Neler yeni

evlilik hakkında fikir

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
mantık evliliği hakkında düşünceleriniz nedir?
çok iyi anlaştığınız , zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız , düşünceli , zeki , sadık , güzel bir ile evlenirmisiniz ama sevgi yok yani aşık olma felan

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
mantık evliliği hakkında düşünceleriniz nedir?
çok iyi anlaştığınız , zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız , düşünceli , zeki , sadık , güzel bir ile evlenirmisiniz ama sevgi yok yani aşık olma felan
Öncelikle evlilik kolay bir iş değildir. İş diyorum çünkü AŞK değil. Evlilik hepsini barındırır. AŞK Mantık olmadan karın doyurmaz 😉

Sadece Mantık evliliği diye düşününce insanların aklına şu geliyor. Zengin bi kadın bulayım kafam rahat etsin yok cart yok curt. Fakat bu bakış açısı da çok sıkıntılı çünkü mutluluğu da düşünmek gerekir.
Hatta ve hatta en çok düşünülmesi gereken şey ise zamanla kadınların değişme ihtimalidir. İlişkilerde ben daima bir arada yaşayıp neler olup bittiğinin görülmesi taraftarıyım.
Ülkede görüyoruz yok görücü usulü yok bilmem ne. Kardeşim 21. yüzyıldayız :)

Benim dayımın çocuğu Almanya doğumlu tutturdu akrabalar Hataydan köyümüzden kız al falan. Çocuğu 4 defa nikahladılar lan şaka gibi hiç birinde de ilişkiyi yürütemedi ve boşandı 4 defa düşün 🤣 Sonuçta herif almanya da doğmuş büyümüş ve ciddi bir ilişkiye adım atmak kolay olmaz. Sonra Alman bir kadınla hayatına başları ve evlenmedi çünkü evlenip sıkıntı yaşamaktansa bekar şekilde ev gibi yaşadılar üstüne bir tane çocuk yaptılar ilişkinin 5. yılında evlenme kararı aldılar :) Ve şu an 10 yıl oldu ilişkileri.

Ben bile evlenirken kendime kendime hep şunu dedim eğer 2 yıl sorunsuz bir yaşantı da güzel bir şekilde ilerlerse ilişkimiz tamamdır boşanma gibi bir sorun yaşamayız. Genelde evliliğin veya bir ilişkinin ilk yani 1. yılı cicim aylarıdır. 2. yılı güven 3. yılı ise samimiyetin bokunun çıktığı yıl olur.
Cicim ayları AŞIK olduğunu düşündüğün zaman sürecidir :) Devamında güven duygusu oluşmaya başlar ve kadına daha çok şeyini açıp emanet edersin hatta bunun sonuçlarını acı bir şekilde yaşayanlar olur evi arsayı karı üstüne yapanlar gibi 🤣 Bu süreci de düzgün bir şekilde atlatırsan yani Erkeği sömürmeye kalkmayan bir kadın ile beraber olduğunu anlarsan daha da rahat bir sürece girersiniz.
İşte bu süreçte her iki tarafta samimiyeti daha da arttırır ve laçka sürece girer. Yani kadın ossurup sıçar sen ossurur sıçarsın gibi gibi 😁 Tamda bu süreç en önemlisi çünkü her iki taraf birbirinin iyi ve kötü çoğu huyunu yeni yeni fark eder.
Hatta bu sürece girdiğinizi şöyle anlarsınız. Erkek veya Kadın şu cümleyi kurmaya başlar ''Sevgiliyken sen böyle değildin''. İşte bu dönemde her iki taraf birbirini artıları ve eksileri ile kabulleniyor ve ilişki yine güzel ilerliyorsa bence o evlilikte bir sorun oluşmaz.

Şahsen benim evliliğimde süreç böyle oldu he çok sık dokuyup işledim 👍 Bu sürece çocuğu dahil etmek ise ne kadar mantıklı derseniz çocuk olduktan sonra bazı kadınlar nede olaa evliyiz artık kabulleneceğiz yapacak bir şey yok der geçer. Fakat günümüzdeki yeni nesil ne yazık ki bunu demiyor ve daha cüretkar kararlar alabiliyor.

O yüzden önerim ilişkide bu 3 unsuru hızlandırılmış bir şekilde maksimum 1 yıl içinde yaşamaya bakın. Yoksa değerli zamanınızı boşa harcarsınız. Ben dahil herkes gençken daldan dana konardık ne hikmetse hepsine de aşık olurduk falan filan. Fakat yaş özellikle 25'i geçtikten sonra yaşadığınız her ilişki sizler için vakit kaybı ve boşa heba edilen bir ömür olmaya başlar.

Daima mantıklı düşünün Kadınlar erkekleri daima test edip yoklar bunu unutmayın. O yüzden siz Erkeklerin de bu aşamaları ilişki süresince kontrol etmeleri çok önemli. Erkekler hiç üstüne düşmez kadını her durumda kabul etmeye meyillidir fakat kadınların öyle olmadığını anlamaları lazım yoksa kadın pılını pırtını toplar gider sizde bir kenara oturup vay ben aşığım vay ben ölüyorum bitiyorum diye diye salak salak kıvranırsınız 😉

Kafayı çalıştırın mantıklı düşünün her ilişki mantık gerektirir. İş hayatında adımlarınızı nasıl mantıklı atıyorsanız aşk hayatınızda da aynısını uygulayın.

Çünkü ilişkiler belli bir süre sonra özellikle çocuk olduğunda Rutine döner ve buna SORUMLULUK deriz bizler. Sorumluluk ise sizi kurallar çerçevesinde tutar. Yani kadına para vermek çocuğun masraflarını karşılamak evin faturaları osu busu derken emekli olana kadar bu yaşantı monoton seyrinde devam eder. İşte bu monoton süreç iş hayatınızla aynıdır aslında.
Bu yüzden İlişkiler de bir İŞ'tir. Kimse aksini bana iddia edemez. He arada bir eşinizle doğaçlama kaçamaklar 70 yaşından bile olur. Fakat o yaşa kadar yediğiniz içtiğiniz hatta yatağa girip sex yaptığınız günler bile takvime dayalıdır ve rutindir😉
Cicim aylarında olduğu gibi perde kımıldasa tahrik olma gibi durumlar artık olmaz. Rutine bağlar işte haftanın şu günü sex yapıcaz veya 4 günde bir gibi gibi planlamalara dahil edilir herşey. Bu hem Erkek hem de Kadın için kaçınılmazdır.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Levon Turaç Levon Turaç işte benim abim😍😍
Eee abi artık yandın arada danışırım sana🤣🤣

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Ben 7 yıl sonra eşimin beni aslında evlendiğimiz zamanda da hiç sevmediğini aslında beni çıkış yolu olarak gördüğünü öğrendikten sonra onun dayatmasıyla ayrıldım. Şimdi ise özüme döndüm ama artık bir kızım var. Evliliği iyi yaşayan iyi kötü yaşayan kötü tavsiye verir. Benim sana tavsiyem nelerden vaz geçebilirsin bunları iyice düşün çünkü ben evlenmeden önce arabam motosikletim o zamanın en üst seviyesi bilgisayarım ve spor hayatım vardı. Evlendikten 1 yıl sonra bunların hepsi eski eşimin gözüne batıyordu. Bisiklete bile binemez hale gelmiştim. Aman üzülmesin aman kalbini kırmayayım diye çok uğraşırdım çünkü benim çok fazla aile yaşantım olmamıştı. Şimdi annem ben kızım birlikte yaşıyoruz annem evlen diyor ben de bu ışıltılı hayattan bir daha vaz geçmeye değmez diyerek cevap veriyorum. 7 yıllık evliliğimin son 4 yılı ayrı yataklarda geçmesine rağmen vaz geçen ben olmadım ama hiç bir değeri yoktu ve sonunda ayrılık acısı bir ufak bebek ve onun sorumlulukları alkol bağımlılığı (eşimle karşılaşana kadar hiç bir yabancı madde sokmazdım vücuduma buna şeker asitli içecekler dahil tek kötü alışkanlığım sigara içmekti) kontrolsüz ve ani öfke patlamaları ve daha yeni yeni yaşadığım zihinsel aydınlanma ile birlikte şimdi olan en büyük derdim derdimin olmaması galiba tam emin değilim. Şu bir gerçek bekarlık gerçekten sultanlık ama krallığı genişletmenin yolu da evlilikten geçiyor. Bana birisi evlensem mi diye sorsa kendi yaşadığım tecrübe sebebiyle asla evlenme derim. Evliliği iyi geçen birisine sorsan evlen der. Mantık olarak ise tavsiyem evin, araban ve düzenli pasif ve aktif gelirlerin varsa ve şu an yaşadığın hayattan ödün vermeyi göze alabiliyorsan evlen ama saydıklarımdan birisi bile olmazsa gelir seviyen düştükçe paralel olarak ev içerisindeki huzur seviyende düşecektir. Anlatmak istediğim mevzu para falan değil evli olduğun kişiye sunabileceğin yaşam kalitesi çok önemli çünkü ilk 2 yıl içerisinde hiç istemediği şeyleri yavaş yavaş rica edecek sonra cilveyle alacak sonunda sorgulamalar başlayacak. Evlilikte güven ne kadar önemliyse maddiyatta o kadar önemlidir. Ben kendimden biliyorum işlerimin ters gittiğinde neler olduğunu bu yüzden diyorum. Yani sen gerekli sorumluluklarını olması gerektiğinden aşağı yada yukarı ayarlarsan sorunlar baş gösterecektir. Çocuk mevzularına girmiyorum. Evleneceksen eğer düğününe falan da gelmem zaten akraba bile olsak :D

***Resimdeki aslında bilgisayar değil benim kendi kurduğum krallığım olur. :D
.....jpeg

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
ya benim düşüncem bu
her gün aynı insanın yüzünü görmek
tahamül etme
alttan alma
kavga
trip
izin alma felan
rahat biriyim
bi de ingaa sesi geldi mi hayat bitti gibi geliyor bana

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
ya benim düşüncem bu
her gün aynı insanın yüzünü görmek
tahamül etme
alttan alma
kavga
trip
izin alma felan
rahat biriyim
bi de ingaa sesi geldi mi hayat bitti gibi geliyor bana
Arkada varis olmasın mı sana baba diyen biri evde peşinden koşan işten gelince kapıda karşılayan babacim diyip boynuna sarılan biri olmasın mı he 😊

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.