Neler yeni

Yardım Deep Cool PQ650M 650 W hakkında bilgisi olan var mı?

• Konbuyu başlatan Armiz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 832

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Valla hocam o küçüklük meselesi çok düşündürüyor beni. Anakart alacağım birkaç yerde MATX olması sıkıntı olur hem montajda, hem sıcaklık açısından falan diyenler olmuş o yönden anakarta bile bir türlü karar veremiyorum. Tabii B450 mi B550 mi ona da karar verebilmiş değilim de :)
dostum montajda kesinlikle sorun olmuyor çünkü harici braket çıkıyor normal kasayada adam montaj yapabilsin diye sıcaklık sorunu falanda yok şuan bu yazıyı yazarken psu ya dokundum serin tek eksi 24 pin kablosu kısa onada uzatma kablosu alcaksın okadar

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
PSU tier list'e neden bakilmamali diye rehber yazacagim yakinda, isin garibi benim de tier list yapma planim var :D

Neyse, fiyatinin unitesinin olmamasinin birinci sebebi guc. İkinci sebebi ripple gibi bazi performans testlerinin sonuclari fiyatina ve yakin fiyattaki rakiplere gore (standartlara uysa da ve guzel olsa da) tatmin edici sayilmaz pek. Ha alabilirsiniz guzel unite, ama baska unitelere bakmayi yeglerim. Guc konusuna oyle pek takilmam genelde ama fiyat ise girdigi zaman bakilmali, kimse ROG Strix 550W'a 2K TL vermek istemez ornegin.
Valla hocam sormayın her parça için o kadar çok şeye baktım hala da bakıyorum hala da karar veremedim o kadar çok şey var ki yakında Akıl Oyunlarındaki gibi duvarlara kağıtlar yapıştırmaya başlayacağım galiba :) Kesinlikle katılıyorum o konuda ancak işte hangi ürünün ederi nedir bilmeyince ve de her parçayı bilemeyince mecbur böyle listelerden fikir edinmeye çalışılıyor. Ben o zaman size kasa konusunda veya anakart konusunda çıkardığım listeyi saymaya kalksam kim yapmış bu listeleri dersiniz :)
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

dostum montajda kesinlikle sorun olmuyor çünkü harici braket çıkıyor normal kasayada adam montaj yapabilsin diye sıcaklık sorunu falanda yok şuan bu yazıyı yazarken psu ya dokundum serin tek eksi 24 pin kablosu kısa onada uzatma kablosu alcaksın okadar
Yok hocam ben onları MATX anakartlar için söylemiştim zaten :)

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bana soracak olursaniz bir kere cikarin butceyi alin C850'yi gecin, Super GD+'tan once mesela CX750F indirime girdi su an 1500 TL Amazon'da. Beklersek kafa karisikligi diz boyuna varir.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bana soracak olursaniz bir kere cikarin butceyi alin C850'yi gecin, Super GD+'tan once mesela CX750F indirime girdi su an 1500 TL Amazon'da. Beklersek kafa karisikligi diz boyuna varir.
Peki C750 nasıldır hocam sizce kalite olarak bir farkı var mı yoksa sadece 750W mı onu da yazmıştım listeme zaten sanırım kaliteli olduğunu düşünüyorsunuz sizde. Super GD+ indirime girerse onu mu tavsiye edersiniz yoksa şu an C750 1900 TL bunu mu? Kusura bakmayın çok soru soruyor gibi oluyorum ama kasa ve psu açıkçası en titiz davranmaya çalıştığım parçalar. Kasa hakkında bilginiz varsa bir konu açsam orada da yorumlar mısınız acaba?

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Kasa hakkında bilginiz varsa bir konu açsam orada da yorumlar mısınız acaba?
Yorumlarim.

Kusura bakmayın çok soru soruyor gibi oluyorum ama kasa ve psu açıkçası en titiz davranmaya çalıştığım parçalar.
Estagfirullah, dogru olan bu.

Peki C750 nasıldır hocam sizce kalite olarak bir farkı var mı yoksa sadece 750W mı onu da yazmıştım listeme zaten sanırım kaliteli olduğunu düşünüyorsunuz sizde. Super GD+ indirime girerse onu mu tavsiye edersiniz yoksa şu an C750 1900 TL bunu mu?
C750'de tek CPU baglantisi var, 750W'lik unitelerde standart 2 adet baglantidir. 200 TL verip C850 almanin en basit avantaji 100W'in yaninda bir adet daha baglanti, ki bu da 100W'tan daha onemli.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Yorumlarim.

Estagfirullah, dogru olan bu.

C750'de tek CPU baglantisi var, 750W'lik unitelerde standart 2 adet baglantidir. 200 TL verip C850 almanin en basit avantaji 100W'in yaninda bir adet daha baglanti, ki bu da 100W'tan daha onemli.
Teşekkür ederim yardımlarınız için hocam bende yazdıktan sonra baktım halbuki daha öncede bakmıştım kaç kere ama unutmuşum bu Psu ile ilgili yorumları :) kasa ile ilgili konuyu da açtım hocam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.