Neler yeni

Yardım Deep Cool PQ650M 650 W hakkında bilgisi olan var mı?

• Konbuyu başlatan Armiz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 831

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bütçe
1750 TL
Merhabalar, uzun zamandır PSU araştırmalarımda bu psu ile ilgili A Tier bir psu olduğunu görüyorum ancak hiç Türkçe incelemeye rastlamadım. Fiyatı da 1500 bandında olduğu için oldukça makul görünüyor ancak hiç incelenmemiş olması da düşündürüyor. Normalde High Power Super GD+ 750W almayı düşünüyordum ancak fiyatı 1900'e fırlamış. Eğer düşmezse bu psu mantıklı mıdır sizce? Ya da 1700-1800 bandına kadar daha mantıklı diyeceğiniz var mıdır?

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
PQ850M'in incelemesi var, platform olarak iyi ama tabii PQ850M ile dogrudan ayni bilesenler olmadigi icin bilinmezligi var.

Suna da bakabilirsin:
Link Removed

Butcede esneme payi ne kadar?

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
PQ850M'in incelemesi var, platform olarak iyi ama tabii PQ850M ile dogrudan ayni bilesenler olmadigi icin bilinmezligi var.

Suna da bakabilirsin:
Link Removed

Butcede esneme payi ne kadar?
Açıkçası bu rakamların üstüne çıkmayı pek istemiyorum bu rakamlara da sanırım güzel parçalar bulunabilir diye düşünüyorum yoksa öneriler bu rakamların çok üstünde gelmeye başlıyor sonra :) mesela şimdi hepsiburada da Performance Gold GD 1600'e düşmüş görünüyor, bildiğim kadarıyla ss coolzero'dan daha iyi kalite olarak da. Super GD mi Performance GD mi daha iyi bilmiyorum ancak bu fiyatlarda böyle kalitelisi yok sanırım. Core reactor veya GF1 serileri 2500 civarıydı sanırım.

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
A Armiz
Performance GD 750W'ligi iyi olsa da tek EPS kablosu var, kotu bir eksi. SS Cool Zero'nun da ic yapisi High Power tarafindan uretiliyor.

Super GD degil de, Super GD+ daha iyi. Performance GD daha ortalama bir seri.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
A Armiz
Performance GD 750W'ligi iyi olsa da tek EPS kablosu var, kotu bir eksi. SS Cool Zero'nun da ic yapisi High Power tarafindan uretiliyor.

Super GD degil de, Super GD+ daha iyi. Performance GD daha ortalama bir seri.
Evet tam olarak Super GD+ almayı düşünüyordum haftasonu bende. 1462 TL idi, ancak şu an fırladı umarım düşer o civarlara da alırım. Peki 2000 bandına çıkmam durumunda aradaki farka değer diyeceğiniz var mıdır yoksa 1500 civarına düşerse Super GD+ al gitsin mi dersiniz?

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
cooler master v650 sfx gold full moduler 650 vatt yeterli ise alabilirsin ben aldım memnunum iç mazemesi kaliteli tüm korumalarıda mevcut fiyatı 1340 lira suanda. ekisi si 24 pin kablosu 30 cm. ek olarak 24 pin uzatma kablosuda alırsın yanında hem ufak az yer kaplıyor ATX kasa uyumlu braket'te çıkıyor.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Son düzenleme:

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Evet tam olarak Super GD+ almayı düşünüyordum haftasonu bende. 1462 TL idi, ancak şu an fırladı umarım düşer o civarlara da alırım. Peki 2000 bandına çıkmam durumunda aradaki farka değer diyeceğiniz var mıdır yoksa 1500 civarına düşerse Super GD+ al gitsin mi dersiniz?
2K TL bandina cikarsaniz biraz daha cikmaniz halinde fiyatina gore gayet iyi bir sey alabilirsiniz.

Link Removed

1500 TL bandina inerse hatrimda zaten Super GD+'a alternatif unite yok, bakmam gerekir yani.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
cooler master v650 sfx gold full moduler 650 vatt yeterli ise alabilirsin ben aldım memnunum iç mazemesi kaliteli tüm korumalarıda mevcut fiyatı 1340 lira suanda. ekisi si 24 pin kablosu 30 cm. ek olarak 24 pin uzatma kablosuda alırsın yanında hem ufak az yer kaplıyor ATX kasa uyumlu braket'te çıkıyor.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Evet bu psuda baktıklarım arasındaydı (zaten bakmadığım kalmadı desem yeridir sanırım) ancak sfx olmasından dolayı önermeyenler olduğunu görünce düşünmemiştim pek.

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Evet bu psuda baktıklarım arasındaydı (zaten bakmadığım kalmadı desem yeridir sanırım) ancak sfx olmasından dolayı önermeyenler olduğunu görünce düşünmemiştim pek.
sfx olması küçük olması braket cıkıyor montajda sorun olmaz ve 24 pin kablosu kısa uzatma kablosu alırsın iş biter.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
2K TL bandina cikarsaniz biraz daha cikmaniz halinde fiyatina gore gayet iyi bir sey alabilirsiniz.

Link Removed

1500 TL bandina inerse hatrimda zaten Super GD+'a alternatif unite yok, bakmam gerekir yani.
Aynen öyle hocam işte o fiyat bandına çıkınca biraz daha biraz daha sonu gelmiyor :) Eğer yakalarsam o fiyata o zaman Super GD+ alayım inşallah. Fiyatı en yakın olan fsp hydro g o da 2000 civarı. Core reactor, seasonic focus plus 2300-2500 civarı. Phanteks Amp 650W 80+ Gold var 1700 civarı o nasıldır sizce?
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

sfx olması küçük olması braket cıkıyor montajda sorun olmaz ve 24 pin kablosu kısa uzatma kablosu alırsın iş biter.
Peki hocam küçük olması ısı konusunda sıkıntı yapar mı acaba açıkçası kasayı oluştururken hep ısınma, hava sirkülasyonu gibi şeyleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum ondan dolayı.

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Aynen öyle hocam işte o fiyat bandına çıkınca biraz daha biraz daha sonu gelmiyor :) Eğer yakalarsam o fiyata o zaman Super GD+ alayım inşallah. Fiyatı en yakın olan fsp hydro g o da 2000 civarı. Core reactor, seasonic focus plus 2300-2500 civarı. Phanteks Amp 650W 80+ Gold var 1700 civarı o nasıldır sizce?
Kendisi iyi, ancak fiyatinin unitesi diyemem.
2.2K bandina cikarsaniz daha cikmaniza gerek kalmaz, yine de siz bilirsiniz 1500'e Super GD+ beklemek de bir secenek.

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Peki hocam küçük olması ısı konusunda sıkıntı yapar mı acaba açıkçası kasayı oluştururken hep ısınma, hava sirkülasyonu gibi şeyleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum ondan dolayı.
psu gerçekden çok ufak 9 cm fan war içinde ben uzay kurulum kullanıyorum fan sadece belirli sıcaklıklığa gelince çalışıyor buz gibi yapıyor psu yu.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Kendisi iyi, ancak fiyatinin unitesi diyemem.
2.2K bandina cikarsaniz daha cikmaniza gerek kalmaz, yine de siz bilirsiniz 1500'e Super GD+ beklemek de bir secenek.
Neden fiyatın ünitesi değil hocam mesela şundan dolayı soruyorum biliyorsunuzdur belki yabancı Psu tier listler var eğer yanlış değilsem Tier A olarak geçiyordu orada. Yani Super GD+ yeterli gelir diye düşünüyorum (tabii 1500'e düşerse) açıkçası şimdilik ekran kartı almayacağım ancak alacağım kart da muhtemelen maksimum 6750xt veya 3070 falan olacaktır. Aradaki farkı vermeye değecek kalite farkı var mı sizce?

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Neden fiyatın ünitesi değil hocam mesela şundan dolayı soruyorum biliyorsunuzdur belki yabancı Psu tier listler var eğer yanlış değilsem Tier A olarak geçiyordu orada. Yani Super GD+ yeterli gelir diye düşünüyorum (tabii 1500'e düşerse) açıkçası şimdilik ekran kartı almayacağım ancak alacağım kart da muhtemelen maksimum 6750xt veya 3070 falan olacaktır. Aradaki farkı vermeye değecek kalite farkı var mı sizce?
PSU tier list'e neden bakilmamali diye rehber yazacagim yakinda, isin garibi benim de tier list yapma planim var :D

Neyse, fiyatinin unitesinin olmamasinin birinci sebebi guc. İkinci sebebi ripple gibi bazi performans testlerinin sonuclari fiyatina ve yakin fiyattaki rakiplere gore (standartlara uysa da ve guzel olsa da) tatmin edici sayilmaz pek. Ha alabilirsiniz guzel unite, ama baska unitelere bakmayi yeglerim. Guc konusuna oyle pek takilmam genelde ama fiyat ise girdigi zaman bakilmali, kimse ROG Strix 550W'a 2K TL vermek istemez ornegin.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
psu gerçekden çok ufak 9 cm fan war içinde ben uzay kurulum kullanıyorum fan sadece belirli sıcaklıklığa gelince çalışıyor buz gibi yapıyor psu yu.
Valla hocam o küçüklük meselesi çok düşündürüyor beni. Anakart alacağım birkaç yerde MATX olması sıkıntı olur hem montajda, hem sıcaklık açısından falan diyenler olmuş o yönden anakarta bile bir türlü karar veremiyorum. Tabii B450 mi B550 mi ona da karar verebilmiş değilim de :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.