Neler yeni

İkinci el pc almayın

• Konbuyu başlatan EMRE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 2K

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
İlk defa bu kadar boş bir post görüyorum tebrik ederim.

Bu benim ilk konum yoğurt yemeyin ! NE OLURSA OLSUN YOĞURT YEMEYİN.

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar açtığım konuyu çok yanlış anlayanlar olmuş. İlanlara sürekli bakıyorum aynı özelliklerde sıfır bilgisayar varken adamlar bu günkü dolar kuru ile hesaplayıp ilana atıyorlar. İlla ki araştırmadan almayın yazmam mı gerekiyor. İKİNCİ EL PC ALMAYIN ÇÜNKÜ 1 SENE 2 SENE KULLANIP BU GÜNKÜ KUR İLE HESAPLAYIP İLANA ATIYORLAR. Üstelik çoğu ilan sıfır hazır sistemlerden çok daha pahalı. Bu günkü kur meselesi yüzünden toplamak yerine yada ikinci el almak yerine fiyat performans sistemler almak yerinde bir karar olur. Bu tavsiyemi isteyen alır istemeyen almaz. Sanırım 2 sene önce toplanmış sistemlere bu günkü fiyatlandırma ile ilan atanlar çok rahatsız olmuş gibi geldi.. İyi Forumlar..

ModArt Eren

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
43
ModArt Kredi
0
Bunu demek doğru değilde şöyle diye biliriz.

ikinci el pc güvenilir ve işi bilen bir kişiden almak lazım

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar açtığım konuyu çok yanlış anlayanlar olmuş. İlanlara sürekli bakıyorum aynı özelliklerde sıfır bilgisayar varken adamlar bu günkü dolar kuru ile hesaplayıp ilana atıyorlar. İlla ki araştırmadan almayın yazmam mı gerekiyor. İKİNCİ EL PC ALMAYIN ÇÜNKÜ 1 SENE 2 SENE KULLANIP BU GÜNKÜ KUR İLE HESAPLAYIP İLANA ATIYORLAR. Üstelik çoğu ilan sıfır hazır sistemlerden çok daha pahalı. Bu günkü kur meselesi yüzünden toplamak yerine yada ikinci el almak yerine fiyat performans sistemler almak yerinde bir karar olur. Bu tavsiyemi isteyen alır istemeyen almaz. Sanırım 2 sene önce toplanmış sistemlere bu günkü fiyatlandırma ile ilan atanlar çok rahatsız olmuş gibi geldi.. İyi Forumlar..
Kur olayında şahsen bende denk geldim detaylı bilgi için yazdığımda TL kuru ile koymak zorunlu olduğundan kur değişince fiyatların TL bazında değiştiğini ve hemen güncelleyemediklerinden güncel fiyat bilgisini sadece ilandan satıcıya mesaj gönderince belirtebildiklerini söyledi (Sahibinden.com 2. el toptan ekran kartı satışı).

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Bunu demek doğru değilde şöyle diye biliriz.

ikinci el pc güvenilir ve işi bilen bir kişiden almak lazım
Geçen sene 5 paraya toplanıp bu sene 10 para verilecekse aynı özelliklerde 11 paraya varken gidip ikinci el alınmasın bunun dışında kalan fiyat performans olan her şey tabi ki alınabilir.

leurox

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bir sürü satıcı bir sürü ilan var burda sıfır parçalarla birde 2. el parçalarla sistem toplamaya kalksam arada yaklaşık %35-%50 arası fiyat farkı oluşacaktır.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Ben yaklaşık 6 senedir filan PC ile uğraşıyorum hem kendim topluyorum hemde sıfır ikinci el alıp geliştirip satıyorum neden alınmasın eğer gerçekten güzel fiyata veriliyorsa gayet de alınır önemli olan aradaki Fiyat farkıni önemsemek ben bu fikrine katılmıyorum kusura bakma

Trifact

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
valla bende sistemimi ikinci elde satıyorum üstelik garantilileride devam eden ryzen 3100, b450m s2h, kingston fury beast 2x8 16gb 3600mhz, sıfır kapalı kutu patriot p400 512 pci-e 4.0 ssd, x124 bakır ısı borulu 120mm kuletipi sistemimi satıyorum ikinci elde gayette uygun fiyata.

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Ben yaklaşık 6 senedir filan PC ile uğraşıyorum hem kendim topluyorum hemde sıfır ikinci el alıp geliştirip satıyorum neden alınmasın eğer gerçekten güzel fiyata veriliyorsa gayet de alınır önemli olan aradaki Fiyat farkıni önemsemek ben bu fikrine katılmıyorum kusura bakma
güzel fiyata verilenlerle ilgili problem yok ama adam ryzen 5 2600 rx 470 ekran kartı olup tek modül ram ile oyuncu gaming sistem adı altında 20k fiyat çekiyor hadi buyurun alın :D kim bilir kaç kardeşimiz iş bilmeden kulaktan dolma bilgilerle alıyordur.. Başlığı güncelleyecem bu sefer de R yaptı diyecekler :D

Antalyalı

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar ilk konumu açıyorum kesinlikle ikinci el pc almayın her gü düzenli olarak ilanlara bakıyorum. Parça parça toplamak yerine yada ikinci el almak yerine hazır sistem alın bazen daha ucuza geliyor bazen kafa kafaya bazende bir tık fazlasına ama ne olursa olsun ikinci el almayın. Bu da ilk konum oldu hayırlı olsun.
2. el sistem de alınır. 2. el sistemde toplanır. Yeni - eski, pahalı - ucuz farketmeksizin her türlü alınır. Örn;

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
güzel fiyata verilenlerle ilgili problem yok ama adam ryzen 5 2600 rx 470 ekran kartı olup tek modül ram ile oyuncu gaming sistem adı altında 20k fiyat çekiyor hadi buyurun alın :D kim bilir kaç kardeşimiz iş bilmeden kulaktan dolma bilgilerle alıyordur.. Başlığı güncelleyecem bu sefer de R yaptı diyecekler :D
R lik durum yok dediğin doğru ama ikinci el alınmaz diyip genelleme yapmak de yersiz olur bence 🙂

𝐁𝐨𝐳𝐝𝐨𝐠̆𝐚𝐧

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar ilk konumu açıyorum kesinlikle ikinci el pc almayın her gü düzenli olarak ilanlara bakıyorum. Parça parça toplamak yerine yada ikinci el almak yerine hazır sistem alın bazen daha ucuza geliyor bazen kafa kafaya bazende bir tık fazlasına ama ne olursa olsun ikinci el almayın. Bu da ilk konum oldu hayırlı olsun.
Dostum yanlış düşünüyorsun sıfır bütçesi olan alabilir ama zarar etmek istemiyorsa adam aldığı fiyata yakın satmak istiyorsa ikinci elde uygun gördüğü sisteme para vermeli tabiki sıfır fiyatına yakın sıfır fiyatına satılan sistemleri bende tavsiye etmiyorum ama bütçe sınırlaması olan ve az çok işi bilenler ikinci ele yöneliyor .

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Dostum çok yanlış bir önerme yaptın gibi.
Konu kilit

magnifique

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
iyi araştırıp uygun fiyata denk getirilebilir aşırı saçma bi genelleme

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.