Neler yeni

Yardım Kasa fanları, ışığı yanıyor ancak fan dönmüyor

• Konbuyu başlatan Visal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 2K

Visal

Yeni Üye
Uzman
Konular
5
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
6 adet Peroformax Aurora ARGB fan (6 pin), kontrolcü ve kumanda aldım, bağlantılarını resimde gösterdiğim şekilde yaptım, fanların ledleri, animasyonları vs. çalışıyor lakin fanların hiçbirisi dönmüyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

FANLAR.png

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Her fandan iki kablo çıkmalı. Birisi aydınlatma diğeri de fanın dönmesi için. Tüm kabloları bağladığınızdan emin misiniz?

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Kullanım kılavuzu gibi birşey çıkmadı mı ?
En iyi çözüm olarak performax ile iletişime geçerek kurulum kılavuzu gibi birşey talep edin veya satın aldığınız yer ile iletişime geçin

Visal

Yeni Üye
Uzman
Konular
5
ModArt Kredi
0
Kullanım kılavuzu gibi birşey çıkmadı mı ?
En iyi çözüm olarak performax ile iletişime geçerek kurulum kılavuzu gibi birşey talep edin veya satın aldığınız yer ile iletişime geçin
çıkan kullanım kılavuzunda tam olarak kasaya monte edin kablo bağlantılarını anakarta yapın ve çalışıp çalışmadığına bakın yazıyor yalnızca, anakartımda 6 pin yuvası yok ve 6sını da anakarta takamam

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Hocam kasanın fanlarının tüm kablolarını takip edip uçlarının fotoğrafını atarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırım. Buna benzer kasada bende aynı sorunu yaşadım. Bi baktım kasa arkasındaki SSD HDD çekmecesine doğru giden bir kaç kablo daha varmış. 😂

Visal

Yeni Üye
Uzman
Konular
5
ModArt Kredi
0
Hocam kasanın fanlarının tüm kablolarını takip edip uçlarının fotoğrafını atarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırım. Buna benzer kasada bende aynı sorunu yaşadım. Bi baktım kasa arkasındaki SSD HDD çekmecesine doğru giden bir kaç kablo daha varmış. 😂
Hocam fanları sonradan alıp kurdum, tüm fanları elime alıp inceledim ekstra bir kablo yok, fan bu şekilde, 2 adet kablo var ama ikisi de bir 6 pine bağlı
resim_2022-11-04_230309629.png

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Hocam bende dün sistem montajı yaptım. Sıfır kapalı kutu MSI mag 100r açtım. Kasa fanlarının dönüş gücünü anakart üzerinde sys fan dan alıyor. Oraya 3 canın kablosunu takamazsınız. Çoğaltıcı gerekir. Fan sayısına bağlı olarak çoğaltıcı alıcaksınız. Hepsini çoğaltıcıya takıp en sonunda anakart sys fana takıcaksınız. Benim bildiğim böyle.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
6 adet Peroformax Aurora ARGB fan (6 pin), kontrolcü ve kumanda aldım, bağlantılarını resimde gösterdiğim şekilde yaptım, fanların ledleri, animasyonları vs. çalışıyor lakin fanların hiçbirisi dönmüyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 715
Bana sorarsan kontrolcü kaynaklı bir sorun. Power dan çıkan kablo molex mi ben mi yanlış görüyorum.
Eğer öyleyse psu dan çıkan başka kabloları dene

Visal

Yeni Üye
Uzman
Konular
5
ModArt Kredi
0
Bana sorarsan kontrolcü kaynaklı bir sorun. Power dan çıkan kablo molex mi ben mi yanlış görüyorum.
Eğer öyleyse psu dan çıkan başka kabloları dene
evet molex, PSU'dan çıkan bütün molexler ile denedim lakin işe yaramadı ve hepsinde durum aynıydı

MAE

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
şu kablolardan hangisi fanınızın üstünde mevcut?

Ekli dosyalar

• pwr.jpg
    pwr.jpg
    24.7 KB · Görüntüleme: 86

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Kumanda üzerinden fan + bastınızmı
normalde dönmesi gerekiyor kumandadan acmamış olabilirmisiniz ??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.