burak

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
BIOS güncel değilse son sürüme güncelle sorun devam ederse BIOS pili kolay kolay biten bir şey değil ama yenisi ile değiştir.

BIOS sürümüm güncel ve pilin bittiğini pek sanmıyorum çünkü hem daha 2-3 ay oldu sistemi alalı hem de bitseydi eğer bildiğim kadarıyla tarih ve saat gibi şeylerin durması veya doğru göstermemesi gerekiyor ve bakıyorum saat ve tarih gayet doğru

Tabayea

Aktif Üye
Uzman
Konular
17
ModArt Kredi
0
BIOS sürümüm güncel ve pilin bittiğini pek sanmıyorum çünkü hem daha 2-3 ay oldu sistemi alalı hem de bitseydi eğer bildiğim kadarıyla tarih ve saat gibi şeylerin durması veya doğru göstermemesi gerekiyor ve bakıyorum saat ve tarih gayet doğru
Son olarak aklıma gelen, XMP'yi açmadan dene sorun çözülüyorsa Ramlerin o frekansta anakarta sorun çıkardığını anlamış olursun. Çözüm olmazsa servise gönderirsin anakartı.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Elektirik kesintisi gibi birşey yaşandı mı ?

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
XMP profili belleklere uyumsuzluk yaşatıyor olabilir XMP kapatın varsıyalan Profilde deneyin
Eyer yine sorun olursa Ramleri Farklı yuvalara Takın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.