Neler yeni

Yardım Bilgisayar çalışırken monitör kapanıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Ne yapabilirim?

orhungumussoy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bilgisayarım çalışır vaziyette iken (hiçbir uygulama açık olmadığı halde) bir kaç dakika içerisinde monitörüm kapanıyor. Bilgisayarım çalışmaya devam ediyor. Monitör kapandığı esnada bir şey açık ise çalışmaya devam ediyor ses kesilmiyor. Reset atıyorum bazen hiçbir şey olmamış gibi açılıyor bazen bios ekranına yönlendiriyor bazen de mavi ekran veriyor. Overclock vs yapmadım. Cpu ve gpu sıcaklıkları normal değerlerinde. Ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ?
Bileşenlerim:
Amd ryzen9 5900X
Asus rog strix b550-a gaming
Asus tuf gaming rtx3060 12Gb
Corsair 4x8 32 Gb ram
Corsair 750W 80plus bronze

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Son driver ı kurduğunuzdan emin olun.
İlk şüpheli ekran kartı sonra psu.
Kartı OCCT ile test edebilirsin.

Coonterman

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
dostum eğer kasada bir işlem yaptıysan kablo vs vs kablo uçları birbirine değiyorsa ondan şase yapıpda kapanabilir anlık
belkide ekran kartı driverleri sıkıntılıdır tekrar güncelle arkadaşa katılıyorum

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ekran kartını başka bir bilgisayarda denemeni tavsiye ederim. Vram kaynaklı olabilir, ilk açtığında da hiçbişey yapmadan bu şekilde kapanıyor mu ?

orhungumussoy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Ekran kartını başka bir bilgisayarda denemeni tavsiye ederim. Vram kaynaklı olabilir, ilk açtığında da hiçbişey yapmadan bu şekilde kapanıyor mu ?
Bazen ilk açılışta hiç ekran gelmiyor evet. Bugün bilgisayara başka bir ekran kartı takıp deneyeceğim

orhungumussoy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Başka bir ekran kartı ile test ettim sonuç değişmedi. Ekran gitmeye devam ediyor. Şunu farkettim bios ekranını açtığım zaman saatlerce ekrana hiçbir şey olmuyor. Sanırım problem driverlarımda. Ddu diye bir program keşfettim. Bilgisayarı güvenli modda açıp bu programı yükledim ve ddu programını indirip ekran kartı driverını tek tuşla kolayca kaldırdım. Şimdi driverları tekrar kuracağım

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Driver konusuda Nvidia Studio Driverlarını tavsiye ederim. En stabil çalışan driverlar

orhungumussoy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ben bilgisayarı sadece oyun amaçlı kullanıyorum. Studio driverlarını kurmamda bir sakınca var mı ?
Hayır hiçbir sakınca yok. Ben genellikle iş için kullanıyorum bilgisayarımı ama oyun da oynuyorum. Fps açısından hiçbir fark yok zaten, sadece daha stabil çalışıyor ve game ready driver'lar kadar hızlı güncelleme almıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.