Neler yeni

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Vatan'da ZOTAC GeForce RTX 4080 TRINITY GAMING OC 16GB GDDR6X 256Bit 36.181 TL. Asus'un bu modeli 40.000 TL ye yakın olur diye düşünüyorum birde ilk piyasaya giren ürünler olduğu için ve stoklar çok az olacağı için sağolsun satıcılarımız fırsat bilir gibi geliyor
35 BİN TL bandında çıkar kart

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
87
ModArt Kredi
0
Mükemmel inceleme mükemmel kart tabi fiyatını unutursak 😁

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Vatan'da ZOTAC GeForce RTX 4080 TRINITY GAMING OC 16GB GDDR6X 256Bit 36.181 TL. Asus'un bu modeli 40.000 TL ye yakın olur diye düşünüyorum birde ilk piyasaya giren ürünler olduğu için ve stoklar çok az olacağı için sağolsun satıcılarımız fırsat bilir gibi geliyor
Ayrıca teknobiyotik Galax SG modelini 35999 liraya sattı, kartın aşağı yukarı piyasası belli oldu sanırım

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Yeminle kafayı yedirtir bu kart insana. Yani Nvidia'yı mı yoksa Asus'u mu öveyim bilemedim. Bir yanda Oyunun Kralı yeni RTX 4080 var öbür yanda şimdiye dek görmediğimiz bir soğutucuya sahip yeni ROG var.
Rakipleri bir kenara bırakın Nvidia yeni RTX 4000 serisi ile kendi önceki nesil ekran kartlarını bile ezdi geçti. Ben videoda RTX 3090 ile kıyasladım çünkü RTX 3080 ve RTX 3080 Ti kartları eklemeye bile gerek yok🤣 Asus ROG Strix GeForce RTX 4080 Hem oyunlarda hem de render testlerinde RTX 3090 Ti ve RTX 3090'ı farkla geçiyor.

Diğer öveceğim kısım ise Asus'un yeni RTX 4000 serisinde kullandığı özel soğutma sistemi arkadaşlar. Şimdiye dek hiç bir ekran kartında böyle bir soğutma kullanılmadı. Adamlar bildiğin mühendislik harikası yaratmış. Yeni ROG 4000 serisi ekran kartlarında Vapor Chamber adını verdiğimiz Buhar Odası denilen bir soğutma bulunuyor. Ben buna videoda espiri olarak Gaz Odası dedim 😁 Standart Vapor Chamber yapısını geliştirip patentli bir tasarıma çevirmişler ve bu sayede kart rakiplerden 10-12 derece daha serin.
Ama işin güzel yanı şu: Vapor Chamber soğutma bloğu GPU'yu ve bellekleri serin tuttuğu için fanlar aşırı sessiz çalışıyor. Ve ayrıca ekran kartının çevresinden sıcak hava bile üflemiyor. Sonuç olarak hem kasa içinde sıcaklık olmuyor hem ekran kartı serin çalışıyor hem de aşırı sessiz.

Not: Vapor Chamber yapısı için videoda özel anlatım mevcut. Foruma ayrı bir başlık atacağım bunun için 😉
Başta video olmak üzere, kart, kartın soğutması, kartın yakışıklılığı, performansı falan filan her şey mükemmel. Tasarım olarak şu ana kadar gördüğüm en iyi kart diyebilirim. Keşke fiyatlar eskisi gibi olsa yerimde 1 dakika durmam alırım...

Ek olarak RGB tuğla kısmında patladım ya :D.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bir ekrankartının performans artışı fiyat artışı ile eş değerde ise bu bir yenilik değildir,enflasyonları bile max %15 ile çarpılıyor iken 4080 değilde 4080Ti fiyatlandırması olmuş. MSRP bu kadar yüksek iken board partnerlerine geçmiş olsun 300 dolar daha verip %20 daha hızlısı alınabiliyor.

Starhaxor

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Yeminle kafayı yedirtir bu kart insana. Yani Nvidia'yı mı yoksa Asus'u mu öveyim bilemedim. Bir yanda Oyunun Kralı yeni RTX 4080 var öbür yanda şimdiye dek görmediğimiz bir soğutucuya sahip yeni ROG var.
Rakipleri bir kenara bırakın Nvidia yeni RTX 4000 serisi ile kendi önceki nesil ekran kartlarını bile ezdi geçti. Ben videoda RTX 3090 ile kıyasladım çünkü RTX 3080 ve RTX 3080 Ti kartları eklemeye bile gerek yok🤣 Asus ROG Strix GeForce RTX 4080 Hem oyunlarda hem de render testlerinde RTX 3090 Ti ve RTX 3090'ı farkla geçiyor.

Diğer öveceğim kısım ise Asus'un yeni RTX 4000 serisinde kullandığı özel soğutma sistemi arkadaşlar. Şimdiye dek hiç bir ekran kartında böyle bir soğutma kullanılmadı. Adamlar bildiğin mühendislik harikası yaratmış. Yeni ROG 4000 serisi ekran kartlarında Vapor Chamber adını verdiğimiz Buhar Odası denilen bir soğutma bulunuyor. Ben buna videoda espiri olarak Gaz Odası dedim 😁 Standart Vapor Chamber yapısını geliştirip patentli bir tasarıma çevirmişler ve bu sayede kart rakiplerden 10-12 derece daha serin.
Ama işin güzel yanı şu: Vapor Chamber soğutma bloğu GPU'yu ve bellekleri serin tuttuğu için fanlar aşırı sessiz çalışıyor. Ve ayrıca ekran kartının çevresinden sıcak hava bile üflemiyor. Sonuç olarak hem kasa içinde sıcaklık olmuyor hem ekran kartı serin çalışıyor hem de aşırı sessiz.

Not: Vapor Chamber yapısı için videoda özel anlatım mevcut. Foruma ayrı bir başlık atacağım bunun için 😉İ
inşallah birgün biz de dizeriz abi

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
87
ModArt Kredi
0
Bu kart 3090ti ezer geçer 3090 nedir ki ama fiyatı bizde can sıkıcı seviyede olacaktır vergisiz fiyatı 22332tl yapıyor şuan ki kur ile vergi de dahil olduğu zaman bence bu kart 37bin TL veya biraz üstünde olabilir diye düşünüyorum şahsi fikrim

Son düzenleme:

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Bu kart 3090ti ezer geçer 3090 nedir ki ama fiyatı bizde can sıkıcı seviyede olacaktır vergisiz fiyatı 22332tl yapıyor şuan ki kur ile vergi de dahil olduğu zaman bence bu kart 37bin TL veya biraz üstünde olabilir diye düşünüyorum şahsi fikrim
Aslında 4080 yurtdışında tercih edilebilir seviyede ama ülkemizde çok premium segment kalıyor.

Batuhan EC Bayraktar

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Sanırsam herkes 4000 serisi alıyor bir ben kaldım sanırsam 3000 serisinde. Vay anasını

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
87
ModArt Kredi
0
Ve tahminim doğru çıktı 38699tl rtx 4080
Screenshot_2022-11-16-21-08-36-491_com.instagram.android.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.