Neler yeni

Yeni PC sistem HK.

SAMUR4I

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bütçe
0 TL
Merhaba Levon Ustaa 😊 Levon Turaç ModArt Levon

Benim adım Olkan bu bir arkadaşım adı Burakcan o işitme engelliydi. Bende işitme engelliyim. O Burakcan PC sistem alacak kesin olacak. Bir şey sormamız istiyorum.
PC Sistem toplandığım listesi yaptım. Sistemlerde fiyat ucuz göre gibi sipariş verecek fiyat karşılaştırma yaptık o yüzden . HDD ve SSD mevcuttur. Sana göstermemiz istiyorum. Doğru mu yanlış mı diye darboğaz mı acaba ? Merak ediyoruz. İşlemci soğutucu uyumlu mu artık overlock kullanmayacağım. Normal kullanacağım. Bilginiz olsun.

Kasa ve Kaynağı güç aldı. Ben değil onu aittir. Ben PC sistem toplandığım o bütçeyi sıkıntı yok. Şey bu Cuma günü arkadaşımla ekran kartı , anakart ve işlemci kesin alacak. Bilginize olsun. Almadan önce sana sormamız lazım. PC Sistemler nasıl olmuş. Doğru mu seçtim. Sana her şey biliyorsun. PC sistemde uyumlu mu peki ? Mesela PC sisteme aldığımız 29 Ekim’de size gelecek miyiz ? PC montaj yapmayı öğrenmek istiyoruz. Montaj ücretli mi acaba ?
29 Ekim’de uygun mudur ? ben yarım biliyorum ama yeni teknoloji farklı öğrenmedim 😊 . .

NOT: Konuda açtığım uyarı falan diye biliyorum. İlk defa konuda açtım o yüzden. Yazdığıma anlamadığın sorun değil. Levon Hocam.. Umarıma seni bekliyoruz. Cevabını bekliyoruz 😊 İyi Akşamlar , Kolay gelsiniz.

PC Sistem :

1
KASA
ASUS TUF GAMING GT501 RGB FANLI TEMPERLİ CAM​
2
ANAKART
ASUS ROG STRIX X670E-F GAMING WIFI AMD X670 Soket AM5 DDR5 6400MHz(OC)​
3
İŞLEM SOĞUTMA
Cooler Master MasterLiquid ML360 ILLUSION ARGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu​
4
GÜÇ KAYNAĞI
ASUS ROG-STRIX-850G 80 PLUS GOLD 850W GÜÇ KAYNAĞI​
5
RAM
Kingston 64GB (2x32GB) Fury Beast RGB 5600MHz CL40 DDR5 Dual Kit Ram​
6
İŞLEMCİ
AMD Ryzen 9 7900X 4.70GHz 12 Çekirdek 76MB Önbellek​
7
EKRAN KARTI
MSI VGA GEFORCE RTX 3090 TI SUPRIM X 24G RTX3090 TI 24GB GDDR6X 384B​

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
230
ModArt Kredi
0
Öncelikle Merhaba kardeşim.

Sistem parçaları güzel Fakat uzun ömürlü olsun diye değiştirmen gereken parçaları yazacağım.

1- Güç kaynağını 1000Watt Seçmen önemli.
Asus Rog Thor 1000watt P2 gayet iyi. Sebebini alt kısma yazıyorum😉

2- RTX 4080 16GB Ekran kartı gelecek tavsiyem onu beklemen. Ve yeni RTX 4000 serisi 16pin güç girişi ile geldiği için Asus Thor P2 güç kaynaklarında o giriş var eski ATX lerde yok.

3- Ram Belleği 6000MHz al. Performans farkı çok fazla oluyor. Ayrıca işlemcin AMD olduğu için DDR5 EXPO seri Ram almaya özen göster 😊

SAMUR4I

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Öncelikle Merhaba kardeşim.

Sistem parçaları güzel Fakat uzun ömürlü olsun diye değiştirmen gereken parçaları yazacağım.

1- Güç kaynağını 1000Watt Seçmen önemli.
Asus Rog Thor 1000watt P2 gayet iyi. Sebebini alt kısma yazıyorum😉

2- RTX 4080 16GB Ekran kartı gelecek tavsiyem onu beklemen. Ve yeni RTX 4000 serisi 16pin güç girişi ile geldiği için Asus Thor P2 güç kaynaklarında o giriş var eski ATX lerde yok.

3- Ram Belleği 6000MHz al. Performans farkı çok fazla oluyor. Ayrıca işlemcin AMD olduğu için DDR5 EXPO seri Ram almaya özen göster 😊
Anladım Çok teşekkür ederim. Hocam Güç kaynağı değiştireceğiz. Ekran kartı o rtx 3090 ti yeterli bence de :) Ram mhz 6000 olur ama link alabilir miyim ? Nerde bulursam :) Hocam sistem parçalarda hazırlandığımıza mod art orda geleceğiz beraber montaj yapacak mıyız ? istersen sohbet edelim. Biz işitme engelliyiz. NOT : Montaj yapmak için ücretli mi peki ?

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Anladım Çok teşekkür ederim. Hocam Güç kaynağı değiştireceğiz. Ekran kartı o rtx 3090 ti yeterli bence de :) Ram mhz 6000 olur ama link alabilir miyim ? Nerde bulursam :) Hocam sistem parçalarda hazırlandığımıza mod art orda geleceğiz beraber montaj yapacak mıyız ? istersen sohbet edelim. Biz işitme engelliyiz. NOT : Montaj yapmak için ücretli mi peki ?
Hocam dlss destekleyen oyunlar oynuyorsanız 4080 beklenir. Ama oynamıyorsanız 3090ti al geç 😉

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
230
ModArt Kredi
0
Her ihtimale karşı güç kaynağını yenile 850watt ucu ucuna yeter. En az 1000Watt şart.
Sistem toplamayı da evet ücretli yapıyorum. Onu özelden konuşuruz.

SAMUR4I

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Tekrar Merhabalar Kolay gelsiniz.

Geçen cuma günü biz bir şey aldık. Önce Asus rog-strix 850w iade edildi ve yeni güç kaynak değiştirildik . O istediği ve karar verdi. Ram için sipariş vermeden önce CL nedir, Konusunda anlamaya çalışıyoruz. Ram almayı çalışıyoruz. Önce CL nedir? İtopya'da baktığımıza 32 gb ram 6000 mhz tamam ama CL 36 mi yeterli ? 30-40 arasına var. Ama artık Overlock'a kullanmayacağız. Normal gibi olsun istedi. Aşağıda PC sistemde güncellendi.

KASAASUS TUF GAMING GT501 RGB FANLI TEMPERLİ CAM
ANAKARTASUS ROG STRIX X670E-F GAMING WIFI AMD X670 Soket AM5 DDR5 6400MHz(OC)
İŞLEM SOĞUTMACooler Master MasterLiquid ML360 ILLUSION ARGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu
GÜÇ KAYNAĞICOOLER MASTER MWE V2 80PLUS GOLD 1250W FULL MODÜLER 140MM FANLI
RAM
Kararsızım
İŞLEMCİAMD Ryzen 9 7900X On İki Çekirdek 4.7 GHz Kutulu İşlemci
EKRAN KARTIMSI VGA GEFORCE RTX 3090 TI SUPRIM X 24G RTX3090 TI 24GB GDDR6X 384B

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Tekrar Merhabalar Kolay gelsiniz.

Geçen cuma günü biz bir şey aldık. Önce Asus rog-strix 850w iade edildi ve yeni güç kaynak değiştirildik . O istediği ve karar verdi. Ram için sipariş vermeden önce CL nedir, Konusunda anlamaya çalışıyoruz. Ram almayı çalışıyoruz. Önce CL nedir? İtopya'da baktığımıza 32 gb ram 6000 mhz tamam ama CL 36 mi yeterli ? 30-40 arasına var. Ama artık Overlock'a kullanmayacağız. Normal gibi olsun istedi. Aşağıda PC sistemde güncellendi.

KASAASUS TUF GAMING GT501 RGB FANLI TEMPERLİ CAM
ANAKARTASUS ROG STRIX X670E-F GAMING WIFI AMD X670 Soket AM5 DDR5 6400MHz(OC)
İŞLEM SOĞUTMACooler Master MasterLiquid ML360 ILLUSION ARGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu
GÜÇ KAYNAĞICOOLER MASTER MWE V2 80PLUS GOLD 1250W FULL MODÜLER 140MM FANLI
RAM
Kararsızım
İŞLEMCİAMD Ryzen 9 7900X On İki Çekirdek 4.7 GHz Kutulu İşlemci
EKRAN KARTIMSI VGA GEFORCE RTX 3090 TI SUPRIM X 24G RTX3090 TI 24GB GDDR6X 384B
Dostum CL gecikmenin değeridir. Yani CL değeri ne kadar az olursa o kadar iyi.
Mhz arttıkça CL de artar.
GSKILL ın CL30 ramleri var. Bütçe varsa onu da alabilirsiniz

SAMUR4I

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Tekrar merhabalar :) İyi akşamlar

Ramlar kararsızım link aşağıdaki atıyorum. Levon Turaç ModArt Levon Hocam bakar mısın? bi arkadaşım ram kalite marka göre kingston ve corsair beğendi. o karar verdi ama ne düşünüyorsun. Tavsiyenin var mı peki ?

1- Link Removed 2 tane almak düşünüyorum.

2- Link Removed

SAMUR4I

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Merhabalar ??? Cevabınız bekliyorum. :confused:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.