Neler yeni

Fotoğrafları 3B Modellere Dönüştüren RealityScan, iOS İçin Çıktı

1669989887453.png

Epic Games tarafından iOS için RealityScan uygulaması yayınladı. Daha önce kapalı bir beta sürümünde sunulan ücretsiz uygulama, herkesin gerçek dünyadaki nesneleri telefonuyla taramasına ve bunları yüksek kaliteli 3 boyutlu modellere dönüştürmesine olanak tanıyor.

Uygulama, Epic’in fotogrametri yazılımında uzmanlaşmış bir şirket olan Capturing Reality’yi satın almasının meyvesi. RealityScan, şirketin masaüstü yazılımı gibi oyunlar ve diğer sanal ortamlar için kusursuz 3B varlıklar oluşturmak üzere 2B görüntüleri birleştiriyor. Buradaki fikir, oyun geliştiricilerin ve diğer kreatif kişilerin projeleri için herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde gerçek dünyadaki nesneleri taramasını sağlamak.

Tarama işlemi, Epic Games hesabınızda oturum açıp bir nesnenin her yönden en az 20 fotoğrafını çekmekle başlıyor. Telefonunuzu hareket ettirirken, gerçek zamanlı kaliteli bir harita, onu ne kadar iyi kapladığınızı gösteriyor.

Uygulama, siz fotoğrafları çekerken görüntüleri buluta yüklüyor ve otomatik olarak hizalıyor. Modeli kamera görüntüsü aracılığıyla ön izleyebilir ve kaliteli harita ile devam eden, tam renkli işleme arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Kırpmak istediğinizde, sürüklemeniz için 3B tutamaçlar çıkıyor ve altındaki zemini veya arka plan nesnelerini değil, yalnızca öğeyi yakalamanız sağlanıyor.

Yakalamadan memnun kaldığınızda onu 3B sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik projeleri için kullanabileceğiniz Sketchfab’e aktarabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, benzersiz bir şey yakaladıysanız, 3B modelinizi satmayı deneyebilirsiniz.

RealityScan, App Store‘dan iOS ve iPadOS için ücretsiz olarak indirilebilir. Epic bir Android sürümünün de yıl içinde geleceğini belirtiyor.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.