Neler yeni

Samsung S22 Ultra almayı düşünüyorum

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Herkese iyi forumlar, sağlıklı zamanlar.
256gb ve 12gb ram donanımlı olanını alacağım fiuat 35.000tl
Bu telefonu kullanan var mı aranızda. Kronik bir sorunu vs var mı?
Bu fiyat bandında farklı bir telefon önerecek var mı? İphoneların tipi hoşuma gitmiyor. Hele o ekrandaki koca çentik ve oval kenarlar gerçekten çirkin duruyor bence.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Bu fiyat bandında farklı bir telefon önerecek var mı? İphoneların tipi hoşuma gitmiyor. Hele o ekrandaki koca çentik ve oval kenarlar gerçekten çirkin duruyor bence.
bence birazcık arttırıp 17k s23 ultra al

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ben ilk çıktığı günden beri kullanıyorum. 512gb olanı var.

Ben bir video içerik üreticisiyim. Telefon ile edit yapıp render da alıyorum. 3D sahne de oluşturuyorum, yeri geliyor toplantı yaparken 3 uygulamayı tek ekrana getirip notlarımı alıyorum. Görüşmemi devam ettiriyorum

Herşey çok smooth ve hızlı çalışıyor. Yeri geliyor wireless olarak eşimin iphone'unu benim telefon ile şarj ediyorum.

Üzerine 5 yıl güncelleme garantisi ve sosyal medya optimizasyonu olduğu için paylaşımlar da çok yüksek kaliteli.

Kesinlikle tavsiye ederim

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Ben ilk çıktığı günden beri kullanıyorum. 512gb olanı var.

Ben bir video içerik üreticisiyim. Telefon ile edit yapıp render da alıyorum. 3D sahne de oluşturuyorum, yeri geliyor toplantı yaparken 3 uygulamayı tek ekrana getirip notlarımı alıyorum. Görüşmemi devam ettiriyorum

Herşey çok smooth ve hızlı çalışıyor. Yeri geliyor wireless olarak eşimin iphone'unu benim telefon ile şarj ediyorum.

Üzerine 5 yıl güncelleme garantisi ve sosyal medya optimizasyonu olduğu için paylaşımlar da çok yüksek kaliteli.

Kesinlikle tavsiye ederim
Ekran koruyucu, kılıf, kamera koruyucu gibi alsesuar öneriniz var mı? Uzak dur dedikleriniz var mı?
Bir de galiba s22 ultra ve s23 ultra kılıf be ekran koruyucu boyutları vs tamamen aynı değil mi?

bence birazcık arttırıp 17k s23 ultra al
Hocam özellikleri birebir aynı neredeyse. Yanlış mi biliyorum acaba?

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Ekran koruyucu, kılıf, kamera koruyucu gibi alsesuar öneriniz var mı? Uzak dur dedikleriniz var mı?
Bir de galiba s22 ultra ve s23 ultra kılıf be ekran koruyucu boyutları vs tamamen aynı değil mi?

Hocam özellikleri birebir aynı neredeyse. Yanlış mi biliyorum acaba?
hayır s23 ultra daha iyi
Link Removed

GalaxySal450

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Umut Nas Umut Nas daha iyi öneri yapabilir. Şahsi fikrim Galaxy S23 veya bulunabilirse ve çakma değilse ikinci el iPhone 14 Pro gibi cihazlara bakmanız olur.

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Umut Nas Umut Nas daha iyi öneri yapabilir. Şahsi fikrim Galaxy S23 veya bulunabilirse ve çakma değilse ikinci el iPhone 14 Pro gibi cihazlara bakmanız olur.
İphone tipi gerçekten hiç hoşuma gitmiyor. Artık bu telefondan sonra iphone da biraz oyuncak telefon tipinden çıkarsa alırım.
S23 çok pahalı geldi bana 45k

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
S23 ultra haliyle bi tık daha iyi ama artık akıllı telefon teknolojisinde bir doyuma ulaştığımız için yeni bir inovasyon yok.

Bugün ben tercih edecek olsam S23Ultra alırım sebebi de; 8K videoda crop olmadan 30fps çekebiliyor olması ( s22ultra da 8K 24fps ve %40 crop ile çekiyor ) benim işim video olduğu için bu bi tık tercih sebebi olurdu :)

Bunlar dışında 3x 10x 0.6x lensleri tamamen aynı yalnızca ana kamera 108 > 200mp olmuş ama görüntü kalitesinde bir iyileşme yok.

Bir de Sincapdragon 8 gen 2 işlemcisi biraz daha verimli olduğu için amiral gemisi telefonlar arasında şarjı en uzun giden telefon s23u modeli. 14promax 0 batarya ile kapandığında s23ultrada daha %30 şarj oluyor yapılan eş zamanlı testlerde. Bir de gerçekten kalem, ekran vs. apple ile kıyaslanacak bir cihaz değil.

Bununla birlikte kötü yanı yok mu tabiki var :) mesela apple cihazlar değerlerini çok kaybetmiyorken samsung o kadar koruyamıyor fiyatını.
Yine de ben bunu yatırım diye değil kullanmak için, özelliklerinden faydalanmak için alıyorum. Zaten 4-5 sene kullanacağım bir cihaz olduğu ve işime büyük oranda da destek verdiği için çok önemli değil.

Video stabilizasyonu, görüntü kalitesi, fotoğraf işleme algoritması, düşük ışık performansı, kalem etkisi, çoklu uygulama kullanımı, hızlı şarj, tersine wireless şarj ( arkadaşınızın şarjı bitmiş iphone'unu s22ultra ile şarj edebilirsiniz sadece üzerine koyarak ) hemen hemen her alanda iphone'un üzerinde bir telefon.

Ama dediğim gibi apple telefonlar da samsung telefonlar da ( diğerlerini bilmiyorum ) artık doyuma ulaşmış çok iyi cihazlar. Aşırı bir fark yok ama karşılaştırıldığında iphone'dan çoğu alanda daha iyi bir cihaz.

Bir de bir ürünün değeri vardır. Ben telefonu alırken iphone 14 pro max 512gb ve S22ultra 512gb aynı fiyattı ( USA dolar bazından 1500$ )

Burda aynı değerdeki telefona 3200$ vermek biraz şeylikmiş gibi geliyor... anladınız.

Ben parayı sokaktan bulmuyorum :)

kayn

Yeni Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
O kadar fiyat farkına depecek bir şey yok bence.
Kamere 1 tık, işlemci 1 tık iyi.
10bin tl fark alacaklarsa bence daha fazla fark olmalıydı. Neredeyse aynılar.
Arada cigir fark var. Islemci sadece 1 tik daha iyi degil, 2 kat daha az guc tuketiyor (dolayisiyla cok daha iyi pil performansi) ve %40 daha guclu GPU var.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Arada cigir fark var. Islemci sadece 1 tik daha iyi degil, 2 kat daha az guc tuketiyor (dolayisiyla cok daha iyi pil performansi) ve %40 daha guclu GPU var.

Sanırım tam olarak kendimi anlatamadım. Ben telefona drone çekimlerimi, 2 tane dji osmo action 3 ile çektiklerimi ve telefonun 4K-8K görsellerini atıp editliyorum direkt telefon içinde.

Tamamen smooth bir şekilde çalışıp çok hızlı şekilde render alıyor. Yani 2dk da aldığı renderi 1 dakikada alsa bile hayatımda bişey değişmeyecek :) Şarj konusunda da zaten hiç şarjımın bitip yarı yolda kaldığımı da hatırlamıyorum.

Dolayısıyla 8K cropsuz 30fps alıcı için tercih sebebiyse okay. Değilse s22ultra ile 23 arasında çok da fark yok.

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
S23 ultra haliyle bi tık daha iyi ama artık akıllı telefon teknolojisinde bir doyuma ulaştığımız için yeni bir inovasyon yok.

Bugün ben tercih edecek olsam S23Ultra alırım sebebi de; 8K videoda crop olmadan 30fps çekebiliyor olması ( s22ultra da 8K 24fps ve %40 crop ile çekiyor ) benim işim video olduğu için bu bi tık tercih sebebi olurdu :)

Bunlar dışında 3x 10x 0.6x lensleri tamamen aynı yalnızca ana kamera 108 > 200mp olmuş ama görüntü kalitesinde bir iyileşme yok.

Bir de Sincapdragon 8 gen 2 işlemcisi biraz daha verimli olduğu için amiral gemisi telefonlar arasında şarjı en uzun giden telefon s23u modeli. 14promax 0 batarya ile kapandığında s23ultrada daha %30 şarj oluyor yapılan eş zamanlı testlerde. Bir de gerçekten kalem, ekran vs. apple ile kıyaslanacak bir cihaz değil.

Bununla birlikte kötü yanı yok mu tabiki var :) mesela apple cihazlar değerlerini çok kaybetmiyorken samsung o kadar koruyamıyor fiyatını.
Yine de ben bunu yatırım diye değil kullanmak için, özelliklerinden faydalanmak için alıyorum. Zaten 4-5 sene kullanacağım bir cihaz olduğu ve işime büyük oranda da destek verdiği için çok önemli değil.

Video stabilizasyonu, görüntü kalitesi, fotoğraf işleme algoritması, düşük ışık performansı, kalem etkisi, çoklu uygulama kullanımı, hızlı şarj, tersine wireless şarj ( arkadaşınızın şarjı bitmiş iphone'unu s22ultra ile şarj edebilirsiniz sadece üzerine koyarak ) hemen hemen her alanda iphone'un üzerinde bir telefon.

Ama dediğim gibi apple telefonlar da samsung telefonlar da ( diğerlerini bilmiyorum ) artık doyuma ulaşmış çok iyi cihazlar. Aşırı bir fark yok ama karşılaştırıldığında iphone'dan çoğu alanda daha iyi bir cihaz.

Bir de bir ürünün değeri vardır. Ben telefonu alırken iphone 14 pro max 512gb ve S22ultra 512gb aynı fiyattı ( USA dolar bazından 1500$ )

Burda aynı değerdeki telefona 3200$ vermek biraz şeylikmiş gibi geliyor... anladınız.

Ben parayı sokaktan bulmuyorum :)
Ağzınıza sağlık. Ben de 4, 5 sene kullanırım diye s22 aldım. Öyle foto çeken biri de değilim. Arasıra belki video ve foto elbette çekiyorum. Bende samsung note 9 var, şuan onunla yazıyorum bir ses sistemine taktım anakartı yandı. Ahize çalışmıyor, bataryasıda bozuldu.
İphone ekranın köşeleri oval olması ve çentiği büyük olması hoşuma gitmiyor. Aslında samsungun ekranında delik olmasıda hoşuma gitmiyor ama mecburen aldım.
Saydığınız özellikleri çok da arayan biri olmadığımdan 10k fark vermek istemedim.
Ben telefonu günlük ihtiyaçlardan kullanacağım.
Eğer huawei google engellemesi olmasa onuda değerlendirmeye alacaktım ama artık araştırmalarım sonucu s22 ultra siparişi verdim 35k. Kardeşimde iphone al dedi ama içim gitmedi.
Elinüze sağlık güzel bilgiler verdiniz.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ağzınıza sağlık. Ben de 4, 5 sene kullanırım diye s22 aldım. Öyle foto çeken biri de değilim. Arasıra belki video ve foto elbette çekiyorum. Bende samsung note 9 var, şuan onunla yazıyorum bir ses sistemine taktım anakartı yandı. Ahize çalışmıyor, bataryasıda bozuldu.
İphone ekranın köşeleri oval olması ve çentiği büyük olması hoşuma gitmiyor. Aslında samsungun ekranında delik olmasıda hoşuma gitmiyor ama mecburen aldım.
Saydığınız özellikleri çok da arayan biri olmadığımdan 10k fark vermek istemedim.
Ben telefonu günlük ihtiyaçlardan kullanacağım.
Eğer huawei google engellemesi olmasa onuda değerlendirmeye alacaktım ama artık araştırmalarım sonucu s22 ultra siparişi verdim 35k. Kardeşimde iphone al dedi ama içim gitmedi.
Elinüze sağlık güzel bilgiler verdiniz.
Rica ederim :) hayırlı olsun

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
335
ModArt Kredi
0
Mekanik tuş Mekanik tuş,
S22 Ultra hayırlı olsun, belki Note9'da kullanmamışsınızdır ama bunda 2K ekran kullanmanızı tavsiye ederim. O kadar para verip 1080p kullanmak saçmalık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.