Neler yeni

2022 2. El PC Toplama Rehberi (Düşük Bütçeli)

Antalyalı

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Öncelikle Forum hayırlı olsun, bu konuyu ucuza 2. el sistem toplamak isteyenler için yol göstermesi adına açıyorum.
Topladığım sistemi minimum bütçe ile günümüz oyunları ve hızlı bir masaüstü deneyimi için topladım. Sistem bileşenleri şu şekilde ;

1. Ekran Kartı Asus Mining RX470 4GB 1200TL
  2. İşlemci İntel Core İ7 3770 3.40 GHZ 850TL
  3. Anakart Gigabyte GA-B75M-D3H 500TL
  4. Ram Kingston 8GB 1333 MHZ 250TL
  5. Harddisk Western Digital 1 TB 300TL
  6. SSD İntenso 256 GB ?
  7. PSU Xigmatek 400W 200TL
  8. Kasa Msı Mag Forge 100R ?
Arkadaşlar ben kasa ve SSD' yi geçen yıl sıfır olarak almıştım. Kasaya 550 SSD' ye 300 TL ye 2. el olarak bulabileceğinizi varsayalım. Ekran kartında ise mining model kullandım. Oyun testlerini yaptığımda normal bir RX470' den farkı yoktu.

NOT: Kart miningde kullanılmamış oyun sisteminden çıkmadır. Mining yapılmış kartları fiyatı çok düşük olmadığı sürece önermiyorum.

Sistemi 4150TL gibi bir fiyata toplamış olduk. 4000TL'yi geçmek istemediğim için DDR3 İ7 3. Nesil bir sistem ortaya çıkardım. Toplayacak arkadaşlar için söylüyorum.
Bütçeniz artarsa Ryzen 5 1600 AF ile DDR4 upgrade edilebilir bir sistem toplamak daha mantıklı olabilir.

PC 1.png

PC 2.png

Hazırlarken dikkatimi çekti masadaki SSD test için kullanıldı o yüzden farklı bir model.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, Eleştirilere açığım ☺️

(Başka forumda da aynı şekilde paylaşmıştım buraya da atmak istedim hayırlı olsun amaçlı)

derscalis

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bütçe sorunu yüzünden ikinci el sistem rehberleri revaçta. Elinize sağlık, hayırlı olsun.

leurox

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
İşlemci yerine 1600 AF anakart yerinede B450M S2H alırsanız (2. El) daha f/p olucaktır biraz fazla koyarsanız üstüne tabi :d

Antalyalı

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
İşlemci yerine 1600 AF anakart yerinede B450M S2H alırsanız (2. El) daha f/p olucaktır biraz fazla koyarsanız üstüne tabi :d
Kesinlikle katılıyorum rehberimde de değindim. Bütçe artmazsa da İ7 3770, Ryzen 5 1500 - 1600 gücünde bir işlemci oyunlarda üzmeyecektir

𝐁𝐨𝐳𝐝𝐨𝐠̆𝐚𝐧

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Öncelikle Forum hayırlı olsun, bu konuyu ucuza 2. el sistem toplamak isteyenler için yol göstermesi adına açıyorum.
Topladığım sistemi minimum bütçe ile günümüz oyunları ve hızlı bir masaüstü deneyimi için topladım. Sistem bileşenleri şu şekilde ;

1. Ekran Kartı Asus Mining RX470 4GB 1200TL
  2. İşlemci İntel Core İ7 3770 3.40 GHZ 850TL
  3. Anakart Gigabyte GA-B75M-D3H 500TL
  4. Ram Kingston 8GB 1333 MHZ 250TL
  5. Harddisk Western Digital 1 TB 300TL
  6. SSD İntenso 256 GB ?
  7. PSU Xigmatek 400W 200TL
  8. Kasa Msı Mag Forge 100R ?
Arkadaşlar ben kasa ve SSD' yi geçen yıl sıfır olarak almıştım. Kasaya 550 SSD' ye 300 TL ye 2. el olarak bulabileceğinizi varsayalım. Ekran kartında ise mining model kullandım. Oyun testlerini yaptığımda normal bir RX470' den farkı yoktu.

NOT: Kart miningde kullanılmamış oyun sisteminden çıkmadır. Mining yapılmış kartları fiyatı çok düşük olmadığı sürece önermiyorum.

Sistemi 4150TL gibi bir fiyata toplamış olduk. 4000TL'yi geçmek istemediğim için DDR3 İ7 3. Nesil bir sistem ortaya çıkardım. Toplayacak arkadaşlar için söylüyorum.
Bütçeniz artarsa Ryzen 5 1600 AF ile DDR4 upgrade edilebilir bir sistem toplamak daha mantıklı olabilir.

PC 1.png

PC 2.png

Hazırlarken dikkatimi çekti masadaki SSD test için kullanıldı o yüzden farklı bir model.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, Eleştirilere açığım ☺️

(Başka forumda da aynı şekilde paylaşmıştım buraya da atmak istedim hayırlı olsun amaçlı)
Çok güzel bir toplama ama rx 470 ve rx 480 yerine şöyle yıpranmamış bir kart alsaydın bence daha kusursuz ve daha güvenceli bir adım olurdu ben oyun çıkması 470 veya 480 e hernüz rastlamadım çünkü kartların arka barkodunda mining kart yazıyor ondan dolayı güvenemiyorum , gayet güzel hayırlı olsun. Bu arada i7 işlemci ister 2600 veya 3770 olsun bir çok ryzen işlemciden daha iyi performans veriyor birde yüksek frekans bellek desteklese günümüz şartlarına hala yeter fakat aynı fiyatlarda ise kesinlikle ryzen 5 tercih edilmeli. Hala taş işlemci öyle küçümsemeyin üzer .

Son düzenleme:

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Mümkünse r3 3100 ile b450m s2h yapılırsa çok daha iyi olur

Antalyalı

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Çok güzel bir toplama ama rx 470 ve rx 480 yerine şöyle yıpranmamış bir kart alsaydın bence daha kusursuz ve daha güvenceli bir adım olurdu ben oyun çıkması 470 veya 480 e hernüz rastlamadım çünkü kartların arka barkodunda mining kart yazıyor ondan dolayı güvenemiyorum , gayet güzel hayırlı olsun. Bu arada i7 işlemci ister 2600 veya 3770 olsun bir çok ryzen işlemciden daha iyi performans veriyor birde yüksek frekans bellek desteklese günümüz şartlarına hala yeter fakat aynı fiyatlarda ise kesinlikle ryzen 5 tercih edilmeli. Hala taş işlemci öyle küçümsemeyin üzer .
Kartı az çok bildiğim birinden aldım oyunda kullanıyordu. E fiyatta 1200 olunca hemen kaptım. Şuanda fiyatına göre beni baya tatmin ediyor.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Leurox un dediği gibi ve DDR4 e geçiş önemli DDR3 ramler aynı anda çok fazla data indirip kullanan ARK SURVİVAL EVOLVED,RUST,ESCAPE FROM TARKOV gibi 3 oyunda sıkıntı çıkardığına kendim tanık oldum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.