Neler yeni

Yardım Armoury Crate fan expert sorunu

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
merhabalar;

Şöyle bir sorun ile karşılaştım asusun armoury crate yazılımından fan expert kısmında otomatik ayarla dedim herş ey güzel fakat yüzde 70 de kaldı. Sonra durdur dedim hata ile karşılaşıldı dedi tekrardan açmadı. Garip olan ise ekran kartı fanı sürekli çalışıyor yüzde 53 de. Ekran karım asus rog strix 3070ti. Yazılımı sildim tekrar yükledim değişen yok. Yine yüzde 70 de kalıyor. gpu tweak yazılımından da ayarları sıfırla dedim yine aynı. Afterburner dan yapayım dedim sonuç yine aynı. Varmıdır daha önce yaşayan sorunu çözmüş olan.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
227
ModArt Kredi
0
merhabalar;

Şöyle bir sorun ile karşılaştım asusun armoury crate yazılımından fan expert kısmında otomatik ayarla dedim herş ey güzel fakat yüzde 70 de kaldı. Sonra durdur dedim hata ile karşılaşıldı dedi tekrardan açmadı. Garip olan ise ekran kartı fanı sürekli çalışıyor yüzde 53 de. Ekran karım asus rog strix 3070ti. Yazılımı sildim tekrar yükledim değişen yok. Yine yüzde 70 de kalıyor. gpu tweak yazılımından da ayarları sıfırla dedim yine aynı. Afterburner dan yapayım dedim sonuç yine aynı. Varmıdır daha önce yaşayan sorunu çözmüş olan.
Armoury crate unistal tool ile komple yazılımı temizle sıfırdan temiz kurulum yap öyle dene.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Armoury crate unistal tool ile komple yazılımı temizle sıfırdan temiz kurulum yap öyle dene.
Tamam abi eve gidince denerim. Birde aisuite yazılımında fan kontrol yeri gitti. Onuda mı aynı program üzerinden silip tekrar yükleyeyim.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
227
ModArt Kredi
0
Tamam abi eve gidince denerim. Birde aisuite yazılımında fan kontrol yeri gitti. Onuda mı aynı program üzerinden silip tekrar yükleyeyim.
aisuite artık kullanılmıyor onu asla yükleme :) Ana yazılımdan kaldırıldı o. Onun yerine Armoury crate getirildi zaten.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
aisuite artık kullanılmıyor onu asla yükleme :) Ana yazılımdan kaldırıldı o. Onun yerine Armoury crate getirildi zaten.
Tamam abi. Peki otomatik fan ayarlamayı yapayım mı tekrar yükledikten sonra yoksa ellemeyim mi

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Abi dediğin gibi sildim tekrar yükledim olmadı. Sistem geri yükleme yaptım oda olmadı. Revo uninstaller ile tüm veriyi sildim yeniden başlattım yine aynı. Tek çözüm format gibi geliyor bana.. Başka bir yöntem aklına geliyorsa söylermisin.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Abi sorunu çözdüm fakat bundan mı kaynaklı bilemedim yapınca düzeldi ama. Şöyle olayın armoury create ile alakası yok gibi sanki.

Pc hocası kanalında bu videoyu izledim orada nvidia 3D ayarları ile alakalı bir bölüm vardı yapılması gereken olarak. Linki de bu;

Bu ayarları yaptıktan sonra ekran kartı çalışıyor gibi gözüküyor ram ve işlemci mhz leri oda şu şekilde resimle göstereyim.

ekran kartı.jpg

Sonra aklıma bu geldi ve ayarlara girdim sıfırladım sonra reset atınca pc ye normale döndü artık fanlar sürekli çalışmıyor ve mhz olayıda normale döndü. Onu da ikinci resim olarak atayım:

ekran kartı 2.jpg

Göründüğü gibi düzeldi. Sanırım o ayarlardan kaynaklıydı. Başka yaşayan olursa çözümü ben bu şekilde buldum biraz kafayı yedirtti ama olsun.

Herkese iyi forumlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.