Neler yeni

Yardım 13600k işlemci için hangi parçaları almak daha mantıklı?

• Konbuyu başlatan acanbaz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 851

acanbaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba;

Su an kullandigim PC'yi satip oyun oynamak amacli bir bilgisayar toplamak istiyorum. Hiz asirtma yapmayacagim.
Agirlikli olarak CS:GO ve warzone oynamak istiyorum. Bu nedenle stabil bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Bilgisayar bilesenlerim:
  • Ryzen 5600X.
  • ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi)
  • 16 GB DDR4 RAM Kingston.
  • 512 GB M.2 SSD Kingston.
  • RTX 2060 ekran karti ASUS.
  • 240 Hz XL2546 monitor BenQ.
Maalesef cok fazla sorun yasadigim icin Intel bir PC'ye gecmek istiyorum.Sistemi 1 sene once hazir pc olarak aldim.yasamadigim sorun kalmadi bu nedenle amd sistem istemiyorum.
bios guncelleme format atma gibi seylerden anlamayan biri olarak amd sayesinde hepsini ogrendim.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
sistemi bu siteden toplayacagim. Avusturya'da yasiyorum.

Butce olarak cok esnegim.cok fazla oyun oynamaya vaktim yok bu nedenle cokta pahali bir sistem almam gerekmiyor.

3060ti 3070 ekran kartlari sanirim bana yetecektir.genelde cumartesi gunleri oyun oynuyorum.

pc bilesenlerinden anlamayan bir insanim ancak 1 haftadir cok yogun olarak arastirma yaptim.

13600k ve kf islemci uzerine sistemi toplamak istiyorum.

sepetime belli standartlarda bircok urun koyup haftaya cuma gunu hangileri buyuk indirime girerse onlari siparis edecegim.

mesela %51 indirime girmis bir kasa.
Hernekadar bu kasayi almayacak olsamda bende sepetime bircok kasa , psu , ram ve anakart eklemek istiyorum.indirime gireni siparis edicem.

toplamis oldugum sistemin resmini ekte paylastim.

yorumlarinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• ddr4 13600.png
    ddr4 13600.png
    48.7 KB · Görüntüleme: 99

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba;

Su an kullandigim PC'yi satip oyun oynamak amacli bir bilgisayar toplamak istiyorum. Hiz asirtma yapmayacagim.
Agirlikli olarak CS:GO ve warzone oynamak istiyorum. Bu nedenle stabil bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Bilgisayar bilesenlerim:
  • Ryzen 5600X.
  • ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi)
  • 16 GB DDR4 RAM Kingston.
  • 512 GB M.2 SSD Kingston.
  • RTX 2060 ekran karti ASUS.
  • 240 Hz XL2546 monitor BenQ.
Maalesef cok fazla sorun yasadigim icin Intel bir PC'ye gecmek istiyorum.Sistemi 1 sene once hazir pc olarak aldim.yasamadigim sorun kalmadi bu nedenle amd sistem istemiyorum.
bios guncelleme format atma gibi seylerden anlamayan biri olarak amd sayesinde hepsini ogrendim.

sistemi bu siteden toplayacagim. Avusturya'da yasiyorum.

Butce olarak cok esnegim.cok fazla oyun oynamaya vaktim yok bu nedenle cokta pahali bir sistem almam gerekmiyor.

3060ti 3070 ekran kartlari sanirim bana yetecektir.genelde cumartesi gunleri oyun oynuyorum.

pc bilesenlerinden anlamayan bir insanim ancak 1 haftadir cok yogun olarak arastirma yaptim.

13600k ve kf islemci uzerine sistemi toplamak istiyorum.

sepetime belli standartlarda bircok urun koyup haftaya cuma gunu hangileri buyuk indirime girerse onlari siparis edecegim.

mesela %51 indirime girmis bir kasa.
Hernekadar bu kasayi almayacak olsamda bende sepetime bircok kasa , psu , ram ve anakart eklemek istiyorum.indirime gireni siparis edicem.

toplamis oldugum sistemin resmini ekte paylastim.

yorumlarinizi bekliyorum.
Uyumlu bir sistem. Psu fazla bile.
13600k için 3070/Tİ hatta 3080 bile alabilirsiniz. 2k oynayacağınızı varsayıyorum.

acanbaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Uyumlu bir sistem. Psu fazla bile.
13600k için 3070/Tİ hatta 3080 bile alabilirsiniz. 2k oynayacağınızı varsayıyorum.
cevap icin tesekkurler.

ilk sistemde ssd nin garanti suresi kisaydi o nedenle almaktan vazgectim.izledigim yabanci pc toplama videolarinda genelde
oyun performansina fazla etki etmeyen parcalarin ucuzunu alip ekran kartina yoneliyorlardi.ancak ben sorunsuz stabil bir pc toplamak istiyorum.
psu anakart ve ssd den kisip ekran kartina yuklenmek yerine bilesenlerin biraz daha saglam olmasini istiyorum.

youtube da 13900k ile b660 ta calistiriyorlar.stabil bir sekilde calisiyor ancak uzun kullanimda belki isinma problemi olabilir stabil bir sekilde calismaz.

indirimlere gore sistem degisiyor.z690 anakartlara alacagim yerler bios atmiyorlar.

bircok z790 anakartta indirime girdi.ddr5 lerdede indirimler geliyor.z790 + ddr5 seklindede sistemi toplayabilirim.
fullhd 240 hz oynayacagim oyunlari.3070 ti ile 3070 arasinda bence fiyatina gore bir performans artisi yok.indirime gore 3080 e kadar alabilirim.
merak ettigim eger 3080 alirsam psu ne kadar olmasi gerekli.buyuk ihtimal 3070 alirim

psu nun biraz fazla olmasini istiyorum.buradaki listeden bakiyorum psu lara.a tier olmasina ozen gosteriyorum.

13700k indirimde suan.

son hali hemen hemen bu sekilde sepetin.degistirmemi istediginiz yada eklemek istediginiz herhangibirsey varsa onerilerinizi bekliyorum.

ayrica ilk kez kendim pc toplayacagim.almam gereken herhangibir sey varmi.termal macun vs gibi

simdiden vakit ayairdiginiz icin tesekkurler.

Ekli dosyalar

• ddr5.png
    ddr5.png
    56.5 KB · Görüntüleme: 77
  • ddr5 2.png
    ddr5 2.png
    54.4 KB · Görüntüleme: 75

acanbaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bu sistemde almanlarin onerdigi 2000 euro luk oyuncu sistemi.

Ekli dosyalar

• 2000 euro.png
    2000 euro.png
    47.2 KB · Görüntüleme: 86

acanbaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Evet alman ürün.
Bequiet kaliteli ürün. Lakin psu ve fan konusunda veya cpu sogutucu.
Aio liquid cooler pek tutulmadi
tesekkurler cevap icin.peki listelerden nasil bir kombinasyon tavsiye edersiniz.

Link Removed

buradan indirimleri takip ediyorum

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
O işlemci için ekran kartı tafsiyem 3070TI kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. İşlemciniz çok güçlü 3060ti o işlemci için düşük kalır

acanbaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
O işlemci için ekran kartı tafsiyem 3070TI kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. İşlemciniz çok güçlü 3060ti o işlemci için düşük kalır
Link Removed

Bu ekran kartı nasıl acaba.13700k alicam sanırım.

Rtx 3070 ile aralarında fazla performans farkı yok sanirim.140 euro fazladan vermeye degermi

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Link Removed

Bu ekran kartı nasıl acaba.13700k alicam sanırım.

Rtx 3070 ile aralarında fazla performans farkı yok sanirim.140 euro fazladan vermeye degermi
Selamlar...
i7 13700k tercihi güzel olur 100 euro farkla i9 13900k ile aynı performansta ve cache e sahip bir işlemci almış olucaksınız.
3070Ti VRM olarak ihtiyacı 3090 gibi bir karta yakın olmadığından ötürü alacağınız her 3070ti yüksek ihtimalle sıkıntı çıkartmaz ama ben 3070ti almazdım sebebi ise 8gb vram in kısıtlayıcı bir faktör olması. 2.elde 3000 serisinin fiyatları çok düştü 800-900 euro ya sağlam max 1yıl kullanılmış 3090 bulabilmeniz olası.

Rambo87

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Selamlar...
i7 13700k tercihi güzel olur 100 euro farkla i9 13900k ile aynı performansta ve cache e sahip bir işlemci almış olucaksınız.
3070Ti VRM olarak ihtiyacı 3090 gibi bir karta yakın olmadığından ötürü alacağınız her 3070ti yüksek ihtimalle sıkıntı çıkartmaz ama ben 3070ti almazdım sebebi ise 8gb vram in kısıtlayıcı bir faktör olması. 2.elde 3000 serisinin fiyatları çok düştü 800-900 euro ya sağlam max 1yıl kullanılmış 3090 bulabilmeniz olası.
Aynen, katiliyorum dediklerine.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bu sistemde almanlarin onerdigi 2000 euro luk oyuncu sistemi.
AMD ekran kartlarını Warzone için önermiyorum kesinlikle Nvidia daha stabil ve neredeyse tüm Esport titlelarında daha başarılı.
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

1669115997098.png

Link Removed
Böyle bir sistem tercih ederdim bütçenizde flex olduğunuzu belirttiğinden dolayı...
Z690 seçip AI OC yaparsanız anakart zaten stabil ayarları bulup sizin için yapıcaktır gerekeni eğer bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız tabi anakartta daha düşük bir chipset seçip fiyattan düşebilirsiniz.
-
1000W Gold 80+ Her ekran kartının ihtiyacını karşılayacaktır.
-
Corsair 5000X in beyazıda var tercih ederseniz 5000x biraz daha büyük olduğundan kasayı değiştirmeden gelecekte daha büyük ekran kartlarını uzunluk sıkıntısı olmadan kullanabilirsiniz ve 3 ML serisi fan ile geliyor.
-
DDR4 de CL16 3600MHZ veya CL14 3600MHZ,4000MHZ arası tercih etmeniz lazım sebebi ise Warzone un gecikme sürelerinden etkilenmesi ve hızlı ddr4 kitleri tercih etmesi (ns olarak)
-
Nvidia ekran kartları Warzone da çok daha stabildir 2. el bir 3090 bulup Furmark testlerine sokup alabilirsiniz 3070ti fiyatına. Marka tercihim 2. el de Asus olucaktır VRM lerine fazla güveniyorum.
-
BeQuiet hoş bir marka olasada sessizlik anlamında günümüz AIO larından vesayre bir farkı yoktur evet 5 sene öncesinde yenilikleri ile öne çıkıyordu ama şimdi en sağlam araba volvo gibi bir algıyı sessiz ise bequiet şeklinde yaratmaya çalışıyorlar ama böyle bir şey yok AIO ları eskidi yeni Asetek pompaları çıktı şuanki AIO ları Corsair H150i Elite ile pek de yarışamaz ve ürünlerini premium fiyatlandırmayı seven bir firmadan bahsediyoruz.
-
980 Pro ABD de 170 dolara 1 TB ı satılmaya başlandı 990 Pro çıktığından dolayı ama oyun için çok fazlasıyla yeterli.
ZAMANLA düşecektir fiyatları 1-2 haftaya ....

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.