Neler yeni

Öneri DDR4'ten DDRR5'e RTX 3070 ile Geçiş

baskut

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bu arada RTX 4070 Ti’ın ocak ayında satışa çıkacağını birçok yerde okudum eğer güncellemek istersen bilgin olsun
3070'i satmam gerekir o zaman. İkinci el giderse satıp geçiş yaparım mutlaka. Olmuşken tam olsun.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
PSU'da MSI önermeyenler gördüm. Corsair ve Asus önerdi bir arkadaş ilk mesajlarda. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sizin eklediğiniz modelde sorunlar vardı evet ama bu yeni nesil yeni ürün hatta geçen bir arkadaşlada forum üzerinde konuşurken önce önermedi ama inceledikten sonra msi’dan beklenmedik ürün dedi :) ayrıca RTX 4000 serisi bir ekran kartı düşünüyorsan şuan piyasada onu destekleyen tek PSU bu maalesef. Ekran kartı kutularından kablosu çıkıyor fakat direk PSU destekli olarak bu model var. Ben pişman edeceğini düşünmüyorum yabancı forumlarada baktım herhangi bir şikayet sorun görmedim

baskut

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Sizin eklediğiniz modelde sorunlar vardı evet ama bu yeni nesil yeni ürün hatta geçen bir arkadaşlada forum üzerinde konuşurken önce önermedi ama inceledikten sonra msi’dan beklenmedik ürün dedi :) ayrıca RTX 4000 serisi bir ekran kartı düşünüyorsan şuan piyasada onu destekleyen tek PSU bu maalesef. Ekran kartı kutularından kablosu çıkıyor fakat direk PSU destekli olarak bu model var. Ben pişman edeceğini düşünmüyorum yabancı forumlarada baktım herhangi bir şikayet sorun görmedim
Teşekkürler yorumunuz için. Yarın Vatan Bilgisayar'a gidip 13. nesil i9 ve Ryzen 9 serisindeki stok problemiyle ilgili danışacağım. Belki getirtme gibi bir durum olabiliyordur. En azından artık parçalarda kendimi netleştirip 14 Kasım'da indirim bitmeden Vatan'dan alabileceklerimi aradan çıkarmak istiyorum.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Teşekkürler yorumunuz için. Yarın Vatan Bilgisayar'a gidip 13. nesil i9 ve Ryzen 9 serisindeki stok problemiyle ilgili danışacağım. Belki getirtme gibi bir durum olabiliyordur. En azından artık parçalarda kendimi netleştirip 14 Kasım'da indirim bitmeden Vatan'dan alabileceklerimi aradan çıkarmak istiyorum.
Gönlünüzce olur inşallah

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Şahsen PSU olarak bunu öneririm 1000w platinum yeni nesil ATX 3.0 PClE5 destekli bugün stoklara girdi bende aldım

Link Removed

Ram olarakta

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

İşlemcide ise 7700X in 7900X ten aşağı kalır yanı yok bence oyun performansında ve arada ki fiyat farkı ise 4000₺ o yüzden 7700X tercih edip anakartı PClE 5.0 destekli almanı tavsiye ederim. İlerde böyle anakart değiştirme derdine düşmezsin yine çünkü aynı şeyi bende yaşıyorum şuan :)

Anakart olarak ise bunu önerebilirim malum stoklar can çekişiyor istediğimiz modelleri öneremiyoruz

Link Removed
İyi yakalamışsınız, bugün MSI MEG PSU'yu detaylı inceleme fırsatım oldu, gerçekten diğer çöp PSU'larına kıyasla temiz ve güzel iş çıkarmışlar. Fakat Türkiye'de sadece Tebelion'a 1 tane stok geldi sanırım MAG serisi gelmiş MEG'ler stokta yoklar veya pazartesi girecekler. 4090 ile kullanacaksanız soketin iyi oturup click sesi vermesine dikkat edin çünkü bu PSU ile yanan şuanda 3 adet kart var.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
DDR5 ten yararlancağınıza emin misiniz?
eğer elinizde DDR4 3600MHZ CL16 gibi bir kit varsa zaten benzer performanslar elde ediyorsunuzdur.
Benim için saniyeler önemli evet early adopter tax( yeni teknoloji sahiplenme premium fiyatı) karşılamayı göze alıyorsanız tabikide 6000mhz cl30 bir a-die sizi üzmeyecektir ama gerekli mi? tabikide değil.
Aceleniz yok gibi duruyor ne kadar ekonomik değişiklikler olsada sizin için önemli olan işinizi yapma süreniz şuanki sisteminiz yanlış değilsem ""yeterli geliyorsa"" ve illaha platform desteği yüzünden AMD bir sistem dizicekseniz 3D-V cache ürünlerini bekleyin.
-
İntel düşünürseniz ve en kötü 2. el satar sonra AMD ye geçerim diyorsanız (ki bence mantıklı seçim bu)
i7 13700K
Z690 Tomahawk gibi orta düzey DDR5 bir anakart
6000mhz cl32 veya cl30 G-Skill önerim
980 Pro nun MLC sine ihtiyaç yoksa başka bir GEN4 ssd
Corsair vesayre 850Watt ve üzeri bir PSU
öneriyorum.
+1

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
İyi yakalamışsınız, bugün MSI MEG PSU'yu detaylı inceleme fırsatım oldu, gerçekten diğer çöp PSU'larına kıyasla temiz ve güzel iş çıkarmışlar. Fakat Türkiye'de sadece Tebelion'a 1 tane stok geldi sanırım MAG serisi gelmiş MEG'ler stokta yoklar veya pazartesi girecekler. 4090 ile kullanacaksanız soketin iyi oturup click sesi vermesine dikkat edin çünkü bu PSU ile yanan şuanda 3 adet kart var.
1 tane değilde 4-5 adet geliyomuş. Evet tebilon aradı görüştük msi ile bir anlaşmazlık olmuş heralde meg platinum diye aldım ama msi ın gönderdiği mag gold imiş arayıp durumu izah ettiler bende ben meg isterim arkadaş meg diye aldım dedim :D sağolsunlar msi ile iletişime geçelim size dönüş yapalım dediler. Bakalım pazartesi belli olur artık

baskut

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
1 tane değilde 4-5 adet geliyomuş. Evet tebilon aradı görüştük msi ile bir anlaşmazlık olmuş heralde meg platinum diye aldım ama msi ın gönderdiği mag gold imiş arayıp durumu izah ettiler bende ben meg isterim arkadaş meg diye aldım dedim :D sağolsunlar msi ile iletişime geçelim size dönüş yapalım dediler. Bakalım pazartesi belli olur artık
Helal olsun aramışlar önceden. Ürünü yanlış göndermeleri ve sizin fark edip aramanız bizim alıştığımız senaryo genelde :D

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Helal olsun aramışlar önceden. Ürünü yanlış göndermeleri ve sizin fark edip aramanız bizim alıştığımız senaryo genelde :D
Daha göndermeden farkına vardılar arayıp böyle böyle dediler bende bastırdım biraz meg diye inşallah ayarlayabilirler :) O gün öğlende haber vermişlerdi ürün stoklara geldi diye. Beğendim Tebilon'u ilgili ve çözüm odaklılar

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Daha göndermeden farkına vardılar arayıp böyle böyle dediler bende bastırdım biraz meg diye inşallah ayarlayabilirler :) O gün öğlende haber vermişlerdi ürün stoklara geldi diye. Beğendim Tebilon'u ilgili ve çözüm odaklılar
MEG modeli gelseydi bende almayı düşünüyordum açıkçası fakat MAG modelini o kadar sevmedim, çıkışları da çok az. RTX4090 Palit Gamerock satın aldım, ve o aptal adaptör ile bağlamak istemiyorum. :)

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
MEG modeli gelseydi bende almayı düşünüyordum açıkçası fakat MAG modelini o kadar sevmedim, çıkışları da çok az. RTX4090 Palit Gamerock satın aldım, ve o aptal adaptör ile bağlamak istemiyorum. :)
RGB ye doyuran model :) hayırlı olsun. Çok haklısın elinde idare edecek psu varsa beklemek en iyisi bende ki 650w olunca biraz mecbur kalırım heralde MEG ayarlayamazlarsa ilerde bişeyler düşünürüm artık

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
RGB ye doyuran model :) hayırlı olsun. Çok haklısın elinde idare edecek psu varsa beklemek en iyisi bende ki 650w olunca biraz mecbur kalırım heralde MEG ayarlayamazlarsa ilerde bişeyler düşünürüm artık
Bu arada Gamegaraj'da Palit 4090 indirimde 42,400TL ve soket yanma durumunda bire bir değişim veya iade olacağının garantisini aldım. Hem kartlarin disburitörü olup hem satış yapan tek firmadır. 4090 alma fikrin varsa bilgi vereyim.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Bu arada Gamegaraj'da Palit 4090 indirimde 42,400TL ve soket yanma durumunda bire bir değişim veya iade olacağının garantisini aldım. Hem kartlarin disburitörü olup hem satış yapan tek firmadır. 4090 alma fikrin varsa bilgi vereyim.
Teşekkürler ben almasam bile faydalanacak arkadaşlar olur. En güzel garantiyi vermişler helal olsun. Ben 4080 düşünüyorum aslında 4090 benim için biraz fazlalık olur 4K da oynamadığım için

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bugün Tebilon ile görüştüm ve maalesef MEG PSU lar 2023'den önce gelmeyecekmiş :) MPG olanda ellerinde 2 tane kalmış son olarak.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Bugün Tebilon ile görüştüm ve maalesef MEG PSU lar 2023'den önce gelmeyecekmiş :) MPG olanda ellerinde 2 tane kalmış son olarak.
Bende az önce görüştümde msi dan MEG için haber bekliyorum bugün içinde haber gelir her ihtimale karşı bu ürünü sizin için ayırdım stoktan düştüm dedi. Sanada 2023 demişler hiç anlamadım bu olayı neyse bekleyeip göreceğiz yinede bir umut var hala :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.