Neler yeni

TurkNet 249 TL oldu!

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
TurkNet kullanıcılarına mesaj gitmiş bulunmakta. Özgür İnternet paketine sahip kullanıcılar için ücretlendirme şubat ayı itibarıyla 249 TL olacak.
Forumlarda başkalarının cebini düşündüm; Comnet önerdim. Reklamcı dediler. Hadi buyurun. Yapıştırrrrr!

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Türk net bir ara kullandım ama bin pişman oldum bedava verseler yine sokmam evime :D

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
çoktan yaptılar zaten en ucuzu 249 tl
adı sanı duyulmayan bir kaç firma kaldı onlarda şubatta zamlanacaktır
bakalım belliydi böyle olacağı yaz ayının ortasında zam yaparlar birde tam olur

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
TurkNet kullanıcılarına mesaj gitmiş bulunmakta. Özgür İnternet paketine sahip kullanıcılar için ücretlendirme şubat ayı itibarıyla 249 TL olacak.
Forumlarda başkalarının cebini düşündüm; Comnet önerdim. Reklamcı dediler. Hadi buyurun. Yapıştırrrrr!
Diğer firmalar zaman kazanıyor şu an. Şubatta kokusu çıkar emin ol.

Ben 1000mbps kullanıyorum şimdi ne yapayım 250TL yerine 369tl verip upload hızımı da 20mbps ye mi düşüreyim 😉
Not: Türknet 169tl den ucuza 1000mbps verirken bu firmalar yine 300tl üstüne veriyordu hatırlatırım. Yani kazık fiyattan hizmet satarak zaten edeceği kadar kar ettiler. Ama türknet idare edebildiği kadar ucuza verdi hizmeti.
Demekki vermemesi gerekiyormuş ben Türknet'in yerinde olsam 1000mbps interneti diğer firmalar gibi 350TL ve üstü yapardım.
Bu millet demekki kotalı ve limitli interneti daha çok seviyormuş.
Bence kullanılan cümleler çok önemli. Türknet altyapısının olduğu yerlerde bence kullanıcılar hala karlı ve fiyat avantajı efsane.

Bu zammın arka planını ben size söyleyeyim. Kendi altyapısının olmadığı diğer bölgelerde (ki bu Ttnet altyapısı oluyor) direk altyapı sahibi Türknete inat olsun diye ekstra zamlar getirmiştir. Buna halk dilinde ambargo da denebilir. Türknet hala 1000/1000 limitsizi veren tek firma. Bunun yüzünden göze battı adamlar tabi. Zamları konuşmak yerine arada diğer firmalara da limitsiz simetrik internet için biraz baskı yapılsa çok iyi olur. Empati kurmak gerek dostlarım.
2023-01-20_19h02_37.png

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Millenicom ve Comnet te de taahhütsüz kullanılabiliyor ama 1 yıl sonra ne olacak?
Şu an yeni müşteri potansiyeli zaten hepsinde düşmüş durumda. İstanbulda internetsiz ev kalmadı neredeyse.

İnsanlar bir ona bir öbür firmaya gezip duruyor. Olan son kullanıcıya oluyor yani bizlere. Bu gün türknet pahalı dersin farklı firmaya geçersin yarın mahallene Türknet altyapı ile 1000mbps getirir ama taahhütünden dolayı tak elin kolun bağlı kalır.
Hızından memnun olduğun bir firma olursa bence hiç değiştirmeye gerek yok.

Ben kalkıp burada türkneti de övmüyorum. Evimde hem türknet hemde 2 tane kablonet var 3 tane internet hattı mevcut anlayacağınız :)
Yukarıda yazdığım gibi Hızından memnun olduğun bir firma olursa bence hiç değiştirmeye gerek yok.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Hala bence türknet iyi adamlar ne yapsın kafalarına göre yapmıyor ya zammı TTNet sağolsun geçirdikce arkası geliyor ben hala 139:90 ödüyorum belki böyle kalır 😂

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Hala bence türknet iyi adamlar ne yapsın kafalarına göre yapmıyor ya zammı TTNet sağolsun geçirdikce arkası geliyor ben hala 139:90 ödüyorum belki böyle kalır 😂
Zaten her şeyin başı ttnet. Yani Türkiye nin İnternet altyapısının %80i adamlarda. Diğer firmalar ttnet altyapısını kullanıyor. Ttnet müşteri kaybedince diğer servis saplayıcılara zammı çakıyor bunu bilmeyen de yoktur yani.
E zaten devlet ekstra vergiler çıkarıyor yok iletişim vergisi yok bilmem ne. Üstüne zaten işveren maliyetleri %65 arttı.

Sebebi ise asgari ücret zammı. Bunu da mı bilmiyor insanlar. Maliyet %65 artıyor ama adamlar %50 zam yapınca millet isyan ediyor.
İsyan edenlerin maaşları %65 artıyor. Düz mantık %65 maaşın zamandı ise pahalılıkta o oranda artar. İşverenler enayi mi sanıyorlar 😉

Firmaların yaptığı zammı değil bunun önüne geçemeyen yönetimi eleştirmeye başladığımız zaman Değişim başlar. Ama hala yanlış mecraları eleştirmeye devam edersek hiç bir şey değişmez.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Hatırlarsanız 3, 4 ay önce Yüzde 70 zamdan sonra TT böyle güncellenmişti fiyatları
2023 şubat günceleştirmesi değil bu 3.4 ay öncesine ayit fiyatlar bunlar
TT şubatta fiyatı böyle devam ettirirse diyer firmalar haksız yere zam yapmış olucaktır durum onu gösteriyor
Tt zammı erken yaptı ama türknet yapmadı adam akıllı. Kendi altyapı tarifesini aynı tuttu diğer altyapıda olan hizmeti 169tl ye yükseltti.
Yani türknet aylarca zam yapmadan binlerce müşteriye hizmet vermeyi devam ettirdi.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Zaten her şeyin başı ttnet. Yani Türkiye nin İnternet altyapısının %80i adamlarda. Diğer firmalar ttnet altyapısını kullanıyor. Ttnet müşteri kaybedince diğer servis saplayıcılara zammı çakıyor bunu bilmeyen de yoktur yani.
E zaten devlet ekstra vergiler çıkarıyor yok iletişim vergisi yok bilmem ne. Üstüne zaten işveren maliyetleri %65 arttı.

Sebebi ise asgari ücret zammı. Bunu da mı bilmiyor insanlar. Maliyet %65 artıyor ama adamlar %50 zam yapınca millet isyan ediyor.
İsyan edenlerin maaşları %65 artıyor. Düz mantık %65 maaşın zamandı ise pahalılıkta o oranda artar. İşverenler enayi mi sanıyorlar 😉

Firmaların yaptığı zammı değil bunun önüne geçemeyen yönetimi eleştirmeye başladığımız zaman Değişim başlar. Ama hala yanlış mecraları eleştirmeye devam edersek hiç bir şey değişmez.
Ayn öyle doğru söyledin asgarî ücrete zam yapıldı mı yapıldı maaliyetler arttı mı arttı bunlar nasıl çıkacaktı vergiden zamlardan vs olan yine vatandaşa oluyor mecburen 250 de ödeyeceğiz 350 de elimizden bişey gelmez zihniyet ve yönetim şeklinin değişmesi lazım

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Tt zammı erken yaptı ama türknet yapmadı adam akıllı. Kendi altyapı tarifesini aynı tuttu diğer altyapıda olan hizmeti 169tl ye yükseltti.
Yani türknet aylarca zam yapmadan binlerce müşteriye hizmet vermeyi devam ettirdi.
doğru diyorsun lakin burada tt fiyatları şubatta zam yaparak güncellemese turknette zan altına girmiş olur
toplamda türknetin uyguladığı zam yüzde 120 olmuş olucak prodüsüre uymaz bu sebeble tt ila türknet aynı fiyatlarda hizmet sunma politikası turkneti sorgulamaya iterki büyük oranda kullanıcı kaybı olur çümkü türknetten interneti ucuz olduğu için almıştık

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
doğru diyorsun lakin burada tt fiyatları şubatta zam yaparak güncellemese turknette zan altına girmiş olur
toplamda türknetin uyguladığı zam yüzde 120 olmuş olucak prodüsüre uymaz bu sebeble tt ila türknet aynı fiyatlarda hizmet sunma politikası turkneti sorgulamaya iterki büyük oranda kullanıcı kaybı olur çümkü türknetten interneti ucuz olduğu için almıştık
Merak etme diğer firmalar da patlar yakında yeni zamlar ile

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.