Neler yeni

Bir devrin batışı ''Zavallı Euro''

• Konbuyu başlatan muqo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 31
  • Görüntüleme 2K
  • Etiketler
    euro

topalsolucan

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bak sırayla cevaplayayım.
Şu an bu düzende bu enflasyonda fırsatçılık yapanlar para kazanıyor 😉
1- Emlak
2- Otomotiv
Yani fırsatçılığı savunuyorsan yuh derim sana gerçekten. Ucuza sistem çıktığımızda alsatçılara gidiyor diye hepiniz isyan ediyordunuz hatırlatırım.

İşte yanlış bilgi. Eskiden eğitime dahil olan şeyler için bir kuruş bile alınmıyordu her sene başında 10-15 tane kitap dağıtılıyordu ücretsiz. Asıl şu an size verdikleri o kitaplar beş para etmiyor o yüzden özel okullar bu kadar çoğaldı.

Valla hayret ediyorum ama neyse hiç sorun değil. Herkes rengini belli ediyor sonuçta :)
Sana tavsiyem okulu bitirir bitirmez emlak işine gir bu fırsatçılıktan geri kalma.
Araplara fahiş fiyattan ev satın cebinize daha iyi komisyon kalsın. Türk Vatandaşı olanlar ev alacak para bulamasın ne gereği var zaten.
Araplara satıp daha fazla para kazanmak varken kendi milletini neden düşünesin ki?
Daha hızlı bir şekilde ev araba alırsın. Sonrada kazandım çabaladım yaptım dersin miss gibi valla.

Ama bu gidişat Vatana Millete ne kadar hayırlı olur orası da aklı erene kalsın.
bu arkadas yanlıs bılgıden uyarı almayacak mı sımdı modart levon bey

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
1- Emlak
2- Otomotiv
Yani fırsatçılığı savunuyorsan yuh derim sana gerçekten. Ucuza sistem çıktığımızda alsatçılara gidiyor diye hepiniz isyan ediyordunuz hatırlatırım.

İşte yanlış bilgi. Eskiden eğitime dahil olan şeyler için bir kuruş bile alınmıyordu her sene başında 10-15 tane kitap dağıtılıyordu ücretsiz. Asıl şu an size verdikleri o kitaplar beş para etmiyor o yüzden özel okullar bu kadar çoğaldı.

Valla hayret ediyorum ama neyse hiç sorun değil. Herkes rengini belli ediyor sonuçta :)
Sana tavsiyem okulu bitirir bitirmez emlak işine gir bu fırsatçılıktan geri kalma.
Araplara fahiş fiyattan ev satın cebinize daha iyi komisyon kalsın. Türk Vatandaşı olanlar ev alacak para bulamasın ne gereği var zaten.
Araplara satıp daha fazla para kazanmak varken kendi milletini neden düşünesin ki?
Daha hızlı bir şekilde ev araba alırsın. Sonrada kazandım çabaladım yaptım dersin miss gibi valla.

Ben fırsatçılığı falan savunmadım abi. Ve demiyorum ki ekonomi iyi, enflasyon yok. Elbette ki ekonomi kötü ve enflasyon var, fırsatçılık da var. Bunu Türkler hangi ülke olduğu fark etmeksizin yapıyorlar, mesela dün bir video gördüm, adam Amerika'da Türk restorantı açmış ve künefeyi 35 Dolar'a satıyor, deprem olduğunda akrabalarımız oradaydı, kaymaklı 2 bisküvi ve 1 adet meyve suyunu 100-150TL'ye satıyorlarmış, bu fırsatçılık bizim insanımızın kanına işlemiş cidden.

Burada da göreceksiniz ki 2003-2004 yıllarında AKP ücretsiz ders kitabı dağıtmaya başladı, hatta artık özel okullara bile ücretsiz dağıtılıyor ders kitapları.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

1- Emlak
2- Otomotiv

Bu arada bana özel uyarı atıldı fakat sebebini anlayamadım abi rica etsem bir bakar mısın.
Screenshot_20230508_105905_Chrome.png
Screenshot_20230508_105909_Chrome.png

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Ben fırsatçılığı falan savunmadım abi. Ve demiyorum ki ekonomi iyi, enflasyon yok. Elbette ki ekonomi kötü ve enflasyon var, fırsatçılık da var. Bunu Türkler hangi ülke olduğu fark etmeksizin yapıyorlar, mesela dün bir video gördüm, adam Amerika'da Türk restorantı açmış ve künefeyi 35 Dolar'a satıyor, deprem olduğunda akrabalarımız oradaydı, kaymaklı 2 bisküvi ve 1 adet meyve suyunu 100-150TL'ye satıyorlarmış, bu fırsatçılık bizim insanımızın kanına işlemiş cidden.
Ama bunu lehine yorumluyorsun bazen çünkü üstte yazdığın resmen fırsatçılığı savunma oluyor.
Gözünüzü seveyim yani. Burada da Türk milelti mi suçlu sadece? Devlet neden önüne geçmiyor neden denetlemiyor?

Çünkü serbest piyasa düzenindeyiz yıllardır. Bunun açılımı herkes dilediği gibi at koşturabilir demek bunu bilin artık.

Burada da göreceksiniz ki 2003-2004 yıllarında AKP ücretsiz ders kitabı dağıtmaya başladı, hatta artık özel okullara bile ücretsiz dağıtılıyor ders kitapları.
Yahu değil önceden de ücretsiz veriliyordu ama okullar ek ders kitabı her daim istiyordu.
Kaldı ki şu an bizim gönderdiğimiz özel okulda Bilfen Kitapları ile eğitiyor. Bilfenin baskıları da beleş değil yani bir zahmet 🤣

Din ve ahlak bilgisi kitabının değişmesi ile beraber özel okullar o ücretsiz verilen kitapları kullanmıyor çünkü ailelerde istemiyor.
Özellikle din kitabının giriş cümlesinin değişmesi bile beni aşırı sinir etmişti hiç unutmuyorum.
Ayrıca Tarih kitabında RTE'nin ne işi var hatırlatırım. Tarih dersinin mantığı bile yıkıldı.

Şu kitap olayını bence geç hiç savunulacak hatta tartışmaya gerek olan bir şey bile değil. Devlet okulu ingilizce eğitimini daha 1. sınıfta bile başlatmıyor. 2. sınıfta haftada 4 saat olarak başlatıyor. Daha konuşmaya bile gerek yok eğitim sistemini.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
cinaryasar cinaryasar

Ben attım o özel uyarıyı. Gelen şikayet üzerine fark ettik normalde modların gözünden kaçmamalıydı bu yazılan.
Moderasyon ekibi kimsenin etkisinde kalmaz veya birine yazılan şeyler için özel karar almaz. Alsak bile bu böyle ima edilmez.
Alınan kararlar tamamiyle kural ihlali oluşmasından kaynaklıdır.

Öyle bir yazmışsın ki seni kayırmışız da diğer kişinin yetkisini almışız gibi algılanıyor o yüzden 1 uyarı puanı attım.
Benim ne kadar tarafsız olduğumu ve hakkaniyetli davrandığımı sen biliyorsun o yüzden kararımı sorgulamayın :)

2023-05-08_11h10_17.png

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
cinaryasar cinaryasar

Ben attım o özel uyarıyı. Gelen şikayet üzerine fark ettik normalde modların gözünden kaçmamalıydı bu yazılan.
Moderasyon ekibi kimsenin etkisinde kalmaz veya birine yazılan şeyler için özel karar almaz. Alsak bile bu böyle ima edilmez.
Alınan kararlar tamamiyle kural ihlali oluşmasından kaynaklıdır.

Öyle bir yazmışsın ki seni kayırmışız da diğer kişinin yetkisini almışız gibi algılanıyor o yüzden 1 uyarı puanı attım.
Benim ne kadar tarafsız olduğumu ve hakkaniyetli davrandığımı sen biliyorsun o yüzden kararımı sorgulamayın :)

Ekli dosyayı görüntüle 4711
Ama abi ben güzel bir dille üslubunun kötü olduğunu ve iyileştirmesi gerektiğini anlattım sadece.

Ama bunu lehine yorumluyorsun bazen çünkü üstte yazdığın resmen fırsatçılığı savunma oluyor.
Gözünüzü seveyim yani. Burada da Türk milelti mi suçlu sadece? Devlet neden önüne geçmiyor neden denetlemiyor?

Çünkü serbest piyasa düzenindeyiz yıllardır. Bunun açılımı herkes dilediği gibi at koşturabilir demek bunu bilin artık.

Yahu değil önceden de ücretsiz veriliyordu ama okullar ek ders kitabı her daim istiyordu.
Kaldı ki şu an bizim gönderdiğimiz özel okulda Bilfen Kitapları ile eğitiyor. Bilfenin baskıları da beleş değil yani bir zahmet 🤣

Din ve ahlak bilgisi kitabının değişmesi ile beraber özel okullar o ücretsiz verilen kitapları kullanmıyor çünkü ailelerde istemiyor.
Özellikle din kitabının giriş cümlesinin değişmesi bile beni aşırı sinir etmişti hiç unutmuyorum.
Ayrıca Tarih kitabında RTE'nin ne işi var hatırlatırım. Tarih dersinin mantığı bile yıkıldı.

Şu kitap olayını bence geç hiç savunulacak hatta tartışmaya gerek olan bir şey bile değil. Devlet okulu ingilizce eğitimini daha 1. sınıfta bile başlatmıyor. 2. sınıfta haftada 4 saat olarak başlatıyor. Daha konuşmaya bile gerek yok eğitim sistemini.
Benim de devleti eleştirdiğim bir çok nokta var fakat dediğim gibi bunlardan önce benim için din gelir. Serbest piyasayı da ben doğru bulmuyorum, alçaklar hep fakir halkı kullanıyor.

Abi araştırdım fakat dediğin gibi değil de direk devletin verdiği ders kitaplarının paralı olduğunu gördüm. Bu arada ben de eğitim sistemini berbat buluyorum, aşırı saçma bir düzen bence.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Ama abi ben güzel bir dille üslubunun kötü olduğunu ve iyileştirmesi gerektiğini anlattım sadece.

Benim de devleti eleştirdiğim bir çok nokta var fakat dediğim gibi bunlardan önce benim için din gelir. Serbest piyasayı da ben doğru bulmuyorum, alçaklar hep fakir halkı kullanıyor.

Abi araştırdım fakat dediğin gibi değil de direk devletin verdiği ders kitaplarının paralı olduğunu gördüm. Bu arada ben de eğitim sistemini berbat buluyorum, aşırı saçma bir düzen bence.
Aman boşver artık benim kafam almıyor.
Bak bir arkadaşımızın çocuğu İtalya da üniversiteye gidiyor. Ve İtalya'nın en iyi okullarından birini kazandı.

Ailesi kara kara düşündü işte nasıl okutucaz kaç para masraf olacak falan filan diye.
Çocuğu önden yolladılar Bak popişinle güleceksin olaya. Çocuk okula gidip kaç para ödeyeceğiz işte eğitim ücreti ne diye sormuş 🤣🤣

İtalyanın en büyük okulu şok olmuş. Mal mal çocuğun suratına bakmışlar çünkü anlam verememişler. Sonra okul demiş ki zorunlu olan bir şey için neden para veresiniz. İtalya da 1 tane bile paralı okul yokmuş. Eğitim zorunluluk ve gerekliliktir mantığından ötürü üniversite bitene kadar bir kuruş alınmıyormuş.

Sonra bu çocuğa da aylık şu an 800 Euro veriyorlarmış okuduğu için. Bu arada çocuğun anası Mef okulunda öğretmen.
Yani Türkiye de özel okula veya okula verilen ücretlere insanlar alışkın olduğu için her ülkeyi aynı sanıyorlar.
O çocuğa ailesi bir kuruş para göndermiyor şu an 😁

Düşünebiliyor musun. İtalya da üniversite kazanıyorsun ve oraya gidip okul ücreti soruyorsun. Rezillik lan resmen.
Tabi her ülke aynı değil on uda ekleyeyim Amerika da falan ücretli eğitimler mevcut.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Aman boşver artık benim kafam almıyor.
Bak bir arkadaşımızın çocuğu İtalya da üniversiteye gidiyor. Ve İtalya'nın en iyi okullarından birini kazandı.

Ailesi kara kara düşündü işte nasıl okutucaz kaç para masraf olacak falan filan diye.
Çocuğu önden yolladılar Bak popişinle güleceksin olaya. Çocuk okula gidip kaç para ödeyeceğiz işte eğitim ücreti ne diye sormuş 🤣🤣

İtalyanın en büyük okulu şok olmuş. Mal mal çocuğun suratına bakmışlar çünkü anlam verememişler. Sonra okul demiş ki zorunlu olan bir şey için neden para veresiniz. İtalya da 1 tane bile paralı okul yokmuş. Eğitim zorunluluk ve gerekliliktir mantığından ötürü üniversite bitene kadar bir kuruş alınmıyormuş.

Sonra bu çocuğa da aylık şu an 800 Euro veriyorlarmış okuduğu için. Bu arada çocuğun anası Mef okulunda öğretmen.
Yani Türkiye de özel okula veya okula verilen ücretlere insanlar alışkın olduğu için her ülkeyi aynı sanıyorlar.
O çocuğa ailesi bir kuruş para göndermiyor şu an 😁

Düşünebiliyor musun. İtalya da üniversite kazanıyorsun ve oraya gidip okul ücreti soruyorsun. Rezillik lan resmen.
Tabi her ülke aynı değil on uda ekleyeyim Amerika da falan ücretli eğitimler mevcut.
İtalya, Almanya gibi olsak keşke bu konuda. Yanlız aylık 800 Euro destek verebilecek mi devlet orası muamma :D Almanya'da da aynı değerde para veriliyor galiba, hatta Mesut Can Eray da o civarlarda para alıyor öğrencilikten galiba.

topalsolucan

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
1- Emlak
2- Otomotiv

Ama bu gidişat Vatana Millete ne kadar hayırlı olur orası da aklı erene kalsın

İtalya, Almanya gibi olsak keşke bu konuda. Yanlız aylık 800 Euro destek verebilecek mi devlet orası muamma :D Almanya'da da aynı değerde para veriliyor galiba, hatta Mesut Can Eray da o civarlarda para alıyor öğrencilikten galiba.
olum hanı kıskanıyolardı bızı ne dedıgın bellı degıl bıldıgın seyler yanıldıklarına yetmıyor

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Bu arada benim üvey babam var, kendisi emlakçı ve yakın zamanda kazandığı parayla köye ayıptır söylemesi villa yaptırdı, bir araba aldı, hatta 2. aracı almayı düşünüyoruz yine ayıptır söylemesi. Onun babası da asker emeklisi AKP zamanında kendine ev aldı, abisi de emlakçı ve yakın zamanda yine kazandığı paralar ile onu bunu aldı. Bu arada benim gittiğim devlet okulu 4000-5000TL'ye kabul etti almayı. Okul parasını araştırdığımda gördüm ki AKP öncesi okul kitabına para alınıyormuş, şaşırtıcı cidden. Gerçekten öğrencilerin ders kitaplarını parayla mı satıyorlardı? Şimdi ders kitabını ücretsiz almayı geçtim, her öğrenciye 3 adet test kitabı ve her derse özel çalışmak için ayrı ayrı çalışma kitabı dağıttılar, hatta üşenmeden gittim sadece bu yıl ders kitaplarına ek ücretsiz olarak devlet 14 adet kitap vermiş, 2 adet de kazanım testi kitabı da varmış. Yahu bu kadar şey deli paradır :D
akp öncesi benim dedem siemens den emekliydi bir maaşla ev geçindiriyordu , evde yaptırıyordu sen ne anlatıyon.

bedava verilen ders kitaplarında ne var allah için söyle ya hiç bir işine yaramıyor.

anladığım kadarıyla çıkarınız olduğu için destekliyorsunuz bunu güzel şekilde açığa çıkardınız.

kendinizle çelişmeniz bu yüzden kaynaklanıyor durumumuz iyi belli ben fikirlerimi savunmaya devam edeceğim

sen kendi çıkarların için savunmaya devam edeceksin

bu profil yurt dışında çalışıp memlekete gelince almanya batmış diyenlerdensiniz paraları değerli oldu ya ondan diyorlar
almanya ya gidince memleket batmış dersiniz.

Son düzenleme:

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
sunu salak sacma bılgılerden banlayın gozunuzu seveyım ya bu ne dıyor burda saka mı
Sen kimsin ki böyle hakaret ediyorsun salak saçma ne demek hayırdır yanlış bilgiye yanlış dersiniz olur biter bu şekilde ifade doğru bir yaklaşım değil forum sahibi bile kelimelerine dikkat ediyorken siz hangi sebeble niye böyle cümle kuruyorsunuz sen ve şizofren aynı şeyi yapıp duruyorsunuz hemen her konuda aynı söylem aynı dil kullanıyorsunuz

Bu tür kelimeler kullanmadan tartışamıyormusunuz karşında bir insan var
Senin yapmayın artık

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
akp öncesi benim dedem siemens den emekliydi bir maaşla ev geçindiriyordu , evde yaptırıyordu sen ne anlatıyon.

bedava verilen ders kitaplarında ne var allah için söyle ya hiç bir işine yaramıyor.

anladığım kadarıyla çıkarınız olduğu için destekliyorsunuz bunu güzel şekilde açığa çıkardınız.

kendinizle çelişmeniz bu yüzden kaynaklanıyor durumumuz iyi belli ben fikirlerimi savunmaya devam edeceğim

sen kendi çıkarların için savunmaya devam edeceksin

bu profil yurt dışında çalışıp memlekete gelince almanya batmış diyenlerdensiniz paraları değerli oldu ya ondan diyorlar
almanya ya gidince memleket batmış dersiniz.
lafımın arkasındayım
bilmediğiniz, yaşamadığınız bir şey için öve öve yanlış bilgi vermeyin
JOKER JOKER burada ne var anlamadım
ne deseydim yanlışa doğrumu deseydim

Son düzenleme:

muqo

Aktif Üye
Uzman
Konular
60
ModArt Kredi
0
Hepimiz için geçerli tek bir kural saygı sevgi usluba dikkat ederek sohbetimizi yapmak burada ki amacımız sohbet etmek güzel kardeşlerim günün sonunda hepimiz kazancaz bunu unutmayın uslubuna dikkat etmeyeni lütfen bildirin gözden kacmadan geregini yaparız.Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.