Neler yeni

Yardım Yüksek segment sisteme 60hz monitör kullanılır mı?

aliskender

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
17
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar kafama takılan birşey var. Nasip olursa levon abinin yeni çıkaracağı üst segment sistemi almaya niyetlendim ama bütün bütçe sisteme gidiyor. Böyle yüksek bir sistemi 1080p 60hz monitör ile kullanabilir miyim? Sorun yaşar mıyım?

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar kafama takılan birşey var. Nasip olursa levon abinin yeni çıkaracağı üst segment sistemi almaya niyetlendim ama bütün bütçe sisteme gidiyor. Böyle yüksek bir sistemi 1080p 60hz monitör ile kullanabilir miyim? Sorun yaşar mıyım?
Kullanılır kullanılmasınada ama sistemine hakaret olacaktır oyunlarda akıcılık hissedemsin sistemi aldıktan sonra en yakın zamanda bir monitör almalısın hatta alacağın monitör 2k çözünürlükte olursa daha iyi olur çünkü çıkaracağı sistem tahminimce 2k oyun oynamak için olacak

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Kullanabilirsin ama o sistemi 1080p 60hz ile kullanmaya devam etmeni kimse tavsiye etmez :) 2k 144hz veya en kötü ihtimalle 144hz bir monitör almanı öneririm tamamen bütçene bağlı yani. Öncelik olarakta sistem düşünmen mantıklı bence monitöre bütçe ayarlamak daha kolay çünkü sisteme göre

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Az daha biriktirip düzgün monitör alsan en iyisi.

Tabayea

Aktif Üye
Uzman
Konular
17
ModArt Kredi
0
Rekabetçi oyunlarda 120 Fps üstü alsan bile sen 60Hz monitörde 60 kare göreceksin kısaca.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
60 hz alıcağına alma.
daha iyi bir öneri bulamazsın.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Elinde 60hz monitör mevcut mu yoksa 60hz mi alacaksın ?

aliskender

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
17
ModArt Kredi
0
Elinde 60hz monitör mevcut mu yoksa 60hz mi alacaksın ?
60 hz alıcağına alma.
daha iyi bir öneri bulamazsın.
Rekabetçi oyunlarda 120 Fps üstü alsan bile sen 60Hz monitörde 60 kare göreceksin kısaca.
Az daha biriktirip düzgün monitör alsan en iyisi.
Kullanılır kullanılmasınada ama sistemine hakaret olacaktır oyunlarda akıcılık hissedemsin sistemi aldıktan sonra en yakın zamanda bir monitör almalısın hatta alacağın monitör 2k çözünürlükte olursa daha iyi olur çünkü çıkaracağı sistem tahminimce 2k oyun oynamak için olacak
İlginiz için teşekkürler.Elimdeki monitör sanırım 60hz bakma fırsatım olmadı uzun zamandır kullanmıyorum çocukken kullanmıştım en son. Yeni bir monitör alırsam en fazla 3000e çıkabiliyorum ama 3000ede asusun monitörleri var onada çoğusu ghosting sorunu olduğunu söylüyor. Onun harici önerebileceğiniz bir monitör var mıdır bu bütçeye

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
İlginiz için teşekkürler.Elimdeki monitör sanırım 60hz bakma fırsatım olmadı uzun zamandır kullanmıyorum çocukken kullanmıştım en son. Yeni bir monitör alırsam en fazla 3000e çıkabiliyorum ama 3000ede asusun monitörleri var onada çoğusu ghosting sorunu olduğunu söylüyor. Onun harici önerebileceğiniz bir monitör var mıdır bu bütçemoniör hakkında başka bir konu av
Monitör hakkında yeni bir konu aç daha iyi yardımcı oluruz bütçenide açacağın konuda belirt

KimBuÖküz?

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
İlginiz için teşekkürler.Elimdeki monitör sanırım 60hz bakma fırsatım olmadı uzun zamandır kullanmıyorum çocukken kullanmıştım en son. Yeni bir monitör alırsam en fazla 3000e çıkabiliyorum ama 3000ede asusun monitörleri var onada çoğusu ghosting sorunu olduğunu söylüyor. Onun harici önerebileceğiniz bir monitör var mıdır bu bütçeye
Selam kardeşim, çocukken aldım demişsin ve monitörün 60 hz olduğunu belirtmişsin.
Şimdi yeni nesssilde ekran kartlarının çıkışları HDMI ve Display Port çıkışı var.
Yani muhtemelen senin monitöründe muhtemelen VGA çıkışı yada DVI çıkışı var istesende kulllamazsın gibime geliyor ( Çıkış yılına bağlı 1 tane HDMI belki olabilir )
Not: Sakın ola HDMI to VGA aparat alır öyle kullanırım diye yazma, duvarda asılı dedemin tek kırma tüfeğiyle vururum seni 😅😅😅😅

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.