Neler yeni

Yeni PC toplamak isteyenlere önerilerim.

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Yeni PC toplayacaksanız, öncelikle acele etmeyiniz. Kendinize biraz zaman tanıyınız. Soru sormaktan kaçınmayın. Cevap bulacağınız mecralar bu ve benzer forumlar olsun. Özellikle geyik videoları ile bir adamın peşine takılmayın. Bir sürü insan forumlarda ücretsiz desteğini esirgemiyor. Çekinmeyin, danışın. Sorgulayın. Ve planınızı yapın. Eğer sizin de böyle bir derdiniz varsa bu konu başlığı altında öncelikle ben, sonrasında forumun tecrubeli insanları bilgilerini esirgemeyecektir. HAYDİ BAŞLAYALIM .

leurox

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Saçma sapan internetteki her sisteme i7 işlemcili 4 gb ekran kartlı vs. diye atılmayın. Sistemde tamam i7 var ama kaçıncı nesil i7 ? 4 GB ekran kartı var ama hangi markanın hangi serisindeki ürün? Sorun sorgulayın danışın hiçbir kaybınız olmaz, aksine kendinize 3-5 bişeyler katarsınız. İyi forumlar.

derscalis

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bilseniz bile yine de bir bilene danışın.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
6-7 senedir PC ile uğraşıyorum gerek parça parça topluyorum gerek alıp guncelleyip satıyorum gerekse al sat yapıyorum destek olmaya hazırım

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Tecrübeler yavaş yavaş gelmeye başlandı. Umarım, ciddi katkı sağlayacağız.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Hazır sistemler herzaman en ucuzu değildir bilgisayar toplamak göründüğü kadar zor değildir.
Kanıt olarak Superman in bilgisayar toplama videosu=

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Yeni pc toplamak isteyene önerim
Toplamayın
Şaka şaka bu fiyatlar daha da artıcak, alınıcaksa şimdi alınmalı

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Astronot Astronot, Nickiniz gibi bayağı uçmuşsunuz :)
Öncelikle Yazdığınız teknolojilere ihtiyaç duyuyor musunuz? Yada atıyorum 3 sene sonra duyacak mısınız? Bu teknolojilere itirazım yok. Sadece ihtiyaç duyup duymama ile ilgili itirazım var. Atıyorum Sürekli imar işleri yapan ve sürekli render alan bir kişisiniz. Zaman değerli ve en kısa zamanda yapmak istiyorsunuz. O vakit elbette almalısınız. PUBG/ COD vs oynayacağım, ve hiç bir zaman (en azından 3/ 4yıl) 4090 alacak durumum yok diyorsanız bence bu uçuk kaçık teknolojilere boşa para vermeyin. Eğer şu soruyu sormazsanız hata edersiniz. TR'de şu an oyuncuların %80'i 6.nesil ve altı ile oyun oynayabiliyorlarsa bu adamlar ne yapıyor. Veri STEAM'dan alınmadır.
Bende i9 10850K ve RTX 3070Tİ var 2K da oynuyorum. Depolama birimlerim PCİ 3,0 çalışıyor. Emin olun gayet hızlı bir sistemim var. Ve dahi çatır çatır oynuyorum.
Bu anlamda alacağınız kartların 2k seviyesinde olduğunu varsayarsak ve sizin de hedefiniz 2k ise 12, nesil İ5 gayet yeterli olacaktır. Arada kalan paralarla iyi bir ses sistemi- monitör vs sıkıştırılır.
Tüm bu veriler ışığında ihtiyaç nedir diye sormak ve cevaplamak lazım. Hedef 2K oyun mu?

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
R ramazandeveli :D biraz yüksek düşündüm evet
Amacım şuydu biraz yüksek alayım yine en az 5 6 sene sorun yaşamam düşüncesindeydim.. Çünkü sürekli parça değişecek durumda değilim sizin de dediğiniz gibi.. Madem alıyorum dedim en azından beni uzun süre götürüsün maksadıyla düşündüm ve evet hedef 2K oyun.. Sizin tavsiye edebileceğiniz bir sistem var mı?

Ali

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
2. El alırken her oyuncu kasası yazan sisteme aldanıp almayın çoğu düşük oyun açan kasalardir

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
R ramazandeveli :D biraz yüksek düşündüm evet
Amacım şuydu biraz yüksek alayım yine en az 5 6 sene sorun yaşamam düşüncesindeydim.. Çünkü sürekli parça değişecek durumda değilim sizin de dediğiniz gibi.. Madem alıyorum dedim en azından beni uzun süre götürüsün maksadıyla düşündüm ve evet hedef 2K oyun.. Sizin tavsiye edebileceğiniz bir sistem var mı?
Bence 12600K orta/ üst uygun anakart (ddr5 tabi) şu an RX 6900xt ler 15K altına sıfırları inmişken. Birde RX6900xt taş taş.
2K için işlemcide kartta yeterde artar bile. İlerde 12700K 4080 ikilisine kadar devam edecek bir yolculuk başlasın :)

𝐁𝐨𝐳𝐝𝐨𝐠̆𝐚𝐧

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Yeni PC toplayacaksanız, öncelikle acele etmeyiniz. Kendinize biraz zaman tanıyınız. Soru sormaktan kaçınmayın. Cevap bulacağınız mecralar bu ve benzer forumlar olsun. Özellikle geyik videoları ile bir adamın peşine takılmayın. Bir sürü insan forumlarda ücretsiz desteğini esirgemiyor. Çekinmeyin, danışın. Sorgulayın. Ve planınızı yapın. Eğer sizin de böyle bir derdiniz varsa bu konu başlığı altında öncelikle ben, sonrasında forumun tecrubeli insanları bilgilerini esirgemeyecektir. HAYDİ BAŞLAYALIM .
O kadar güzel yazmışsın ki aynen de öyle. Yaklaşık 2012 te başlayan serüvenim 2015 te al-sat kısmında laptop ve pc olarak devam ettim ikinci el konularında fiyat olarak güncel olamayabilirim ama parçaları, donanımı, sürücü desteği kısmında bir çok tecrübem oldu şimdiye kadar rahat 30 dan fazla laptop 50 den fazla masaüstü bilgisayar geçmiştir, yaşadığım şeyler maddi manevi tarif edilemez bizde ilk başladığımızda kazıklandık kazıklanarak öğrendik ama bunu yaşamanız bu devirde psikolojik olarak çok yıpratır her şeyi biliyorum kafasında olan insan zarar görür çok bilsen bile birine danışmak gerekiyor ama her zaman değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.