Neler yeni

TurkNet 249 TL oldu!

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon TurkNet'in 1000'lik altyapı ağı ile Comnet'inki aynı değil ki. Comnet daha geniş.
İkinci olarak TurkNet kendi altyapısını kullanıyor. Comnet TT'yi kullanıyor.
Kira bedeli var bunun. Normal olarak daha pahalı olması lazım. Comnet 1000'liği en ucuz veren firmadır TT altyapısında. Bu ikisini karşılaştırmak yanlış olur fikrimce.

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
TurkNet kullanıcılarına mesaj gitmiş bulunmakta. Özgür İnternet paketine sahip kullanıcılar için ücretlendirme şubat ayı itibarıyla 249 TL olacak.
Forumlarda başkalarının cebini düşündüm; Comnet önerdim. Reklamcı dediler. Hadi buyurun. Yapıştırrrrr!
E tabi asgari ücrete zam geldi mi otomatikman her şeye zam geliyor demektir. O yüzden şaşırtıcı değil bu vaziyet.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Şaşırmamak lazım. Bunca zama bakılırsa gayet normal

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon TurkNet'in 1000'lik altyapı ağı ile Comnet'inki aynı değil ki. Comnet daha geniş.
Kira bedeli var bunun. Normal olarak daha pahalı olması lazım. Comnet 1000'liği en ucuz veren firmadır TT altyapısında. Bu ikisini karşılaştırmak yanlış olur fikrimce.
Ağzınla söylüyorsun işte altyapıyı ttnetten aldığı için pahalı olması normal diyorsun. Türknette altyapının çoğunu ttnetten alıyor zamlanması gayet normal.

Hepsini geç Comnet 1000mbps yi ttnetten hazır alıyor maliyeti daha düşük ama 1000mps paketi yüksek fiyattan satıp oradan ettiği karı 100mbps paketlere bölüşüyor.
Mantık daima aynıdır.

Hepsini geç altyap maliyeti olmadan 1000mbps yi comnet veya millenicom gibi firmalar daha ucuza vermeli.
Çünkü altyapı kurma maliyeti var kazı masrafı, Belediyelere ödenen ücretler, mimarlar, mühendisler, kablo masrafı, işçi masrafı, dev gibi soketlere ve kartlara sahip kutu masrafı, ki o kutuların içindeki her 10g lik soket yaklaşık 200.000tl yani Türknet bu masrafları yapıyor üstüne 1000mbps yi daha ucuza veriyor bak sen şu işe 😁
Comnet 1000mbps simetriği türknet fiyatına versin halka ben comnete 1000tl fazladan bağış yaparım👍

Türknet kadar yatırım yapmadan hazır alınan interneti babam da dağıtır. Ki comnet diyip geçme onun gibi çok firma var piyasada. Gıbırnet, millenicom yok bilemne falan dolu. Ttnet ile anlaş ne kazı masrafı ne kutu kiralama hiç bir derdin olmasın. Hazır paketleri al portlara uzaktan bilgisayar ile eriş mantıklı fiyat hesaplaması yap sonra kazancına bak otur oldu bitti.

Bu hizmet ile altyapı döşeyen firmaların hizmetini karşılaştırmak asıl yanlıştır fikrimce.

Darılmaca gücenmece yok. Siz işin arka planını bilmediğiniz için kolay geliyor ama asıl takdir edilmesi gereken gerçekten hizmeti kullanıcıya götürendir.
Böyle hazır altyapıyı savunursanız örnek olarak çinden al-sat mantığını savunmuş olursunuz. Sonra neden üretmiyoruz gelişmiyoruz dersiniz.
Gelişmiyoruz çünkü hazır satanı ucuz diye tercih ediyoruz. Bunun başka açıklaması yok.

Cep telefonlarında neden hala Türkiye'nin %70 i Türkcell kullanıyor hem de en kazık fiyatlara sahip olmasına rağmen?
Çünkü hizmeti ve kalitesi iyi. Çünkü yatırımı altyapısı iyi. Çünkü kendini geliştiriyor ve daha kaliteli hizmet için gerekli adımları atıyor.
İşte bunlardan biri de Türknet'tir.

Türknet yıllardır ne diyor kullanıcı sayımız arttıkça o bölgelere fiber altyapı götürmemiz daha kolay olur diyor.
Fakat bunun içinde kullanıcılar biraz feragat etmeli.
Eğer sizler feragat etmezseniz zaten 100\5 İnternet hızlarına tamaa etmiş olursunuz.
Sonra kalkıp özgür iletişim özgür internet istiyoruz diye yırtılmasın kimse.
100tl ye 100mbps hazır internete ucuz diye iyi diyorsanız 1000mbps simetrik kullanmayı kendinize reva görmüyorsunuz demektir.

Lafım sana da değil genel kitleye yazıyorum bu cümlelerimi. Ben 13 ay öncesine kadar 11mbps internet ile sürünüyordum. Bir video upload etmem 2 gününü alıyordu. Türkiye de teknoloji kanalları içinde ilk 4K videoyu youtube da ben yayınladım.
1 videoyu upload etmek 2 gününü alıyordu. Benden 1 sene sonra diğer kanallar 4k ya geçti dilersen araştırabilirsin. İnternetten benim canım çok yandı.
O yüzden fiyat kısmına ben artık aldanmayı bıraktım.
Ucuz etin yahnisi kötü olur buda benden demesi.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Bu arada not. Ttnet türknete kendi altyapısından 1000mbps vermiyor. Çok nadir özel durumlarda veriyor.
Türknet dışında firmalara veriyor 1000mbps yi sebebi ne acaba bir düşünün? Türknet ttnete rakip olabilecek en büyük firma. Süperonline ın bile türknet kadar fiber altyapısı yok.
Trnet kendine rakip olunmasını istemiyor.
Eğer türknet olmasa şu an 1000mbps hızları kimse kullanamazdı bunun önünü türknet açtı. Hatta ve hatta türknet olmasa 100tl ye İnterneti hepimiz rüyamızda görürdük 😉
Yiğidi öldür hakkını yeme derler ya. Bizim yiğidi öldürmeden de hakkını yemememiz lazım.
Bir yiğidi öldürürsek bir daha bulamayız arkamıza bakıp bakıp dururuz.
Tek bir firmanın tekel olmasından ötürü dert yanar dururuz. Yıllarca olduğu gibi.
Unutmayın unutturmayın kardeşlerim.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Bu arada not. Ttnet türknete kendi altyapısından 1000mbps vermiyor. Çok nadir özel durumlarda veriyor.
Türknet dışında firmalara veriyor 1000mbps yi sebebi ne acaba bir düşünün? Türknet ttnete rakip olabilecek en büyük firma. Süperonline ın bile türknet kadar fiber altyapısı yok.
Trnet kendine rakip olunmasını istemiyor.
Eğer türknet olmasa şu an 1000mbps hızları kimse kullanamazdı bunun önünü türknet açtı. Hatta ve hatta türknet olmasa 100tl ye İnterneti hepimiz rüyamızda görürdük 😉
Yiğidi öldür hakkını yeme derler ya. Bizim yiğidi öldürmeden de hakkını yemememiz lazım.
Bir yiğidi öldürürsek bir daha bulamayız arkamıza bakıp bakıp dururuz.
Tek bir firmanın tekel olmasından ötürü dert yanar dururuz. Yıllarca olduğu gibi.
Unutmayın unutturmayın kardeşlerim.
Valla bu zamana kadar TTNet bize dayadı kotalı taahhütlü interneti pahalıdan vermeye artık öyle değil rakabet vatandaşa yarıyor turknet eminim ki altyapısını baya geliştirecek şuan Bursa da çalışmalar yapılıyor fiber geldi oraya da en azından adamlar gerçekten çalışıyor

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Diğer firmalar zaman kazanıyor şu an. Şubatta kokusu çıkar emin ol.

Ben 1000mbps kullanıyorum şimdi ne yapayım 250TL yerine 369tl verip upload hızımı da 20mbps ye mi düşüreyim 😉
Not: Türknet 169tl den ucuza 1000mbps verirken bu firmalar yine 300tl üstüne veriyordu hatırlatırım. Yani kazık fiyattan hizmet satarak zaten edeceği kadar kar ettiler. Ama türknet idare edebildiği kadar ucuza verdi hizmeti.
Demekki vermemesi gerekiyormuş ben Türknet'in yerinde olsam 1000mbps interneti diğer firmalar gibi 350TL ve üstü yapardım.
Bu millet demekki kotalı ve limitli interneti daha çok seviyormuş.
Bence kullanılan cümleler çok önemli. Türknet altyapısının olduğu yerlerde bence kullanıcılar hala karlı ve fiyat avantajı efsane.

Bu zammın arka planını ben size söyleyeyim. Kendi altyapısının olmadığı diğer bölgelerde (ki bu Ttnet altyapısı oluyor) direk altyapı sahibi Türknete inat olsun diye ekstra zamlar getirmiştir. Buna halk dilinde ambargo da denebilir. Türknet hala 1000/1000 limitsizi veren tek firma. Bunun yüzünden göze battı adamlar tabi. Zamları konuşmak yerine arada diğer firmalara da limitsiz simetrik internet için biraz baskı yapılsa çok iyi olur. Empati kurmak gerek dostlarım.
Ekli dosyayı görüntüle 2874
Yanlış veya unutulmuş bir bilgi var türkiyede tek yüksek simetrik hız veren firma atlansinet 10gbps dir. Bireysel hizmetlerine.
Diğer konularda hakklısınız.

Millenicom,FixNet,AtlantisNet alternatif olarak bakabilirsiniz.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ben şu 10 aylık peşin yatır kampanyasından yararlanmıştım. 8 ay daha 160 liradan vermiş olucam 😅

Turknet dışında kendi altyapısını yapmaya çalışan başka firma var mı bilmiyorum. Bence halen uygun.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Ben şu 10 aylık peşin yatır kampanyasından yararlanmıştım. 8 ay daha 160 liradan vermiş olucam 😅

Turknet dışında kendi altyapısını yapmaya çalışan başka firma var mı bilmiyorum. Bence halen uygun.
Kendi internet altyapısını döşeyen Türk Telekom(ttnet), Türknet, Süperonline ve Kablonet var sadece başka da yok.

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0

Türkiyede fiber altyapısı olan firmalar(bireysel hizmet)
Türknet(gigafiber) 1gbps
Türktelekom(ttfiber) 1gbps
Süperonline(solfiber? 10gbpa
Türksat(kablofiber) 1gbps
Atlantisnet(atlantispon) 10gbps
Vb.
Şuanda en başarılı atlantisnet ve süperonline dir. 10gbps hizmeti bireysele re sundukları için ama en uygun 10gbps atlantisnet dedir.
Aklımda olan altyapısı olan şirketler kurumsal için fixnet,socarfiber,comnet,verizon,teknotel,equinix,cogent vb. Şirketler.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Türkiyede fiber altyapısı olan firmalar(bireysel hizmet)
Türknet(gigafiber) 1gbps
Türktelekom(ttfiber) 1gbps
Süperonline(solfiber? 10gbpa
Türksat(kablofiber) 1gbps
Atlantisnet(atlantispon) 10gbps
Vb.
Şuanda en başarılı atlantisnet ve süperonline dir. 10gbps hizmeti bireysele re sundukları için ama en uygun 10gbps atlantisnet dedir.
Aklımda olan altyapısı olan şirketler kurumsal için fixnet,socarfiber,comnet,verizon,teknotel,equinix,cogent vb. Şirketler.
Atlantis o 10gbps yi sırf farklı olsun diye koyuyor o altyapıyı destekleyen çok nadir bölgeler var 😉 ve sunucunun direk dibinde olman lazım.
Bir ara müsait olduğunda ara sor. 10.000 mbps paketinizi istiyorum hangi bölgelerde var de. Bende merak ettim açıkçası. Bakalım bölge adı verecekler mi.
Direk adres isterlerse her yerde ofisim var sizn o hizmeti hangi bölgede tam olarak verdiğinizi söyleyin ona göre gerekirse o bölgeye ofis açarız de 😁

Son düzenleme:

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
İsterlerse 10gigabit i bütün firmalar verir santrale koydukları cihazın kapasite hızı artınca hızlar da artar fiber optik kablodan 10gigabit de geçer daha fazlası da burada altyapı firmasının uyguladığı ambargolar var

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Atlantis o 10gbps yi sırf farklı olsun diye koyuyor o altyapıyı destekleyen çok nadir bölgeler var 😉 ve sunucunun direk dibinde olman lazım.
Bir ara müsait olduğunda ara sor. 10.0000mbps paketinizi istiyorum hangi bölgelerde var de. Bende merak ettim açıkçası. Bakalım bölge adı verecekler mi.
Direk adres isterlerse her yerde ofisim var sizn o hizmeti hangi bölgede tam olarak verdiğinizi söyleyin ona göre gerekirse o bölgeye ofis açarız de 😁
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Arkadaşımın bolgesinde gelmesine bir kaç ay kalmış. Gelince oda 1gbps pakete geçecekmiş. Altyapı talebi bulundum bende kendileri aradı. Şehir dışı bolge olduğum için cok gecikebilir gelmeyebilirmiş. Fakat İstanbul bolgesinde yaygınlaşmakta. 10gbps paketi bence metro olarak vermekteler dir. Türknet daha 1gbps de hatlarında satüre olmakta kapasite yetmesizliğinden. Arkadaşım kullanmakta. Çalışamaları sürmekteymiş. 10gbps nasıl verecekler merak ediyorum. Türktelekom kapasite yetiyor tbps kapasitesi mevcut cihazlarıda 10gbps desteği olsa. Şuan sanırım 2.5G max. 10gbps paket sunsun ucuz yapsın birde yer paketi simetrik yapsa süper olur ama yapmıyor.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Arkadaşımın bolgesinde gelmesine bir kaç ay kalmış. Gelince oda 1gbps pakete geçecekmiş. Altyapı talebi bulundum bende kendileri aradı. Şehir dışı bolge olduğum için cok gecikebilir gelmeyebilirmiş. Fakat İstanbul bolgesinde yaygınlaşmakta. 10gbps paketi bence metro olarak vermekteler dir. Türknet daha 1gbps de hatlarında satüre olmakta kapasite yetmesizliğinden. Arkadaşım kullanmakta. Çalışamaları sürmekteymiş. 10gbps nasıl verecekler merak ediyorum. Türktelekom kapasite yetiyor tbps kapasitesi mevcut cihazlarıda 10gbps desteği olsa. Şuan sanırım 2.5G max. 10gbps paket sunsun ucuz yapsın birde yer paketi simetrik yapsa süper olur ama yapmıyor.
Türknet bölgesel olarak herkes 1000g simetrik açtığı için kutular yetersiz kalıyor. Diğer firmalar parayı bastırana veriyor paketi 😉
Türknet 10g yi rahat deatekliyor ben video bile çektim.
Türknetin bence hızlı bir şekilde insanlara kıyak geçmesinden vazgeçmesi lazım çünkü bizim insanımız daha tam hakketmiyor artık bunu anlıyorum.
Diğer firmalar gibi 5-10 ayrı internet paketi yapsın hıza göre fiyat biçsin. 1000mbps simetriği de değiştirsin 1000e 100 yapsın bence.
İşte o zaman türknet çoğu bölgede 10g yi öyle bir verirki milletin aklı durur. Ama yine yaranamaz.
Türknet dediğim tarife seçeneğini yaparsa 10g paketi maksimum 1000tl ye verir benden demesi.
Ama inşallah vermez millet 5000tl lik paketler ile mutlu iken ne gereği var fiyat düşürmeye haksız mıyım 😁😁

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.