Neler yeni

Yardım ASUS GeForce Rtx 4080 Rog-Strix-Rtx4080 Anakart ve işlemci tavsiye

HSMT89

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0

ASUS GeForce Rtx 4080 Rog-Strix-Rtx4080-O16G-Gaming 16Gb Gddr6X 256Bit Oc 2Xhdmi 3Xdp Rgb Ekran Kartı aldım. Bu ekran kartı için uyumlu ana kart-işlemci-ram-sıvı soğutucu-PSU tavsiye rica ediyorum. Konu biraz acildir yardımcı olursanız çok sevinirim.​

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Ekran kartı seçiminiz pek iyi olmamış. Eğer şu an satıldığı fiyata aldıysanız benzer fiyatlarda RTX 4090 çıkıyordu çünkü.

Onun dışında şunları önerebilirim:

Link Removed

Link Removed

Eğer aceleniz yoksa Ryzen 8000 serisini beklemeniz daha iyi olacaktır. Eğer bekleyecek zamana sahip değilseniz şöyle yapabilirsiniz:

Link Removed

Link Removed

Ekleyeyim, amaç render değilse 7800X3D ile 7950X3D aynı oyun performanslarına sahipler. Render almayacaksanız 7800X3D almanız daha mantıklı olacaktır.

Eğer amaç render ise:

Link Removed

Değilse:

Link Removed

Ama ben olsaydım kesinlikle Ryzen 8000 serisini ve yeni B7xx-X7xx çipsetli anakartları beklerdim.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
335
ModArt Kredi
0
14700K z790 prime anakart iş görür, 32gb 7000mhz cl34 ram al daha iyi, 64 gereksiz oyun için.

HSMT89

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Ekran kartı seçiminiz pek iyi olmamış. Eğer şu an satıldığı fiyata aldıysanız benzer fiyatlarda RTX 4090 çıkıyordu çünkü.

Link Removed

Link Removed

Eğer aceleniz yoksa Ryzen 8000 serisini beklemeniz daha iyi olacaktır. Eğer bekleyecek zamana sahip değilseniz şöyle yapabilirsiniz:

Link Removed

Link Removed

Ekleyeyim, amaç render değilse 7800X3D ile 7950X3D aynı oyun performanslarına sahipler. Render almayacaksanız 7800X3D almanız daha mantıklı olacaktır.

Eğer amaç render ise:

Link Removed

Değilse:

Link Removed

Ama ben olsaydım kesinlikle Ryzen 8000 serisini ve yeni B7xx-X7xx çipsetli anakartları beklerdim.
Asus Rog OC 4080 Ekran kartını Amazondan 49.000 tl ye aldım. 4090 larda en ucuzu ile 13 bin tl fark vardı o kadar çıkmak istemedim.
Amd nin 8000 serisi ne zaman çıkacağı ve fiyatı ile bilgim yok. Aynı zamanda yılbaşından önce almam lazım çünkü malüm ülkemizde her asgari ücret zamlarından sonra herşey çok pahalı oluyor. Şaun ki düşüncemde en az %50 zamlar geleceği yönünde. Son olarakta bu sistemi kullanma amacıma geleceksem. Ben Harita Mühendisiyim işim gereği 3Dmax, Rhino, Sketchup, Lumion 3d AutoCad ve aynı zamanda FPS Oyunları oynamak.

HSMT89

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Eğer amaç render ise:

Link Removed

Değilse:

Link Removed

Peki M2 ssd en az 2Tb olarak tafsiyeniz nedir?

14700K z790 prime anakart iş görür, 32gb 7000mhz cl34 ram al daha iyi, 64 gereksiz oyun için.
M2 ssd en az 2 tb olarak ne tavsiye edersiniz?

HSMT89

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Eğer amaç render ise:

Link Removed

Değilse:

Link Removed

Tekrardan merhabalar arkdaşlar. Sizinde tavsiyeleriniz ve benimde biraz araştırmalarım sonucunda aşağıda linklerini ve resimlerini paylaştığım ürünleri aldım. Ancak 3 parça eksiğim var bununlarla ilgili halen bir karar veremedim yarımcı olursanız çok sevinirim.
EKSİK KALAN ÜRÜNLER
1-) DDR5 RAM ( RGB EN AZ 64GB)
2-) M.2 SSD ( 2TB )
3-) PSU ( ASUS SERİSİ TERCİHİM ÇÜNKÜ ALDIĞIM ÜRÜNLER ASUS AĞIRLIKLI )

ALDIĞIM ÜRÜNLER

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Link Removed
Link Removed
Link Removed

Ekli dosyalar

• EKRAN KARTI.jpg
    EKRAN KARTI.jpg
    146.1 KB · Görüntüleme: 53
  • İŞLEMCİ.jpg
    İŞLEMCİ.jpg
    79.8 KB · Görüntüleme: 51
  • KASA VE MONİTÖR.jpg
    KASA VE MONİTÖR.jpg
    165.4 KB · Görüntüleme: 62
  • SIVI SOĞUTUCU VE ANAKART.jpg
    SIVI SOĞUTUCU VE ANAKART.jpg
    180.4 KB · Görüntüleme: 59

MuratNL

Aktif Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
Güç kaynağı olarak bu modeli öneririm.

Link Removed

gyavuz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
zaten herseyi ust duzey donanim tercih etmissin power supply ve anakartida rog serisinden tercih edip direk rog setup i tamamla bence ayrica kasayi anlamadim bence cok buyuk gereksiz yani daha normal bir sey tercih edebilirsin corsair 5000x gibi ama tercih senin koyucak yerin varsa fark etmez sonucta

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.