Neler yeni

Hangi Ekran kartı Markasını Tercih Ediyorsunuz ?

(ANKET)Hangi Ekran Kartı Markasını Tercih Ediyorsunuz ?

• NVDIA

Oy: 17 65.4%
  • AMD RADEON

Oy: 9 34.6%

• Kullanılan toplam oy
    26

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Ben AMD ile Nvidia yi şuna benzetiyorum

AMD : Android
Nvdia : ios

Nvdia olsun ya üç kuruş fazla olsun yada nispeten daha düşük FPS olsun nvdia olsun kafasindayim basım ağrımasın alayım dertsiz kullanayım yazımsal sıkıntılar olmasın bu sebeple nvdia

Son düzenleme:

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar. Başlıklatada gördüğünüz gibi hangi marka ekran kartını tercih ediyorsunuz ?
Sebepleri ile kısaca anlatırsak diğer arkadaşlar için yararlı olacaktır.
Render ve 3D tasarım ile uğraştığım için Ray Tracing performanıs benim için çok önemli.Ayrıca profesyonel uygulamaların çoğuyla da işbirliği yaptığı için ve yapay zeka hızlandırması olduğu için Nvidia kullanıyorum.

Nimble

Pro Üye
Uzman
Konular
55
ModArt Kredi
0
ECS Elitegroup,Asrock,Axle gibi adı şanı dyulmamış marka fetişim var

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Parası da güzel abi :ROFLMAO:
Olsun kat kat fazlasını kazandırıyor o yüzden nvidia alan parasını dert etmiyor. Tabi ben iş çevresi için diyorum he yanlış anlamayın.

Benim çevremdeki müşteriler ve firmalar isterse 70-80k olsun yine gider 4090 alır. Kartın sağladığı performans o kadar iyi ki işi daha hızlı bitiriyor zamandan 2-3 kat artıya geçiyor o yüzden kart kendini çok hızlı amorti ediyor.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
AMD tercih ediyorum. Çoğu zaman fiyatına göre daha iyi işler yapabiliyor. Hatta 2 gün önce sipariş verdiğim bilgisayarda da RX 6650XT var.

Schizophrenic

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Bende amd diyenlerdenim , 4 senedir 3 farklı amd kart kullanım hiç bir yazılım ve performans sorunu yaşamadım , fiyat performans olarakda gayet uygun bir marka , tabi nvidia seveni ve fanı bir hayli fazla özellikle ilk kez sistem toplayacak olanlar sıfır amd parasına 2. el nvidia tercih edebiliyor , benim görüşüm ise kart piyasasında (2.el olarak ) nvidia = iphone , amd = samsung muamelesi görüyor :)

İlk sistemimde msi rx5500 xt mech kullanmıştım , kart ne fan açıyordu ne gram sesi vardı , sonrasında asus dual serisi kullandım cw sesi yüzünden sattım , şu an tuf serisi kullanıyorum gayet memnunum.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Nvidia her Ne kadar Pahalı olsada Geliştirdiği Teknoloji ile Her Zaman oyuncuların ve içerik üreticilerinin
favorisi olmuştur Mesala Oyunlar genelde Nvidia tabanlı üretiliyor.

Amd ise Fiyat konusunda biraz iyimser ama aradaki 3, 5 liralık farka değmeyecekse amd almanın bir anlamı yok
gerek yazılım gerekse destek konusunda nvidia her daim en iyi seçenek oldu ve olmayada devam edecek
amd açık kaynaklı olabilir sözüm yok ama geliştirdiği teknolojiler nvidia kadar verimli değiller.
amd teknolojileri geliştirme konusunda son zamanlarda biraz gelişselerde nvidiayı ulaşmaları kolay olmayacak.
bu yüzden iki kesim var tercih yapan

1. düşük bütçe ile yüksek verimli teknolojiye sahip olmak isteyenlerin tercihi amd
2. nvidia her kesimin tercihi olmuştur.

Benim ekran kartı tarafında tercihim ise ister iş ister oyun olsun her zaman Nvidia olmuştur

batuhan0619

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bilgisayarı toplarken bende çok arada kaldım ya rx6700 xt alacaktım yada 3060 ti bütçeme uygun iki kart arasından rx6700 xt yi seçtim, 3 bin tl daha ucuzdu hem e spor oyuncusu değilim, grafik tasarımcı da değilim iki oyun oynamak için ekstradan 3 bin vermek mantıksız geldi o parayı diğer parçalara dağıtıp bi tık üst modellerini aldım.​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.