Neler yeni

Rehber Samsung Root Atma (ODIN)

alanur

feelinyoudeep𖤐
Kadınlar Kulübü
Katılım
12 Ağu 2023
Konular
3
Mesajlar
15
Puanları
48
ModArt Kredi
0
Odin’i kullanmak için bir PC ve USB kablosu gerekli. İkinci aşama cihaza root atmak için gerekli Odin Firmware dosyalarını indirmek gerekli. İndirdiğimiz Firmware dosyalarını hem PC'den hem de Samsung cihazınızdan çıkarmanız lazım.
● indirilen ZIP dosyasını masaüstüne atın.
● ZIP içerisindeki MD5 ile şifrelenen dosyaları herhangi bir yere çıkarın.

Samsung Odin programının farklı versiyonları olsa da sadece Samsung tarafından servis edilen sunucudaki son sürümü indirmek yeterli. Bu şekilde hem güvenli versiyonu hem de en son güncelleme almış versiyonunu indirmiş olacağız.

Kurulum konusunda Odin kolaylıklar sağlar. Yazılım bilginiz olmasa bile basit bir şekilde kurup kullanılanabilirsiniz. Peki Samsung Odin’i en sağlıklı biçimde kurmak için napmamız lazım?

Samsung Odin sadece Windows işletim sisteminde çalışıyor. Başka bir işletim sisteminde örn; MacOS'da bunu yapamacaksınız.

Samsung Odin kurulumu:
Telefonunuzu tamamen kapatın.
Telefonunuzu USB kablosu ile PC'ye bağlayın,
telefonunuzdan Giriş tuşu + Açma tuşu + Ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonunuzu indirme modunda açın, (Bazı modellerde bu tuşların kombinasyonu farklı olabilir. Google’da telefonun modelinde indirme modunu aratabilirsiniz.
Odin uygulamasını çalıştırın,
BootLoader (BL) yazısına tıklayıp aktif edin,
Ardından klasördeki BL uzantılı dosyayı seç,
Tekrar uygulamadan AP yazısına tıklayarak aktif et.
Klasördeki AP uzantılı dosyayı seç,
Sırasıyla aynı işlemleri CP ve CSC için de yapın, (CSC için sadece HOME_CSC seçin)
Son olarak ise Start yani Başlat düğmesine tıklayın.
Odin uygulaması ile telefonunuzun bağlantısının sağlanması yaklaşık 12-15 dakika arası sürecek bir süre beklemeniz gerek. Bu sürede telefonunuz kapanıp açılabilir ve program da donabilir ama kesinlikle hiçbir ekstra işlem yapmamalınız. Zira eninde sonunda hem telefonunuz hem de program kendine gelecek.

Yükleme ve kurulum işlemlerinin ardından telefonunuz açılacak ve kendine gelecek. Ardından Ayarlar, Telefon Hakkında, Yazılım Bilgileri bölümüne girip Samsung Odin yüklendi mi yüklenmedi mi bakabilirsin. Yazılım bilgilerinde Firmware numarası yazıyorsa o zaman işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmiş demektir.

DİKKAT: Bu işlemleri yapmadan önce cihazınızın yedeğini alın. Karşılaşacağınız herhangi bir problem, cihazdaki tüm belgeleri kaybetmenize sebebiyet verebilecektir. Sorumluluk kabul etmiyorum herhangi bir problemde.

Yazan; alanur alanur
 

RecSpeed

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Katılım
24 Ara 2022
Konular
3
Mesajlar
32
Puanları
723
ModArt Kredi
0
Tüm bunlardan önce, Cihaz açıkken geliştirici seçeneklerinden oem kilidini açıyoruz, Bazı samsung cihazlarda Cihaz kapalı iken ses kısma açmaya basılı tutunca unlock bootloader diye seçenek çıkar ses açmaya basılı tutarız ve bootloader kilidi açılmış olur, Tekrar ses kısma ve açmaya basılı tutup pc bağladıktan sonra Bu kez ses açmaya sadece tıklarız download moda'a girer ve artık root atabiliriz. Yukarıdaki BL,AP,CP seçimi sadece root değil rootlu yazılım için seçilmesi gereken dosyalar, Eğer magisk apk yükleyip boot.img recovery.img veya AP seçip patch yaparsanız (magisk sürümüne ve cihaza göre değişiyor) sadece download modda AP kısmından patch ettiğiniz dosyayı seçersenız recovery atar sıfırladıktan sonra rootlu şekilde açılır. Root izni gelmiyorsa magisk apk kurmalısınız.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.