Neler yeni

RTX4090 Güç girişi yanma sorunu

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
17
ModArt Kredi
0
Selamlar,

Reddit'de bir kullanıcının Red Dead Redemption oynarken yanık kokusu almasıyla farkına varılan ve RTX4090 ekran kartının 16-pin connectorunun yanmasıyla sonuçlanan bir olay yaşanmış.

Bu durumda founder edition ile birlikte ikinci bir kullanıcının ASUS TUF OC 4090'ında yanmasıyla birlikte devam ediyor. Hatta forum başlığı ilerledikçe gördüm ki Gigabyte 4090 Gaming OC 'de aynı şekilde yanmış.

2.jpg
adaptor.jpg

Bu konu daha başlamadan adaptör kablonun çok ısındığını risk teşkil ettiğini ileten bir maile de Nvidia'nın özet cevabı : Rahat ol kanka biz bütün testleri yaptık.

1666656514855.png

Bu konu hakkında siz ne diyorsunuz ? Kartlar geri toplanır mı? Yeni power connector mü yapılır? Çok ATEŞLİ bir konu

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
17
ModArt Kredi
0
Valla bende iki tane 3080TI vardı, bugün birini sattım diğerini de satarsam alıcam gibi duruyor 4090 :D ama görüyorum ki halen stabil aletler değiller.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
233
ModArt Kredi
0
Selamlar,

Reddit'de bir kullanıcının Red Dead Redemption oynarken yanık kokusu almasıyla farkına varılan ve RTX4090 ekran kartının 16-pin connectorunun yanmasıyla sonuçlanan bir olay yaşanmış.

Bu durumda founder edition ile birlikte ikinci bir kullanıcının ASUS TUF OC 4090'ında yanmasıyla birlikte devam ediyor. Hatta forum başlığı ilerledikçe gördüm ki Gigabyte 4090 Gaming OC 'de aynı şekilde yanmış.

Ekli dosyayı görüntüle 437 Ekli dosyayı görüntüle 438

Bu konu daha başlamadan adaptör kablonun çok ısındığını risk teşkil ettiğini ileten bir maile de Nvidia'nın özet cevabı : Rahat ol kanka biz bütün testleri yaptık.

Ekli dosyayı görüntüle 439

Bu konu hakkında siz ne diyorsunuz ? Kartlar geri toplanır mı? Yeni power connector mü yapılır? Çok ATEŞLİ bir konu
Her kese nasip olmaz RTX 4090 Yakmak. Adam şu an ne haz almıştır var ya. Zaten markadan yenisi bile gidiyordur adamlara o yüzden koymaz o heriflere bence 😉😉

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Beni alakadar etmez. Ben hep gtx alıyorum 😆
Nvidia eskisini geri almadan yenisini gönderiyodur

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
17
ModArt Kredi
0
Bu kartlara OC yapmışlar gibi duruyor. Yine de yanmaması gerek, sonuçta bunlar OC kilidi açık donanımlar.

Alper

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Firmalar işler iyice yokuşa gitmedi takdirde hiç bir zaman suçlarını kabul etmiyorlar ki. Bu dünyadan uçaklara alınmayan nice note 10lar geçti 😅

Blonde

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Nvidianın tavsiye ettiği güç giriş portlarının bir standartı olur firmalar buna uymak zorunda belli ki bu standarda uyulmamış.. Yazık olmuş mağduriyet giderilirmi bilmem. Tekrar toplatılacağını düşünmüyorum.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
17
ModArt Kredi
0
Nvidianın tavsiye ettiği güç giriş portlarının bir standartı olur firmalar buna uymak zorunda belli ki bu standarda uyulmamış.. Yazık olmuş mağduriyet giderilirmi bilmem. Tekrar toplatılacağını düşünmüyorum.
Aksine founder edition kartta da yanmış. Genel olarak güç geçişi o kablolara fazla geliyor.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
RTX 4080 alacaktım ama ne yalan söyleyeyim şuan biraz tırstım :)

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
17
ModArt Kredi
0
RTX 4080 alacaktım ama ne yalan söyleyeyim şuan biraz tırstım :)
Bence bi 6 ay beklemek fena olmaz. Ben de 3080TI'lardan bir tanesini sattım bugün. Teke düştü :) belki onu da satıp 4090'a yürüyebilirim ama böyle yanma işleri beni de korkuttu

Slusher

You Know Who I Am
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bence bi 6 ay beklemek fena olmaz. Ben de 3080TI'lardan bir tanesini sattım bugün. Teke düştü :) belki onu da satıp 4090'a yürüyebilirim ama böyle yanma işleri beni de korkuttu
Yanmasının belki de bin türlü sebebi olabilir. Fakat bu yine de ortadaki sorunu hafifletmez. Bu cihazlar kim bilir kaç farklı testten geçiyor şaşırtıcı. Hatta daha da şaşırdığım mevzu farklı firmaların ve founder edition kartta da olması acaba yeni bir Samsung Note 7 vakası mı doğuyor? :)

Blonde

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Aksine founder edition kartta da yanmış. Genel olarak güç geçişi o kablolara fazla geliyor.
Anladım o zaman nvidia bu kartı neden üretsin ki ? prizden o kadar watt çekeceksin üzerine kablolar bu güce dayanamayacak ve sonuç ortada nvidia bu riski almaz diye umuyorum sorun acaba güç kaynaklarında mı..

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Rx 7000 serisi yolda.
Bu olaylardan sonra ses getirebilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.