Neler yeni

TP-Link, Ev ve İşyerleri İçin Wi-Fi 7 Çözümlerini Tanıttı

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Katılım
26 Eki 2022
Konular
300
Mesajlar
1,562
Çözümler
1
Puanları
11,883
ModArt Kredi
0
TP-Link, 14 Kasım 2022 günü Wi-Fi 7 teknolojili ağ çözümlerini tanıtan bir etkinlik gerçekleştirdi. Dünya genelinde ve internet üzerinden yapılan tanıtım etkinliğinde hem ev hem işyerleri hem de ISP’ler için Wi-Fi 7 teknolojili ürünler ve HomeShield 3.0 güvenlik paketi tanıtıldı.

Ev ve kurumsal kullanıcıları için Wi-Fi 7 ürün serisini piyasaya süren ilk satıcı olan TP-Link, evler için Archer ve Deco serileri, işyerleri için Omada EAP ve ISP’ler için Aginet serilerinde Wi-Fi 7 teknolojili ürünleri satışa sunuyor. Üç ana hedef kitleye göre Wi-Fi 7 etkinliğinde tanıtılan ürünlerden bazıları şunlar:

Evler için Wi-Fi 7 Çözümleri​

Archer serisinin Wi-Fi 7 teknolojili en yüksek performanslı modelleri, evlere eşi görülmemiş yeni ağ deneyimleri getiriyor. Etkinlikte üç Wi-Fi 7 yönlendirici tanıtıldı. Bunlar arasında yer alan Archer BE900, dört bantlı 24 Gbps Wi-Fi 7 hızlarına sahip ve önceki yönlendiricilerden tamamen farklı, yepyeni bir tasarıma sahip.

Harici antenli geleneksel yönlendiricilerin aksine, bu Wi-Fi 7 yönlendiricide dahili antenler kullanılıyor ve bu sayede çok zarif bir görünüm sağlanıyor. 12× optimal olarak yerleştirilmiş dahili antenler, yüksek kazanç, yüksek izolasyon, yüksek entegrasyon ve çok yönlü kapsama alanı etkilerine ulaşıyor.

24 Gb/sn’ye varan WiFi hızlarıyla dünyanın ilk dört bantlı Wi-Fi 7 yönlendiricisi olan ürün, iki adet 5 GHz bandıyla daha fazla cihazın yüksek hızlı WiFi’nin keyfini çıkarmasını sağlıyor. Yepyeni 6 GHz bandı ise ağa bağlanan cihazlara özel olağanüstü bant genişliği ve tıkanıklık içermeyen kanallar sunuyor.

Çift 10G WAN/LAN Bağlantı Noktaları –Ürün kullanıcıları gerçek 10G çağına götürmek için 10G WiFi’ın yanı sıra 10G kablolu bağlantılar da sunuyor. İki adet 10G WAN/LAN bağlantı noktasıyla (bir RJ45 bağlantı noktası ve bir RJ45/SFP+ birleşik bağlantı noktası) donatılan Archer BE900, hem fiber hem de bakır bağlantılar için destek sağlıyor. Bunlara ek dört adet 2.5G bağlantı noktası ve bir USB bağlantı noktası bulunan yönlendirici, ev ağlarını geleceğe hazırlayan ideal bir çözüm.

TP-Link Archer GE800​

TP-Link Archer GE800


Archer GE800, TP-Link’in 10G’ye sahip ilk Wi-Fi 7 oyun yönlendiricisi. Bu üç bantlı Wi-Fi 7 oyun yönlendiricisi, 18 Gbps’nin üzerinde hızlar sunuyor. GE800, en yoğun oyun ağları için yeterli performans sağlayan en yeni 2.2 GHz dört çekirdekli CPU ve güçlü WiFi yonga seti ile destekleniyor. GE800 ayrıca oyun, 8K AR/VR ve ev NAS kurulumları gibi çok amaçlı eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için iki adet 10G bağlantı noktası ve iki adet 2.5G bağlantı noktası ile donatılmış durumda. Bol oyun hızlandırma işlevleriyle GE800, oyun trafiğini artırıyor, bağlantıları stabilize ediyor ve mobil oyunlar da dahil olmak üzere oyun cihazlarını, sunucuları ve uygulamaları hızlandırarak oyunun sürükleyici kalmasını sağlamak için gecikmeyi azaltıyor. Özel oyun grubu, çevrimiçi oyunlara öncelik veriyor; böylece ailenin diğer üyeleri Netflix’te 4K film izlerken onlarla rekabet etmek gerekmiyor.

Deco Tüm Ev Mesh Wi-Fi 7 Sistemi​

Güçlü ağ çözümleri ile her zaman yüksek kaliteli yaşam tarzını destekleyen Deco serisi, farklı ISP hizmetlerine cevap verebilmek için çoklu gig Ethernet erişimi, fiber servis erişimi, 5G/4G/3G mobil erişim ve DSL erişimi sağlayan modellere sahip bir Mesh ailesidir. Etkinlikte, üç yeni Deco modeli piyasaya sürüldü. Zarif tasarımıyla, her ev dekoruna uyan Deco’larda ön yüze eklenen ‘7’ öğesi, Wi-Fi 7’yi öne çıkarıyor ve diğer tüm Deco modellerinden farklılaşıyor.

Deco BE95: BE33000 Tüm Ev Mesh Wi-Fi 7 Sistemi​

Deco BE95, ister kablolu ister kablosuz, gerçekten yeni bir 10G çağına girmek için tüm ev 10G bağlantısını sunuyor. Deco BE95’in 33 Gbps’ye varan hızları, genel performansı önemli ölçüde artırmak için ikisi 6 GHz bant olan dört frekanstan oluşuyor. Kullanıcıların telefon ya da dizüstü bilgisayarları şu anda Wi-Fi 7 veya 6 GHz bandını desteklemese bile daha güçlü ve daha kararlı sinyaller sağlamak için özel bir ana taşıyıcı olarak 6 GHz bantlarından biri kullanılabiliyor. Ürün, iki adet 10Gbps bağlantı noktası ile donatılmış durumda ve hızlı internet erişimi veya LAN erişimi için benzeri görülmemiş bir deneyim sunuyor.

TP-Link Deco BE95 BE33000


TP-Link, optimum Mesh WiFi deneyimini sağlamak için Deco sistemini geliştirmeye ciddi yatırım yapıyor. Tüm evi kapsayan 10 Gbps hız, yoğun kesintisiz dolaşım deneyimi, AI teknolojisi ve yeni Deco uygulaması, en iyi Deco Mesh sistemi için bir araya geliyor.

Etkinlikte iki Deco modeli daha tanıtıldı ve satışa sunuldu. Bunlardan Deco BE65, üç bantlı 11 Gbps Wi-Fi 7 hızına ve dört 2.5G bağlantı noktasına sahip. Deco BE85 ise üç bantlı 22 Gbps Wi-Fi 7 hızına ve iki 10G bağlantı noktasına sahip bir Wi-Fi 7 Mesh sistemi.

Akıllı Güvenlik İçin: HomeShield 3.0​

TP-Link’in güvenlik yazılımı HomeShield, Wi-Fi 7’nin gelmesiyle daha fazla özellik ve kapsamlı koruma sağlamak üzere güncellendi. HomeShield 3.0’a iki özel uygulama eklendi; böylece ailelerin interneti yönetmesi ve güvenliğini sağlaması çok daha kolay hale geldi.

HomeShield, kapsamlı gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor. Reklam engelleyici, can sıkıcı reklamları ve açılır pencereleri ve veri takibini engelliyor. İzinsiz giriş koruması, ev ağını ve uygulamaları harici saldırılara karşı koruyor ve güvenlik açıklarını ortadan kaldırıyor. Daha yüksek güvenlik gereksinimi olanlar için HomeShield, VPN İstemcisi de sağlıyor.

HomeShield, telefonlar, bilgisayarlar, TV’ler, oyun konsolları ve diğer IoT cihazları dahil olmak üzere her türlü ev ağı cihazını koruyor. Cihazlar ağ geçidine bağlandıklarında koruma anında başlıyor. Kullanıcıların ağ geçidini yapılandırması, tüm ev ağı güvenliğinin sağlaması için yeterli oluyor.

Yalnızca evde çalışan çoğu ağ güvenlik hizmetinin aksine, HomeShield korumalarını evden uzakta da sürdürüyor. Böylece önceden yüklenmiş uygulamalarla, çocukların mobil cihazları hareket halindeyken güvende ve ebeveyn kontrolü altında kalıyor. Ebeveynler, çocuklarının telefonlarındaki uygulamaları izleyebiliyor, ödeme yöntemlerini daha fazla yönetebiliyor ve daha güvenli ve daha iyi bir çevrimiçi deneyim için ekran başında geçirdikleri zamanı takip edebiliyor.

Kurumlar için Wi-Fi 7 Çözümleri​

TP-Link Omada çözümleriyle, KOBİ’lere ve kurumsal müşterilere her zaman güvenli ve güvenilir ağ çözümleri sağlıyor. Müşterilerin taleplerini daha iyi karşılamak için yepyeni Wi-Fi 7 erişim noktalarını piyasaya sürüyor: Omada EAP780 ve Omada EAP770.

Omada EAP780, 22 Gbps’ye kadar Wi-Fi 7 ve iki 10G bağlantı noktasına sahip üç bantlı bir Wi-Fi 7 erişim noktası olarak satışa sunuluyor. Omada EAP770 ise 11 Gbps’ye kadar Wi-Fi 7 ve bir 10G bağlantı noktasına sahip üç bantlı bir WiFi erişim noktası. En yeni Wi-Fi 7 teknolojisi, yeni tanıtılan 6 GHz bant, daha geniş 320 MHz bant genişliği ve MLO teknolojisi ile güçlendirilen bu iki ürün, daha yüksek verim, daha düşük gecikme süresi ve daha az parazit ile sorunsuz kurumsal ağlar oluşturuyor. Çok sayıda cihaza sahip bir oditoryumda, toplantı odasında veya otelde dahi herkes sorunsuzca çalışabiliyor, oyunların keyfini çıkarabiliyor ya da yüksek çözünürlüklü videoları çevrimiçi olarak izleyebiliyor.

TP-Link Omada EAP780


Omada Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) platformu, yüzde 100 merkezi bulut yönetimi sağlıyor ve tümü tek bir arabirimden kontrol edilen, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ağ oluşturuyor. Erişim noktaları, anahtarlar ve yönlendiriciler dahil ağ cihazlarının tümünü kontrol edebiliyor. Sıfır Dokunuş, Merkezi Bulut Yönetimi ve Akıllı İzleme özellikleri, ağın verimliliğini ve çevikliğini artırıyor.

ISP’ler için Wi-Fi 7 Çözümleri​

Aginet, TP-Link’in İnternet Servis Sağlayıcılarını (ISS’ler) desteklemeye adanmış bir alt markasıdır. Esnek ürünler, çevik ve pragmatik çözümler ve eşsiz hizmetler sunmayı taahhüt eden Aginet, TP-Link’in servis sağlayıcılara, sürekli değişen pazarlarına uygun çevik ağ çözümleri sunuyor. ISP’ler, güçlü ve esnek TAUC çözümü ile işletim maliyetlerini azaltabiliyor ve maksimum kâr elde edebiliyor.

Etkinlik sırasında Aginet 5G Wi-Fi 7 yönlendirici ve XGS-PON Wi-Fi 7 yönlendiricileri tanıtıldı. TP-Link, 5G’nin gücünden yararlanarak, hızları artırmak için Wi-Fi 7’yi 5G teknolojisiyle birleştiriyor. Ayrıca XGS-PON ürünlerinde büyük yenilikler gerçekleştiriyor ve Wi-Fi 7 teknolojisini geleceğin ağlarına giden yol olan XGS-PON teknolojisiyle birleştirmeye öncülük ediyor.

“Her zaman olduğu gibi yaptığımız her şeyde güvenilirlik sağlamayı ve herkes için basit, akıllı ve bağlantılı bir yaşam tarzı yaratmayı amaçlıyoruz” diyen TP-Link yetkilileri, kullanıcıların yeni Wi-Fi 7 ürünleriyle daha iyi bir yaşam benimsediğini görmek için sabırsızlandıklarını belirtiyorlar.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.