Neler yeni

6700xt mi 3070 mi

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Herkese selamlar..

Gaminggentr'de 2 adet Asus hazır sistem var. İkisinin de bileşenleri aynı aynı anakart aynı kasa psu ram falan. Benim sorum şu yönde olacak. 2 pc arasında 3070 olan 2700 TL daha pahalı buna değer mi
Monitörüm şuan 1080p fakat ilerleyen tarihlerde 2k almayı planlıyorum. Bunlarda linkleri.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

https://www.gaming.gen.tr/urun/203589/mesut-cevik-mc5-intel-i5-12400f-asus-dual-geforce-rtx-3070-v2-oc-8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

İşlemci kesinlikle İntel olacak sizin başka yerlerde gördüğünüz sistemler varsa onlara da bakabilirim.

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Nvidia tercihim olur her zaman ama bütçenizi aşmayacaksa tabi nvidia.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Nvidia tercihim olur her zaman ama bütçenizi aşmayacaksa tabi nvidia.
Bütçesel sorun yok sadece karşılaştırma videolarını izlediğimde bir kanal 3070 önde diyor diğeri 6700xt diyor. Bende Nvidia diyorum sadece o farka değermi.

Slusher

You Know Who I Am
Modart Kullanıcı
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bütçesel sorun yok sadece karşılaştırma videolarını izlediğimde bir kanal 3070 önde diyor diğeri 6700xt diyor. Bende Nvidia diyorum sadece o farka değermi.
Ham performansta çok fark edeceğini düşünmüyorum. Ama Ray Tracing özelliğinin daha gelişmiş olması ve DLSS özelliği ile bence o farka değer.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Herkese selamlar..

Gaminggentr'de 2 adet Asus hazır sistem var. İkisinin de bileşenleri aynı aynı anakart aynı kasa psu ram falan. Benim sorum şu yönde olacak. 2 pc arasında 3070 olan 2700 TL daha pahalı buna değer mi
Monitörüm şuan 1080p fakat ilerleyen tarihlerde 2k almayı planlıyorum. Bunlarda linkleri.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

https://www.gaming.gen.tr/urun/203589/mesut-cevik-mc5-intel-i5-12400f-asus-dual-geforce-rtx-3070-v2-oc-8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

İşlemci kesinlikle İntel olacak sizin başka yerlerde gördüğünüz sistemler varsa onlara da bakabilirim.
Şahsen 3070 in 8gb vram i sana sıkıntı yaşatıcağından 6700xt daha mantıklı geliyor ama Amd driverları yüzünden nvidia tercihi daha iyi bir tercih ama yinede yapamam ve gidip 3080 tercihi yaparım şuanki oyunlar bile 7999 mb vram kullanıyor gelecekte sıkıntı çıkartma garantisi var 2k çözünürlükte, eğer sistemde ekran kartını 2-3 yıldan önce değiştirmeyi planlamıyorsan 3080 2. el veya 0 ını daha çok taksitle almanı öneririm.

Blonde

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Fenerbahçe'mi? Galatasaray'mı? Nvidia her konuda daha stabil ve grafik teknolojileri bakımından bir adım önde.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Sorunun cevabına geldiğimiz de ise iki kart da birbirine yakın performans gösteriyor.
İki kartın arasındaki FPS farkı 10-15 arasında gidip geliyor. Burada bütçene en uygun kartı almak daha mantıklı ben olsam 6700 xt alırdım veya 6750xt upgrade etme şansım olsaydı onu alırdım.
2 kart da seni üzmeyecektir. 2700 TL yi kenara ayırıp ileride alacağın 2k monitör için ayırabilirsin çünkü 2k monitörlerde pahalı ve ek olarak aldığın kartlar 2k olarak tasarlanmıştır.

Slusher

You Know Who I Am
Modart Kullanıcı
Konular
10
ModArt Kredi
0
rx6800 mü 3070 mi peki?
Yani bunun kararı sende bitiyor. Ben sana ikisinin farklarını yazarım ama son karar dediğim gibi sende.
rx 6800 16 gb rtx 3070 8 gb vram ile geliyor. Yani günümüze baktığımızda bazı oyunların 10 gb vram seviyelerine çıktığını düşünürsek burada 8 gb vram ileri zamanlar da yetmeyebilir. Ham performans olarak bakarsak 6800 daha performanslı bir kart. DLSS teknolojisini ayırıyorum. Ray Tracing teknolojisi olarak bu kartlar hakkında fazla bir bilgim yok fakat testlere baktığımda 3070'in daha iyi bir performans verdiğini gördüm. Fiyatlara baktığımızda da 6800 fiyatı modelden modele değişiyor tabi bazı modellerin fiyatı aynı veya çok yakın fakat araştırdığımda 2 bin tl daha ucuza bulunduğunu gördüm. Ben burada dlss ve rt için 3070 tercih etmezdim. Sebebi olarak ilk vram diyebilirim. Aralarında çok farklar var. Bu performansı da etkiliyor. İkincisi olarak fiyatı diyebilirim. Son olarak amd FSR teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Eğer üstüne daha da düşerse bence yaygın bir teknoloji olacaktır. Ray Tracing olarak 3070 iyi fakat 6800 kötü olarak anlaşılmasın. Kötü bir performansı yok.
Benim kararım rx 6800'den yana olurdu :)
Hatta şuan Link Removed indirimde.

Son düzenleme:

ValarMorghulish

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Benimde aklım çok karışıyor bu konuda AMD tarafında yazılım stabil değil ama rx6800den şikayetçi kesimde yok. Nvidia tarafında cuda çekirdekleri çok daha iyi render kısmında farkını koyuyor. Nvidia driverı daha kolay göz yormuyor. Ama AMD tarafında biraz karışık geliyor. Belki kullansam AMD kartta onada alışırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.