Neler yeni

Msi H610M G-DDR4 BIOS ekranında donma sorunu

Honor20

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
İyi günler arkadaşlar. Yeni aldığım pc de msi h610m g ddr4 modeli bulunmakta. Sistemi hazır şekilde aldım ve yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Üründe genel olarak bir sorun yok ancak bios ekranında ayar yapmak istediğimde sistem donuyor. Sistemde rtx3060 bulunuyor. Display port ile monitöre bağladığımda çok kısa sürede donuyor ve klavye mouse işlevsiz hale geliyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Anakartta bulunan arıza ışıkları da yanmıyor ancak biosta sorun yaşıyorum. Tv'ye hdmi üzerinden bağladığımda daha uzun süre donmadan bios ekranında kalabiliyorum ancak işlem yapacağım zaman burda da donma durumu söz konusu. Msi anakartlarda genel bir durum mudur bu? Büyük bir sorun mudur? yardımcı olursanız sevinirim.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
Pci bağlantısını kontrol et, diskleri kontrol et. Bunlar sorun yaratabilir.

Honor20

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Biosta fastboot ne durumda?
Bootlarken açıktı. Csm açtıktan sonra ne oldu bilmiyorum hocam. CSM modunda kullanmamın sakıncası olur mu acaba? Bu biosta donma sorunu sanırım msi anakartlarda bulunan bir durum. Çünkü forumlarda bu durumla ilgili açılan başka konular da var.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun şu anda?
Bootlarken açıktı. Csm açtıktan sonra ne oldu bilmiyorum hocam. CSM modunda kullanmamın sakıncası olur mu acaba? Bu biosta donma sorunu sanırım msi anakartlarda bulunan bir durum. Çünkü forumlarda bu durumla ilgili açılan başka konular da var.

Honor20

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Valorant tarzı oyunlarda hata alırsınız csm açık olduğu için. Onun dışında sorun uok.
Anladım hocam teşekkür ederim. Biosta işlerimi hallettikten sonra uefi yaparım zaten windowsta sorun olmuyor çalışma konusunda. Sadece bios donup kalıyordu islem yapacağım sırada.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
Anladım hocam teşekkür ederim. Biosta işlerimi hallettikten sonra uefi yaparım zaten windowsta sorun olmuyor çalışma konusunda. Sadece bios donup kalıyordu islem yapacağım sırada.
Tamamdır biosu güncel değilse güncelle bu arada.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.