Neler yeni

Toplayacağım High-End Sisteme Geliştirme Önerileri (3090/7600x)

• Konbuyu başlatan atescan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 843

atescan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bütçe
50000 TL
Sıvı Soğutucu
2990​
Arctic Liquid Freezer II A-RGB 280
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
PSU
1700​
High Power Performance Gold 750Link Removed
RAM
2498​
Kingston DDR5 5200Mhz DDR5Link Removed
GPU
13000​
RTX 3090
CPU
5930​
7600x
SSD
2169​
Kingston FURY Renegade 1TB 7300-6000MBLink Removed
4K Monitör
12.729,00​
Samsung Odyssey G7 28 3840x2160
Anakart
4608​
b650m-a wifiLink Removed
Kasa
3259​
Phanteks Eclipse
Toplam
48883​
Sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum, performanstan kayıp vermeden daha ekonomik hale getirebilecek, veya kesinlikle daha yüksek performanslı bir ürün kullanmam gerektiğini düşünen olursa linkiyle beraber donanım paylaşırsa bana çok faydası dokunur. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Sıvı soğutma yetersiz gelecektir. Onu, daha büyüğüyle değiştirin. PSU, High Power Super GD+ 750 Watt olsun. Ekran kartının ne amaçla kullanıldığından emin olmalısınız. Eğer aylar boyu madencilikte kullanıldıysa önermiyorum. Kasayı P500A modeli ile değiştirin. Anakart bir tık yükseltilebilir. Tomahawk serisi iyidir.

Son düzenleme:

atescan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Sıvı soğutma yetersiz gelecektir. Onu, daha büyüğüyle değiştirin. PSU, High Power Performance GD+ 750 Watt olsun. Ekran kartının ne amaçla kullanıldığından emin olmalısınız. Eğer aylar boyu madencilikte kullanıldıysa önermiyorum. Kasayı P500A modeli ile değiştirin. Anakart bir tık yükseltilebilir. Tomahawk serisi iyidir.
Biraz araştırdıktan sonra 750 Watt'ın dediğiniz gibi yeterli geleceğine karar verdim, başka forumlarda 850-800 Wattın aşağısında kullanmamam söylenmişti ondan bunu koydum. Kasa konusunda herkes bana P500A'yı öneriyor fakat hem estetik olarak hoşuma gitmiyor hem de aradaki 1500 tl farkın değip değmeyeceğine emin olamıyorum neden önerdiğinizi yazarsanız çok faydası olur. Anakartı yükseltmem de 2000-3000 tl kadar zarar ettirecektir bana büyük faydası olur mu olursa ne olur? Ekran kartı konusunda çok araştırma yaptım şu ana dek ve 3 yıl boyunca miningde kullanılmış ekran kartlarının performansa %3-4 gibi etkiler yaptığını gördüm. Hatta sürekli aynı yükte çalışan mining GPU larındansa oyun için kullanılıp sürekli yük dalgalanması yaşayan GPU'ların zaman içinde daha fazla performans kaybettiğini öğrendim. Tabi ki alacağım zaman işkence testlerinden geçirip alacağım.

Son düzenleme:

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Sıvı soğutma yetersiz gelecektir. Onu, daha büyüğüyle değiştirin. PSU, High Power Performance GD+ 750 Watt olsun. Ekran kartının ne amaçla kullanıldığından emin olmalısınız. Eğer aylar boyu madencilikte kullanıldıysa önermiyorum. Kasayı P500A modeli ile değiştirin. Anakart bir tık yükseltilebilir. Tomahawk serisi iyidir.
Sıvı soğutma yeter lakin 360 versiyonu ile değiştirmesi daha iyi olacaktır.

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Performance GD'de tek EPS kablosu problemi var, anakartinda 8+4 giris goruyorum, onun yerine buna bakabilirsin:

Link Removed

atescan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Performance GD'de tek EPS kablosu problemi var, anakartinda 8+4 giris goruyorum, onun yerine buna bakabilirsin:

Link Removed
Tamam hocam markayı değiştirdim yalnız bir kez daha sorayım 750 Wattın yeterli olacağına ve sıkıntı çıkarmayacağına emin miyiz? Ben de hesapladığımda 750'yi yeterli görüyorum ama Kimi görsem 3090 toplayan 850 takmış ondan bi emin olmak istiyorum

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Tamam hocam markayı değiştirdim yalnız bir kez daha sorayım 750 Wattın yeterli olacağına ve sıkıntı çıkarmayacağına emin miyiz? Ben de hesapladığımda 750'yi yeterli görüyorum ama Kimi görsem 3090 toplayan 850 takmış ondan bi emin olmak istiyorum
Power spike durumlarinda biraz sinirda kalabilir, ama oyun esnasinda falan sorun olacagini sanmam. 850 de takilabilir daha garanti olmasi icin, o zaman onerim bu olur:

Link Removed

atescan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Power spike durumlarinda biraz sinirda kalabilir, ama oyun esnasinda falan sorun olacagini sanmam. 850 de takilabilir daha garanti olmasi icin, o zaman onerim bu olur:

Link Removed
Power Spike'dan kastınız nedir? Yani sistemi biraz daha ekonomik hale getirmek istiyorum o yüzden 750 yeterliyse oradan devam ederim ama yarın öbür gün OC yaparsam sıkıntıya girmekten de korkuyorum

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Power Spike'dan kastınız nedir? Yani sistemi biraz daha ekonomik hale getirmek istiyorum o yüzden 750 yeterliyse oradan devam ederim ama yarın öbür gün OC yaparsam sıkıntıya girmekten de korkuyorum
20ms gibi kisa bir sure icin ekran kartinin normal zamanin ustunde guc cekmesi durumu power spike, 6900 XT'de 600W'a variyordu diye hatirliyorum ornegin.
Ne kadar OC yapilacagi da onemli, 750 dedigim gibi yeterli olsa da biraz sinirda.

atescan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
20ms gibi kisa bir sure icin ekran kartinin normal zamanin ustunde guc cekmesi durumu power spike, 6900 XT'de 600W'a variyordu diye hatirliyorum ornegin.
Ne kadar OC yapilacagi da onemli, 750 dedigim gibi yeterli olsa da biraz sinirda.
Net bir şey söyleyemiyorum çünkü zaten şu an için OC düşünmüyorum ama sistemi uzun ömürlü düşündüğümden ileride yetersiz gelmeye başladığı zaman kararında yapmak durumunda kalırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.