Neler yeni

Kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bulut1111

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
1 ay önce babamın çalıştığı depoda 3 kasa vardı 1 tanesini getirdim kurdum şu anda da kullanıyorum. 1 hafta sonra 2. kasayı da getirdim bir kenara koydum HDD yok diye bugün bir deneyeyim dedim her şeyi taktım çalıştırdım kasayı. Her şey düzgün çalışıyor ama ekranda tık yok 2 farklı VGA ve 3 ekran denedim 1 tane HDMI kablosuyla denedim RAM'ların yerini değiştirdim, tek RAM denedim 2 ekran kartı denedim ekran kartını çıkartıp anakart girişini denedim ama bir türlü görüntü alamadım. Kullandığım HDD'nin 700 küsur sektörü ölmüş sanırım ondan olabilir mi veya neden görüntü alamadım? Ekranda kablo bağlı değil hatası da almadım kabloyu çıkardığım zaman kablo bağlı değil hatası veriyor ama takılıyken vermiyor. 2. ekranda ise ekran uyku modunda hiç ekran bile gelmiyor açınca ise sinyal yok diyor sonra kapanıyor geri uyku moduna giriyor ramları silgi ile sildim hd 4350 ekran kartınıda silgi ile sildim aynı power ve farklı 650 w power ilede denedim ve sonuç alamadım

elixir marka 2+2 ddr2 ram
hd 4350 ekran kartı
hd 3870 ekran kartı
q8400 işlemci
250 psu
msi n1996 anakart

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
1 ay önce babamın çalıştığı depoda 3 kasa vardı 1 tanesini getirdim kurdum şu anda da kullanıyorum. 1 hafta sonra 2. kasayı da getirdim bir kenara koydum HDD yok diye bugün bir deneyeyim dedim her şeyi taktım çalıştırdım kasayı. Her şey düzgün çalışıyor ama ekranda tık yok 2 farklı VGA ve 3 ekran denedim 1 tane HDMI kablosuyla denedim RAM'ların yerini değiştirdim, tek RAM denedim 2 ekran kartı denedim ekran kartını çıkartıp anakart girişini denedim ama bir türlü görüntü alamadım. Kullandığım HDD'nin 700 küsur sektörü ölmüş sanırım ondan olabilir mi veya neden görüntü alamadım? Ekranda kablo bağlı değil hatası da almadım kabloyu çıkardığım zaman kablo bağlı değil hatası veriyor ama takılıyken vermiyor. 2. ekranda ise ekran uyku modunda hiç ekran bile gelmiyor açınca ise sinyal yok diyor sonra kapanıyor geri uyku moduna giriyor ramları silgi ile sildim hd 4350 ekran kartınıda silgi ile sildim aynı power ve farklı 650 w power ilede denedim ve sonuç alamadım

elixir marka 2+2 ddr2 ram
hd 4350 ekran kartı
hd 3870 ekran kartı
q8400 işlemci
250 psu
msi n1996 anakart
Anakartta arıza olması olası veyahut RAM'ler de. Bu sualin için kati bir yanıtı yoktur.
HDD takılı olmasa bile ekrana görüntü verir bu bir etken değil.

Bulut1111

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Anakartta arıza olması olası veyahut RAM'ler de. Bu sualin için kati bir yanıtı yoktur.
HDD takılı olmasa bile ekrana görüntü verir bu bir etken değil.
anakartta ne arızası olabilir tam olarak acaba ben bulabilirmyiim arızasını

Bulut1111

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
anakartı çıkartıp baktımda sanarım kondansatör şişmiş

Bulut1111

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
1695819602365.jpeg

bana biraz şişmiş gibi geldi bence şişmişte emin değilim pek anakartta bunun gibi bi sorun varsa aynısını bulur takarız sorun yok orda ama sorunun nerde olduğunu pek bilmiyorum bundan şüphelendim sadece

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.