Neler yeni

i9 13900k + 4070 ti'lık sistem için parçalar uygun mudur?

erdemwav

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bütçe
70000 TL
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Bilgisayar donanımı hakkında her konuya tam anlamıyla hakimim diyemem. Aşağıda topladığım render ve oyun odaklı sistemle alakalı değişmesi gereken bir parça var mıdır?

MSI Mag Z790 Tomahawk Wi-Fi Intel LGA1700 DDR5 ATX Anakart

Intel i9-13900K Yirmi Dört Çekirdek 3.0 GHz İşlemci Kutulu

MSI RTX 4070 TI Ventus 3X 12G OC 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı

Kingston Fury Beast 64 GB (2x32) 6000 MHz DDR5 CL36 KF560C36BBEK2/64 Ram

Kingston 2 TB Fury Renegade SFYRD/2000G M.2 PCI-Express 4.0 SSD

Seagate 2.5" 5 TB Barracuda ST5000LM000 SATA 3.0 5400 RPM Hard Disk

MSI MAG CORELIQUID P360 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu

MSI MPG A1000G 1000 W Power Supply

MSI MPG VELOX 100P AIRFLOW 4 Fanlı E-ATX Oyuncu Kasası

BatuhanKLC

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Nasıl bir render işinden bahsediyoruz bilmiyorum ama 13900 k verimsiz , güçlü ve çok ısınan bir işlemci . Gerek var mı tartışılır ...
4070 ti almışken ventus model tercih etmemelisin.
Ram güzel , SSD güzel , hdd yerine SSD eklemelisin artık HDD efektif değil dostum depolama dışında.( Depolamayı da taşınabilir halledebilirsin)
Sıvı soğutma değişmeli
PSU kesinlikle değişmeli gereksiz pahalı
Kasa zevk meselesi o kasaya 4 k gibi bir bütçe ayrılmamalı.

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Nasıl bir render işinden bahsediyoruz bilmiyorum ama 13900 k verimsiz , güçlü ve çok ısınan bir işlemci . Gerek var mı tartışılır ...
Ram güzel , SSD güzel , hdd yerine SSD eklemelisin artık HDD efektif değil dostum depolama dışında.( Depolamayı da taşınabilir halledebilirsin)
Sıvı soğutma değişmeli
Batuhan Ustam, değişmeli dediklerine alternatif sunarsan arkadaşa yardımcı olmuş olursun. Bu şekilde çözümsüzlük ve belirsizliğe yönlendirilmiş oluyor kişi.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Sistemi komple ben toplayabilirim 70 bin TL ciddi bütçe ve 4070ti bu bütçe de yersiz olur bir de am5 sistem kurmak daha iyi olacaktır çünkü AMD bu Soket ile uzun bir süre devam edecektir lga 1700 ile takacağın bu işlemci en son modellerden Intel Yeni işlemciler ile yeni Sokete geçeceği tahmin ediliyor isterseniz ben kapsamlı güzel kaliteli bir sistem toplayayim değerlendirme yapın

BatuhanKLC

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Batuhan Ustam, değişmeli dediklerine alternatif sunarsan arkadaşa yardımcı olmuş olursun. Bu şekilde çözümsüzlük ve belirsizliğe yönlendirilmiş oluyor kişi.
Konuşmanın devamını getirirse sorun yok vakit ayırır toplarım bir sistem. Konuşmanın devamı çok gelecek gibi durmuyor...

erdemwav

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Sıvı soğutma değişmeli
Hocam yazılanları yeni görme şansım oldu. İşten dolayı vakit bulamıyorum. Belirttiğin parçalara alternatif parçaları vaktin olunca paylaşır mısın? Bu arada vakit ayırıp eleştirdiğin için sağol.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.