Neler yeni

ModArt PC Forum Eleştirim

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
ModArt PC Forum'da insanlar bilgi alışverişi yapmaktan öte genelde siyasi polemiklere girmek suretiyle konu açıyor. Tabi ki siyaset konuşulabilir. Fakat bu tarz konularda forum kırmızı ve yeşil yönetimin pek profesyonel davranmadığı kanaatindeyim. Yani bir konuda yönetim çok taraflı bir şekilde hareket ediyor. Karşıt düşünceli üyelere yüksek düzeyde olmayan bir baskı kuruluyor. Bunun profesyonelce olmadığından eminim. Forum karşılaştırması yapmak derdinde değilim yani öyle bir şey yapsam bile bir kazancım olmaz mantıken. Sadece DA Forum'da yönetimden olan insanların bu şekilde bir tavrı yok.

İkinci olarak bilgi alışverişinin yapılmadığı siyasi konular var. Yani sırf alay etmek ve dalga geçmek için açılan. Bunları doğru bulmuyorum. Zamanında ben de çok açıyordum -çok eskide kaldı- cidden faydasız bir yaklaşım tarzı. Sen de hep siyaset üstünden eleştiriyorsun diyebilirsiniz. Sebebini söylüyorum. Ana sayfada çok fazla konu var. Yani normalde sınır 25 falandır benim bildiğim ama burada kaydır kaydır bitmiyor. İşin rahatsız edici tarafı şu: bu konuların çoğu bilgi akışının olmadığı konular.

Son olarak beni "çok bilmiş, bir tek sen doğrusun" gibi kavramlarla yargılamayın.

Son ve son olarak forumun teması çok hoş. ModArt isminin hakkını veriyor.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
ModArt PC Forum'da insanlar bilgi alışverişi yapmaktan öte genelde siyasi polemiklere girmek suretiyle konu açıyor. Tabi ki siyaset konuşulabilir. Fakat bu tarz konularda forum kırmızı ve yeşil yönetimin pek profesyonel davranmadığı kanaatindeyim. Yani bir konuda yönetim çok taraflı bir şekilde hareket ediyor. Karşıt düşünceli üyelere yüksek düzeyde olmayan bir baskı kuruluyor. Bunun profesyonelce olmadığından eminim. Forum karşılaştırması yapmak derdinde değilim yani öyle bir şey yapsam bile bir kazancım olmaz mantıken. Sadece DA Forum'da yönetimden olan insanların bu şekilde bir tavrı yok.

İkinci olarak bilgi alışverişinin yapılmadığı siyasi konular var. Yani sırf alay etmek ve dalga geçmek için açılan. Bunları doğru bulmuyorum. Zamanında ben de çok açıyordum -çok eskide kaldı- cidden faydasız bir yaklaşım tarzı. Sen de hep siyaset üstünden eleştiriyorsun diyebilirsiniz. Sebebini söylüyorum. Ana sayfada çok fazla konu var. Yani normalde sınır 25 falandır benim bildiğim ama burada kaydır kaydır bitmiyor. İşin rahatsız edici tarafı şu: bu konuların çoğu bilgi akışının olmadığı konular.

Son olarak beni "çok bilmiş, bir tek sen doğrusun" gibi kavramlarla yargılamayın.

Son ve son olarak forumun teması çok hoş. ModArt isminin hakkını veriyor.
Siyasi konular özellikle seçim döneminde çok fazla idi ancak bu sırf ModArtPC foruma özel bir şey değildi. Genel olarak tüm forumlarda bu tür konular seçim döneminde arttı. Bazı forumlar sınırlama koymuş olabilir bunu bilemeyiz ancak biz bir sınırlama koymadık. Siyasi konularda evet moderatörler veya yöneticiler görüşlerini beyan ettiler her seferinde bende dahil olmak üzere ancak hakarete varan söylemlerde bulunmadık, dikkat etmeyen arkadaşlarımız oldu her ne kadar onlar ile aynı görüşte olsak da müdahale ettik, gerekli uyarıları yaptık. Geçenlerde bizlerden karşıt görüşte olan bir üye forumdan kalıcı uzaklaştırıldı. Ancak neden uzaklaştırdık? 2013 gezi olaylarında direniş gösteren halka terörist dediği için, hakarete varan sözler kullandığı için uzaklaştırdık. Biz kimseye baskı uygulamıyoruz, uygulayan bir arkadaşımız olursa da gerekli uyarı/ceza işlemini geçmişte yaptık, yapıyoruz. Siyasi konular konusunda da bir kısıtlama vs. getirmeyi düşünmüyoruz ancak eğer istek fazla olursa bir kısıtlama gelebilir. Herhangi bir olumsuz yorum/konu gördüğünüzde mesaj bir moderatöre veya yöneticiye ait olsa bile raporlamaktan çekinmeyin, biz bazı forumlardaki insanlar gibi kendimizi üyelerimizden üstün görmüyoruz, gerekeni yaparız.
Eleştirilerinizi dikkate alacağız, Levon Turaç ModArt Levon 'a ileteceğim. İyi forumlar.

Son düzenleme:

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
Siyasi konular özellikle seçim döneminde çok fazla idi ancak bu sırf
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
foruma özel bir şey değildi. Genel olarak tüm forumlarda bu tür konular seçim döneminde arttı. Bazı forumlar sınırlama koymuş olabilir bunu bilemeyiz ancak biz bir sınırlama koymadık. Siyasi konularda evet moderatörler veya yöneticiler görüşlerini beyan ettiler her seferinde bende dahil olmak üzere ancak hakarete varan söylemlerde bulunmadık, dikkat etmeyen arkadaşlarımız oldu her ne kadar onlar ile aynı görüşte olsak da müdahale ettik, gerekli uyarıları yaptık. Geçenlerde bizlerden karşıt görüşte olan bir üye forumdan kalıcı uzaklaştırıldı. Ancak neden uzaklaştırdık? 2013 gezi olaylarında direniş gösteren halka terörist dediği için, hakarete varan sözler kullandığı için uzaklaştırdık. Biz kimseye baskı uygulamıyoruz, uygulayan bir arkadaşımız olursa da gerekli uyarı/ceza işlemini geçmişte yaptık, yapıyoruz. Siyasi konular konusunda da bir kısıtlama vs. getirmeyi düşünmüyoruz ancak eğer istek fazla olursa bir kısıtlama gelebilir. Herhangi bir olumsuz yorum/konu gördüğünüzde mesaj bir moderatöre veya yöneticiye ait olsa bile raporlamaktan çekinmeyin, biz bazı forumlardaki insanlar gibi kendimizi üyelerimizden üstün görmüyoruz, gerekeni yaparız.
Ben bu eleştirimi genel olarak yaptım. Yani bir olaya bakarak değil. Sadece çok fazla alaycı bilgi içermeyen konu vardı. Tabi sorun sizde değil biraz da bende.
Bana göre her şey mantık çerçevesinde olacak pragmatik olacak vs. Bazen öz farkındalığımı kaybedebiliyorum. Yukarıdaki gibi söylemlerde bulunabiliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.