Neler yeni

Yardım PC Açılmama Sorunu

• Konbuyu başlatan buse9
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 791
  • Etiketler
    pc

buse9

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
3
ModArt Kredi
0
Pc'yi açma tuşuna bastıktan sonra fanlar 3-4 sn arayla yanıp yanıp sönüyor ve açılmıyor, sonra 10-20 kere reset tuşuna bastıktan sonra çok geç açılıyor. Bios pilini çıkarıp taktıktan sonra düzeliyor tek seferde açılıyor fakat ertesi gün tekrar bozuluyor aynı şey oluyor hergün bios pilini çıkarıp takmaktan sıkıldım. Geçende 5 6 kere elektrikler gidip geldi o günden sonra böyle oldu. Sizce sorun nedir bios piliyle alakalı mı başka bir yerde mi? Tamire götürmek istemiyorum çünkü alakasız şeyler söylüyorlar ve daha çok bozuluyor bilgisayar.

atiimargera

Aktif Üye
Uzman
Konular
1
ModArt Kredi
0
Statik elektrikten kaynaklı olma ihtimali yüksek iyi bi akım korumalı priz ile kullanın benzer sorun arkadaşımda da vardı en son psu yandı elekteik git gelinden dolayı

buse9

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
3
ModArt Kredi
0
Statik elektrikten kaynaklı olma ihtimali yüksek iyi bi akım korumalı priz ile kullanın benzer sorun arkadaşımda da vardı en son psu yandı elekteik git gelinden dolayı
statik elektiriğini aldım ama onla alakalı oldugunu sanmıyorum üçlü prizle kullanıyorum

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
statik elektiriğini aldım ama onla alakalı oldugunu sanmıyorum üçlü prizle kullanıyorum
3lü priz farklıdır akım korumalı priz farklıdır
Sorun elektrik kesintilerinden sonra belleklerden kaynaklı olabilir psu dan sistemi kapat ramlari sök dişlerini güzelce silgi ile sil acma kapama tusuna birkac kez bas bilgisayarin sonra ramlari takip dene.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Sorun güç kaynağından kaynaklı olabilir. Veya bilgisayarındaki güç kablolarını kontrol et. Bazen 8pin cpu kablosu veya 24pin kabloalrı yerine tam oturmadığı veya gevşediği zaman güç yetersiz gelince dediğin sorun oluşabiliyor.

buse9

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
3
ModArt Kredi
0
Sorun güç kaynağından kaynaklı olabilir. Veya bilgisayarındaki güç kablolarını kontrol et. Bazen 8pin cpu kablosu veya 24pin kabloalrı yerine tam oturmadığı veya gevşediği zaman güç yetersiz gelince dediğin sorun oluşabiliyor.
sanmıyorum bios pilini çıkarıp takınca sorun düzeliyor çünkü.

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
sanmıyorum bios pilini çıkarıp takınca sorun düzeliyor çünkü.
Ozaman bios sifirlayinca sorun her seferinde duzeliyorsa belleklere bir test yaptirman gerekebilir Levon Turaç Levon Turaç abi memtest ile alakali bir rehberimiz varmiydi ?

Bilgisayarın uyku moduna mı geçiyor acaba?
Tahminimce bellekler de hatali veri yolu olsutu diye tahmin ediyorum ama insallah olmamistir bios pili cikar tak yapinca mantiken bios ayarlarida sifirlaniyor ya bilesenleri sifirdan taniyor bios kaydediyor sonraki acilista kaydettigi gibi duzenli calismayinca bir bilesen haliyle acilmiyor sistem bios u yenisen sifirlayinca birdaha basa sariyor dongu gibi ayni :D

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Ozaman bios sifirlayinca sorun her seferinde duzeliyorsa belleklere bir test yaptirman gerekebilir @
Levon Turaç
Levon Turaç abi memtest ile alakali bir rehberimiz varmiydi ?
Maalesef ya o rehberi girmeyi unuttuk galiba :(

buse9

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
3
ModArt Kredi
0
3lü priz farklıdır akım korumalı priz farklıdır
Sorun elektrik kesintilerinden sonra belleklerden kaynaklı olabilir psu dan sistemi kapat ramlari sök dişlerini güzelce silgi ile sil acma kapama tusuna birkac kez bas bilgisayarin sonra ramlari takip dene.
silgi derken bildiğimiz kırtasıye silgisiyle mi silicem ?

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
silgi derken bildiğimiz kırtasıye silgisiyle mi silicem ?
Evet normal bildigimiz kirtasiye silgisi hem belleklerdeki statik elektrigi alip hemde disleri deki ufak tefek korozyon tarzi pislikler varsa onlari temizliyor.

buse9

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bilgisayarın uyku moduna mı geçiyor acaba?
hayır powera basınca fanlar yanıp yanıp sönüyor ama açılmıyor bios pilini çıkar tak yaptıktan sonra düzeliyor ama ertesi gün tekrar bozuluyor aynı şey oluyor

Evet normal bildigimiz kirtasiye silgisi hem belleklerdeki statik elektrigi alip hemde disleri deki ufak tefek korozyon tarzi pislikler varsa onlari temizliyor.
peki deneyeceğim inşallah düzelir teşekkürler

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
hayır powera basınca fanlar yanıp yanıp sönüyor ama açılmıyor bios pilini çıkar tak yaptıktan sonra düzeliyor ama ertesi gün tekrar bozuluyor aynı şey oluyor

peki deneyeceğim inşallah düzelir teşekkürler
Bu dedigim olmaz ise memtest yolu ile belleklerin test edilmesi gerekiyor.

buse9

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bu dedigim olmaz ise memtest yolu ile belleklerin test edilmesi gerekiyor.
geçende biosa güncelleme yaptım 3 4 gün falan normal çalıştı ben de düzeldi sandım ama 4 gün sonra tekrar eski haline döndü

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.