Neler yeni

İlk bilgisayarın ve ilk modifikasyonun !

Schizophrenic

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Evet bu hobiye gönül verenler bilir ki ortaokul döneminde 30 kişilik sınıfta 5 adet bilgisayarın power butonuna basabilmek için birbirimizle yarışırdık.
Aileme olan baskım ve ilgim sebebi ile 2002 - 2003 yılları olması lazım , ilk masaüstü bilgisayarımı arçelikten aldık celeron işletim sistemli onboard ekran kartlı 😬
p4.jpg

İnternet hizmetinin pahalı olduğu ve her semte gelmediği bu dönemlerde , internet cafeye gidip cd üzerine oyun yazdırdığımız bu yıllarda güncel oyunları oynayabilmek adına harici ekran kartının takılması gerektiğini yaşça büyük abilerimizden öğrenmiş olduk ve o dönemin iyi parasına ati radeon 9250 128 mb ekran kartını aldık.😲
indir.jpg

İşin ilginç tarafı ise bilgisayar garantisi bozulmasın diye , yetkili servis çağırarak montajını yaptırdık :D

Sonrasında kendi başıma sökme takma , kasa temizliği , termal macun yenileme , donanım değiştirme derken bu furyaya istemsiz kapıldık ve bir daha çıkamadık :)

Sizler de bu şekilde ilklerini bu konu altında paylaşırsa sevinirim .

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
İlk bilgisayarım 2010 yılında arçelik mağazasından alınmış.
içerisinde i3 2.neil işlemci 500gb hardisk ve 4 gb ram bellek vardı.
zamanına göre gayet güzel bir bilgisayadı.

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Fotoğraflarım (64).jpg
Fotoğraflarım (63).jpg

2013-2015 felan ilk sistemim. HD6870 ekran kartı o zamanlar ikinci el 250 TL ye almıştım, ikinci rakam ne kadar yüksekse ekran kartı o kadar iyidir diye bir algı vardı.

İşlemci fx-4100 ile başladım, sonra ikinci el fx-6100 buldum 150 TL'ye almıştım. Anakarta takarken ters taktım, pinleri yamuldu, çok üzülmüştüm. Faturalı ve garantili işlemciydi. Vatan bilgisayara götürdüm, 30 gün sonra 360 TL hediye çeki verdiler 😂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.